Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. ápr. 17. Rudolf
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Meghalt az első magyar koronavírusos beteg! (FRISSÍTVE!)

Közélet
koronavírus
egészségügy
EMMI

facebook megosztás

Öcaline - 2020. már. 15., 08:39

Koronavírus-fertőzés gyanújával és tüdőgyulladással szállítottak a Dél-Pesti Centrumkórházba a járvány első magyar áldozatát, egy 75 éves férfit. Eközben a koronavírus fertőzés elleni küzdelemre fókuszál az egészségügy; az EMMI közleménye fontos lépéseket összegez az egészségügyi alapellátás terén. Mutatom.(FRISSÍTVE!)

 

Több rendelet módosításáról számol be az Emberi Erőforrások Minisztériuma – a cél természetesen a "a fertőzésveszélyes ellátások számának csökkenése, az ellátók adminisztratív terheinek csökkentése annak érdekében, hogy az egészségügyi kapacitások az új koronavírus elleni védekezésre koncentrálódhassanak". Az EMMI-rendeletbe foglalt lépések alapvető változásokat hoznak az alapellátás terén – íme, a legfőbb módosítások.
Visszavonásig felfüggesztik a népegészségügyi szűrővizsgálatokat, hogy kapacitásokat biztosítsanak a védekezésre. A közgyógyellátásra jogosultság a veszélyhelyzet időtartama alatt végig , majd annak megszűntét követő 90 napig fennmarad – a lépésre annak érdeklében került sor, hogy limitálják az orvos-beteg találkozásokat. Ugyanezt a célt szolgálja, hogy a fogorvosi alapellátás keretében csak sürgősségi ellátás nyújtható, valamint az is, hogy a rendelet értelmében a keresőképtelenségről szóló igazolásokat sem kell kéthetenként kiállítani.
Szintén fontos változás, hogy nem kell személyesen bemenni a stabil állapotú krónikus betegek tanácsadásához és a szokásos gyógyszereinek megrendeléséhez sem, továbbá az emelt és kiemelt támogatással rendelhető gyógyszerekre és gyógyászati segédeszközökre kiállított szakorvosi javaslatok is érvényesek maradnak a veszélyhelyzet időtartama alatt, illetve a veszélyhelyzet megszűnését követően még 90 napig.
Az egészségügyben dolgozók találkozásait csökkentő lépés, hogy egészen 2021. december 31-ig (!!!) távoktatásban is megtarthatják az egészségügyi dolgozók szinten tartó továbbképzését. 
Végül, de nem utolsósorban: az EMMI rendeletében foglaltak szerint egészen a veszélyhelyzet végéig el kell halasztani az ütemezett műtéteket – a sürgőssé váló műtétek kivételével. 

UPDATE 9.02 - már 32 fertőzött!

A kormányzati operatív törzs cikkünk élesítésével párhuzamosan arról számolt be, hogy újabb két személynél mutatták ki a koronavírus fertőzést, így az igazolt fertőzöttek száma 32 főre nőtt hazánkban!

UPDATE 14:46 - Meghalt az első magyar beteg

Vasárnap sajnos életét vesztette egy 75 éves férfi, akit koronavírus-fertőzés gyanújával és tüdőgyulladással szállítottak a Dél-Pesti Centrumkórházba - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ az MTI-vel, hozzátéve: a beteg a szállítást követően hunyt el.

(Forrás: koronavirus.gov.hu/EMMI; a kép illusztráció)
 

A rovat további hírei: Közélet

A tánckultúra és Dunaújváros közös ünnepe

2026. ápr. 16.

Nemcsak Dunaújváros születésnapját, hanem a tánc világnapját is ünnepeljük április 29-én. A jeles alkalomból a Bartók Kamaraszínházban rendezendő eseményen a helyi tánccsoportok nagyszabású gálaműsor részeként csillogtatják meg tehetségüket – majd átadják a Dunaújváros Díszpolgára kitüntető címet is.

Kismalacok, csibék, nyúlállomány, fejlesztések: kitört a tavasz az arborétumban

2026. ápr. 16.

Örömhírek sokaságáról számolt be Orosz Csaba önkormányzati képviselő április közepén. A Szentháromság-tér fejlesztéseit és a gólyahíreket követően a Baracsi úti Arborétumba látogattunk el – munka akad bőven, de már négy újszülött kismalac is gondoskodik a jó hangulatról. 

DSTV: országgyűlési választás, a Tisza diadalával

2026. ápr. 16.

Az élő közvetítést és az eredményeket már közöltük, a nagy értékeléssel még adósak vagyunk, de most itt a DSTV összegzése a múlt vasárnapi országgyűlési választásról. A nép döntött: az Orbán-rendszernek vége, a Tisza-párt szerzett kétharmados parlamenti többséget. Hangkép.

Működnek jelzőlámpák a Városháza térnél

2026. ápr. 15.

Újra működnek a jelzőlámpák a Vasmű út és a Dózsa György út kereszteződésében, adta hírül kedden az önkormányzat hivatalos facebook felülete. Köszönet a közlekedőknek!

"Gólyahírek" és megújulás – Penteléről

2026. ápr. 14.

A következő összeállításunkban két rövid, ámde örömteli hírrel jelentkezünk. Mint arról Orosz Csaba önkormányzati képviselő beszámolt, a Mondbach-kúriával szemben található gólyafészekbe visszatért az élet, s ezzel együtt jól halad a főteret díszítő szobor felújítása is. 

Véget ér a fűtési szezon – pótfűtés kérhető a lakóközösségek számára

2026. ápr. 14.

Dunaújvárosban hamarosan véget ér a fűtési idény: a szolgáltató tájékoztatása szerint április 15-ig biztosított a távhőszolgáltatás, ezt követően a DVG Zrt. a hőközpontokban leállítja a fűtést. A lakóközösségek azonban pótfűtést igényelhetnek.

A polgármester is gratulált a térség új országgyűlési képviselőjének

2026. ápr. 13.

Pintér Tamás polgármester szerint Nagy Ervin meggyőző fölényű győzelme új lehetőséget kínál városunknak és térségünknek. A város első embere már tegnap este gratulált a Tisza új országgyűlési képviselőjének.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Vb-szereplőket ünnepeltek az uszodában

  2. ICA-D: Ways of Being – tárlatvezetéssel

  3. DSTV: fiatalok rúgták a bőrt

  4. A tánckultúra és Dunaújváros közös ünnepe

  5. Kismalacok, csibék, nyúlállomány, fejlesztések: kitört a tavasz az arborétumban

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: fiatalok rúgták a bőrt

DSTV: fiatalok rúgták a bőrt

Embedded thumbnail for DSTV: országgyűlési választás, a Tisza diadalával

DSTV: országgyűlési választás, a Tisza diadalával

Embedded thumbnail for DSTV: munkában az utánpótlás

DSTV: munkában az utánpótlás

Top hírek

  1. Választás online – folyamatosan frissülő tartalmakkal és galériával jelentkezünk (19.02)

  2. Nagy Ervin lett az országgyűlési képviselő! (FRISSÍTVE)

  3. A polgármester is gratulált a térség új országgyűlési képviselőjének

  4. Egész héten tart a fokozott sebességellenőrzés

  5. "Gólyahírek" és megújulás – Penteléről

Galéria

Dunaújváros választ

Rendszermegbontó Tali

FitCity Dunaújváros (2026. április)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 14. szám - 2026.04.09.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő