Ismét meghajolt a Csíkszereda

2020. január 28. (kedd) 22:43 - spigott

Végletekig kiélezett csatában aratott 3-2-es győzelmet a Csíkszereda elleni hazai rangadón a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Rendkívül nehéz feladat várt ma este a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatára, mely az alapszakaszt megnyerő, de a felsőházi küzdelmeket három vereséggel kezdő Csíkszereda ellen lépett pályára a Dunaújvárosi Jégcsarnokban. A Bikáktól továbbra is hiányzott Zanoski, illetve Azari sem gyógyult fel betegségéből, ám a hazai drukkerek így is abban bíztak, hogy sikerül bravúrt elérni, s itthon tartani a három pontot a kisebb hullámvölgye ellenére is rendkívül erős erdélyiek ellen.

A Csíkszereda nagyon erősen kezdte a találkozót, az első hét-nyolc percben egyértelműen az történt a jégen, amit a vendégek elterveztek, azzal az apró szépséghibával, hogy a jól záró hazai védelem mellett nem sikerült megszerezniük a vezető találatot. A harmad derekától megtalálta játékát a DAB is, így a második tíz perc élvezetes hokit hozott, ám hiába volt mindkét oldalon több lehetőség is a gólszerzésre, Hughson és Samankov is fogta, amit kellett, így 0-0-s állással vonultak pihenőre a felek.

A második harmadot parádésan kezdték a Bikák, mert Somogyi átadásából Dansereau lőtt remek gólt, majd hiába védte Pinczés szólóját Samankov, a 24. percben Somogyi ezúttal Mazureket találta meg egy pazar átadással, s máris 2-0-s dunaújvárosi vezetésnek örülhettünk. Pár percnyi bizonytalanság után azonban újra felpörgött a Csíkszereda, s ekkor ismét a védekezésre kellett koncentrálnia az Acélbikáknak, akik egészen a 33. percig jól látták el dolgukat. Ekkor azonban elég volt egy pillanatnyi kihagyás, s Taratukhin azonnal szépített, így újra teljesen nyílt lett a meccs (2-1). A harmad hajrájában több kiállítást is megítéltek a játékvezetők, ám ez annyira nem tetszett a vendégek vezetőedzőjének, Jason Morgannek, hogy kiharcolt csapatának egy végleges kiállítást, így óriási esélyt kaptak a Bikák előnyük növelésére.

Miklán Klaudia felvételei!

Ezzel éltek is a mieink, mert a 42. percben Silló Arnold lőtt óriási gólt éles szögből, így újra valamivel nyugodtabban figyelhettük a játékot (3-1). Főleg azért, mert hiába próbálkozott bármivel a Csíkszereda, a mieink továbbra is remekül őrizték ketrecüket, s ha túl is jutott a védelmen egy-egy csíki csatár, még mindig ott volt Hughson, aki továbbra is parádézott a vasak között. Az 55. percben viszont már ő is tehetetlen volt, mert egy emberelőnyben eladott korongot Pyett vágott a jobb felsőbe kíméletlenül, ismét felcsillantva ezzel a Csíkszereda pontszerzési reményeit (3-2). A véghajrában ráadásul kapott egy előnyt a vendégcsapat is, ám a Bikák önfeláldozóan védekezve kihúzták kapott gól nélkül ezt az időszakot, s nagyon fontos, 3-2-es győzelmet aratva jöttek fel a felsőházi tabella második helyére.

DAB – SC Csíkszereda 3-2 (0-0, 2-1, 1-1)

DAB: Hughson – Kovács B., Vuorijärvi (1), Dansereau 1 (1), Mazurek 1, Somogyi 2, Hüffner (1), Lendák, Gebei, Silló 1, Turcotte (1), Dósa, Hruby, Kovács E., Németh, Subotic, Baker, Ráduly, Gulácsi, Pinczés O., Tamás. Vezetőedző: David Leger.

SC Csíkszereda: Samankov – Farkas, Pyett 1, Brophey, McLean, Rokaly Sz., Belov, Gecse, Becze (1), Taratukhin 1, Veshutkin (1), Láday, Salló, Bíró, Fodor, Rokaly N., Flinta, Györfy, Horváth, Sándor. Vezetőedző: Jason Morgan.

Két újabb tornát szervez a DLSZ

2020. július 07. (kedd)

A játékra és a próbajátékosok tesztelésére is jó alkalmat jelentenek a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség nyári kispályás megméretései.

Elkészült a kupa és a bajnokság versenykiírása

A BVSC, a III. ker. TVE, a Szeged és a Honvéd lesz a címvédő DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapatának ellenfele a Magyar Kupa csoportkörében.

Munkaruhát öltöttek a kézilabdázók

2020. július 06. (hétfő)

Megkezdte a felkészülést a 2020/2021-es szezonra a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese.

Borulni fognak idén az erőviszonyok

Ahhoz, hogy kialakítsák az amerikai futballisták idei versenynaptárát, felméréseket is végzett a szövetség a csapatok között.