Versenyfelhívás: mi legyen a Dunaújvárosiak Dala?
Közös versenyfelhívással jelentkezett Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester, valamint Futó Gábor zenész – a városlakóktól várják a Dunaújvárosiak Dalát!
A versenyfelhívás szerint az akár mobiltelefonnal rögzített műveket szakmai zsűri véleményezi majd, a legjobb 10 dal közül pedig a dunaújvárosiak dönthetik el, melyik legyen a helyiek dala. Futó Gábor zenész, valamint Baki Endre, a FOX SE elnöke közösen álmodták meg a Bakelit Zenecentrum és Hangstúdiót a Gutenberg közben. Ott jelentették be Barta Endre alpolgármesterrel együtt, hogy várják a helyiek által írt, összeállított dalokat, zenéket – a versenyre pályázók közül a legjobbat kiválasztják, méghozzá úgy, hogy végül a szavazók dönthetnek az erősorrendről.
Futó Gábor elmondta, a beküldött zenéket szakmai zsűri értékeli majd, a legjobb tíz pályamű közül a városlakók választhatják ki, melyik legyen a Dunaújvárosiak Dala. A legjobbakat pedig a zenecentrumban is felveszik majd. Barta Endre alpolgármester hozzátette: az önkormányzat másfél millió forinttal támogatja a kezdeményezést. A Dunaújvárosiak Dalát élőben is hallhatják majd az érdeklődők – a tervek szerint a Parázs Varázs színpadán debütál a szerzemény.
(Fotó: Hankusz Kálmán)
A rovat további hírei: Kultúra
A Magyar Nemzeti Galériában lép közönség elé a Viadana
2025. okt. 15.
Ősbemutatóval, valamint gyermekkari közreműködéssel színesítik a fővárosi "matinékoncert" programját vasárnap délelőtt; a nagy tavaszi visszatérés után újabb komoly mérföldkő előtt áll a Viadana Kamarakórus.
Emléktárlat a Rosti tantermi sorozatában
2025. okt. 14.
Feltóti Sándor emléke előtt tiszteleg az a bemutató, amely egyúttal évadnyitója is lesz a gimnázium Tantermi tárlatok a Rostiban című sorozatának; csütörtökön várnak minden érdeklődőt.
DSTV: a muzsika ünnepe a zeneiskolában
2025. okt. 12.
A Sándor Frigyes Zeneiskola is színes programmal várta a muzsika szerelmeseit a zene világnapján, derül ki a DSTV összegzéséből. Az intézmény kamaratermében az intézmény növendékei és művész-tanárai adtak ünnepi koncertet. Hangkép.
Városunkban jubilált a filmes seregszemle
2025. okt. 10.
Stílszerűen az Időutazás címet kapta a keresztségben a 70. Országos Függetlenfim Fesztivál – a Magyar Független Film és Videó Szövetség (MAFSZ) jubileumi seregszemléjét a múlt hét második felében rendezték Dunaújvárosban.
DSTV: varázslatos meseünnep a könyvtárban
2025. okt. 10.
A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összeállítása a József Attila Könyvár meseünnepéről. A Magyar Olvasástársaság javaslatára 2005 óta Benedek Elek születésnapján a magyar népmeséket is ünnepeljük – a gyermekkönyvtárban is színes foglalkozást szerveztek a jeles élvfordulóra. Hangkép.
DSTV: a zene napját ünnepelték
2025. okt. 09.
Dunaújvárosban is több eseményt szenteltek a zene világnapjának, derül ki a DSTV összegzéséből. A Szent Pantaleimon iskola sem maradt ki a sorból – a Sándor Frigyes Zeneiskolola jazz-formációja vendégeskedett az intézményben a jeles napon. Hangkép.
Betegség miatt elmarad a könyvtári "szívzuhanás"
2025. okt. 07.
Az Országos Könyvtári Napok helyi programjai közül az egyik csúcspontnak ígérkezett Nagy Katica és Prieger Zsolt bemutatója, a József Attila verseinek újragondolása nyomán született "Szívünkből zuhanó szelek" című produkció – november derekán pótolják. Gyorshír.