Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 21. Ágnes
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Tokióért küzdenek a vízilabdázók!

Sport
Dunaújváros
vízilabda
DUE-Maarsk Graphics
Olimpia
válogatott
Bíró Attila

facebook megosztás

doszerk - 2020. feb. 18., 14:00

Három dunaújvárosi játékossal a keretében kezdte meg felkészülését a trieszti olimpiai selejtezőre a magyar női vízilabda válogatott.

Rendkívül fontos torna vár március 8. és 15. között Triesztben a magyar női vízilabda válogatottra, melynek az első két helyen kell végeznie a tízcsapatos olimpiai selejtezőben ahhoz, hogy megválthassa repülőjegyét a tokiói ötkarikás játékokra. Nemzeti csapatunk ma kezdi meg felkészülését a tornára, melynek csoportkörében a görögökkel, Izraellel, Új-Zélanddal és egy ázsiai csapattal kell megmérkőznie azért, hogy bejusson előbb a nyolc, majd a legjobb négy közé, s végül a remények szerint a fináléba.

Bíró Attila szövetségi kapitány érthetően nem kísérletezget már, a hazai Európa-bajnokságon bronzérmes csapatra épít a felkészülés idejében, így nagy örömünkre ott vannak a keretben a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapatának kiválóságai, Garda Krisztina, Gurisatti Gréta, valamint Vályi Vanda is. A magyar válogatott szövetségi kapitánya egyelőre nem foglalkozik az esélyekkel, az elődöntő elérése kötelező, így itt kell mindent kiadni magukból ahhoz, hogy kiharcolják az olimpiai szereplést, fogalmazta meg a szakember a Magyar Vízilabda Szövetség honlapján.

Garda Krisztina (labdával) a válogatott egyik erőssége! (Képek forrása: MTI/Szigetváry Zsolt)

"Az, hogy nehéz lesz majd a mindent eldöntő összecsapás, nem kérdés, de így van ezzel két lehetséges ellenfelünk is. Mint mondtam, külön lélektana lesz annak a mérkőzésnek, ahogy a korábbi hasonló találkozókon is volt - azt hiszem, erről a hollandok többet tudnának mesélni. Rágörcsölni nem szabad, nem is fogunk majd a mérkőzésre, a lényeg, hogy jó, nagyon jó csapatunk van, jól nézünk ki, optimisták lehetünk. Ráadásul az Európa-bajnokságon mindennel, mindenkivel nem lehettem teljesen elégedett, tehát vannak még tartalékaink. Említettem, hogy Triesztben nagy mentális erőre lesz szükség, ami tekintve azt, hogy a korábbiaktól eltérően hazai medencében, hazai világversenyen nem lettünk görcsösek, szintén bizakodásra ad okot." – árulta el Bíró Attila.

A női vízilabda válogatott 16-os kerete

Kapusok: Gangl Edina (UVSE), Kasó Orsolya (FTC), Magyari Alda (Eger)

Mezőnyjátékosok: Antal Dóra (UVSE), Garda Krisztina (Dunaújváros), Gurisatti Gréta (Dunaújváros), Gyöngyössy Anikó (BVSC), Illés Anna (FTC), Keszthelyi Rita (UVSE), Leimeter Dóra (BVSC), Máté Zsuzsanna (FTC), Parkes Rebecca (UVSE), Rybanska Natasa (UVSE), Szilágyi Dorottya (Eger), Szücs Gabriella (UVSE), Vályi Vanda (Dunaújváros).

A rovat további hírei: Sport

Kettős PASE-siker a városi rangadón

2026. jan. 21.

A DASE elleni városi derbin aratott magabiztos győzelmekkel folytatták a bajnoki küzdelmeket a Pentele ASE asztaliteniszezői a mögöttünk hagyott hétvégén.

Ötméteres dráma után elődöntős a magyar válogatott

2026. jan. 20.

A magyar válogatott ötméteresekkel 15-14-re legyőzte a címvédő és világbajnok spanyol csapatot a belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokság középdöntőjének zárófordulójában kedden, ezzel bejutott a legjobb négy közé.

Két győzelemmel folytatták az U20-asok

2026. jan. 20.

A Bonyhád és a házigazda Szeged ellen is magabiztos sikert aratott a DSE Röplabda Akadémia U20-as együttese a korosztályos bajnokság szombati fordulójában.

Véghajrában az Eb-felkészülés

2026. jan. 20.

Két dunaújvárosi játékosért is szoríthatunk a női vízilabdázók portugáliai Európa-bajnokságán, melyet a spanyolok ellen kezd meg válogatottunk január 26-án.

Pont nélküli hétvége az Andersenben

2026. jan. 19.

A DAB-ASP kettő, míg a DUE-Worm Angels csapata három góllal kapott ki a jégkorongozók Andersen Ligájának szombati játéknapján.

Három szettben nyert a Fino

2026. jan. 19.

Az első és a második szettben akadtak felvillanásai a DKSE röplabdázóinak a Kaposvár ellen, de az éllovas magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott fiataljaink ellen a  TippmixPro Férfi NBI Extraliga vasárnapesti fordulójában.

Fehérvári siker a megyei rangadón

2026. jan. 19.

Ezúttal is becsülettel küzdöttek a tartalékos Acélbikák, de a FEHA19 elvitte a három pontot a Dunaújvárosi Jégcsarnokból az Erste Liga vasárnapi fordulójában.

  • További hírek

Friss hírek

  1. "Start a jövőért": a Danube Education Alapítvány is döntős

  2. Kell-e szünetet tartani a melatonin szedésében?

  3. Kettős PASE-siker a városi rangadón

  4. DSTV: Luther Pub a város szobrairól

  5. Ötméteres dráma után elődöntős a magyar válogatott

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: Luther Pub a város szobrairól

DSTV: Luther Pub a város szobrairól

Embedded thumbnail for DSTV: kelendő a város jótét pizzája

DSTV: kelendő a város jótét pizzája

Embedded thumbnail for DSTV: MR berendezés Dunaújvárosban

DSTV: MR berendezés Dunaújvárosban

Top hírek

  1. Tragikus becsapódás, végzetes ütközés

  2. Sikeres seregszemle a boldogító "igen" jegyében (galéria)

  3. A közösség diadala lett az újtelepi véradás

  4. Az Országháznál robbantással fenyegetett – vádat emeltek ellene

  5. Gazdára találtak az elhagyott ruhadarabok

Galéria

Esküvő kiállítás (2026)

Újévi Gála (2026)

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 2. szám - 2026.01.16.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő