Dunaújváros Hetilap

Szabad városok: kiálltak az önkormányzatok önállóságáért

Öcaline - 2020. február 10. 10:17

Dunaújvárosban találkoztak újra az ellenzéki vezetésű megyei jogú városok polgármesterei – a szombati tanácskozás végén a szabad városok vezetői közleményt adtak ki az önkormányzatok önállóságáért.

Az ellenzéki vezetésű megyei jogú városok polgármesterei a dunaújvárosi találkozóján a városvezetők egyeztettek Cseh Katalinnal, a Momentum EP-képviselőjével, a Renew Europe frakciójának alelnökével. A képviselő előadásában beszámolt a 2021-2027-es költségvetési ciklus előkészítésének állásáról és az össz-ellenzéki követelések egyik meghatározó tényezőjéről, a közvetlen EU-pályázatok lehetőségéről.
A megbeszélés végén kiadott közös közlemény szerint a megyei jogú városok polgármesterei kiálltak az önkormányzatok önállóságáért. Ennek értelmében felszólítják a kormányzatot, hogy a következő EU-költségvetési ciklusban a kormány támogassa a közvetlen brüsszeli források pályázhatóságának bővítését, a kormányzati elosztású források döntő részét pedig az önkormányzatokkal együttműködve, a regionális programok keretében, arányosan használja fel.
A szabad városok vezetői mindezek mellett azt is szeretnék elérni, hogy a tervezett iparűzési adó változtatásával ne lehetetlenítsék el az önkormányzatok működését, valamint az olyan, a lakosság számára létfontosságú feladatokat, mint a tömegközlekedés, az úthálózat fejlesztése, vagy a szociális ellátórendszer működtetése.

(Archív képünk illusztráció – az önkormányzati választást követő ünneplésen készült)
 

A rovat további hírei: Közélet

Írás a löszfalon – Egresi Zsuzsa emlékére

Írás a löszfalon – Egresi Zsuzsa emlékére

2025. nov. 03.

Egresi Zsuzsára, Dunaújváros rendkívüli képzőművészére emlékeztek a József Attila Könyvtárban még múlt csütörtökön délután. Rézkarcai és grafikái mellett versei is szerves részét képezték az eseménynek – az Írás a löszfalon című kötetéből válogattak írásokat, ezzel is megidézve a művésznő szellemét.

Újabb szakaszon újulhat meg az Aranyvölgyi út

Újabb szakaszon újulhat meg az Aranyvölgyi út

2025. nov. 03.

A Venyimi úti kereszteződéstől egészen a McDonald's gyorsétteremig megújulhat az Aranyvölgyi út a Versenyképes Járások Program keretében.

Adjon vért az év végi hajrá előtt, várják az önkénteseket!

Adjon vért az év végi hajrá előtt, várják az önkénteseket!

2025. nov. 02.

Különleges alkalmak, folyamatosan intenzív vérigény, több kitelepülés – az év végéhez közeledve is sűrű programról számolhatunk be a véradások frontján. Minden csepp segítség számít; nagyon várják a véradókat!

DSTV: a város fái – nyári fotókon

DSTV: a város fái – nyári fotókon

2025. nov. 02.

A beszámolóval már jelentkeztünk, most itt a DSTV összegzése: folytatódott a Dunaújváros fái négy évszakban című fotópályázat – a nyári ciklusban is különleges fotók születtek. Az elmúlt ciklus értékelése is befejeződött – a Városháza "C" szárnyában rendezett díjátadóval. Hangkép.

 

Finanszírozás a gyakorlatban – szakmai nap vállalkozóknak

Finanszírozás a gyakorlatban – szakmai nap vállalkozóknak

2025. nov. 01.

Milyen lehetőségei vannak egy vállalkozásnak, ha forrást keres? Hogyan működik a Demján Sándor Tőkeprogram? Mit kínál a Széchenyi Kártya Program? Válaszok a kamarában kedden délelőtt!

Izgalmas fejlesztés valósul meg a LIFE SeedNEB projekt keretében

Izgalmas fejlesztés valósul meg a LIFE SeedNEB projekt keretében

2025. nov. 01.

Virágágyások egy panelház tetején? Zöld tető és zöld falak egy óvoda épületén? Dunaújvárosban ez sem elképzelhetetlen, sőt. A hamarosan megvalósuló beruházásról és a korábbi jó tapasztalatokról számoltak be a városvezetők a legutóbbi sajtótájékoztató részeként.

DSTV: mécsesek gyúlnak szeretteink emlékére

DSTV: mécsesek gyúlnak szeretteink emlékére

2025. nov. 01.

Az emlékezés fontosságát emeli ki az ünnepi időszakban a DSTV összeállítása. Elhunyt szeretteinkre emlékezünk ilyenkor, október végén, november elején nagyon sokan látogatnak ki a temetőkbe mindenszentek és a halottak napja alkalmából. A gyász és a közösség ünnepe lett. Hangkép.