Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 02. Karolina, Aida
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Égetés helyett komposzt vagy gyűjtőzsák – már péntektől!

Közélet
hulladék
önkormányzat
Dunanett Kft.

facebook megosztás

Horváth-Nemes … - 2020. ápr. 28., 17:38

Időről időre visszatérő probléma a város családi házas övezeteiben a kerti hulladék égetése. A jelenlegi szabályok szerint erre október 1. és április 30. között van lehetőség, hétköznapokon, szélcsendes időben. Tipp: péntektől komposzt vagy gyűjtőzsák a megoldás!

A legfontosabb tényező: május 1-jén, pénteken kezdődően Dunaújváros teljes területén tilos az égetés, az ezt megszegők akár 100 ezer forintos bírsággal is sújthatók. Fontos tudni, hogy az Országgyűlés asztalán van egy tervezet, miszerint 2021. január elsejétől megvonják az önkormányzatok jogát az égetés szabályozására, így ha ezt elfogadják, akkor ettől kezdve az ország teljes területén egész évben tilos lesz az avar és kerti hulladék égetése. Ideje tehát már most más megoldást keresni. Tóth Kálmán és Orosz Csaba, a város két leginkább érintett területe, az Újtelep és a Pentele városrész önkormányzati képviselői arra hívják fel a figyelmet, hogy az égetés környezetvédelmi szempontból a lehető legrosszabb megoldás a lakosság részéről. A képviselők két másik lehetőséget ajánlanak. Az egyik a komposztálás, melynek során maradéktalanul elbomlanak a növényi részek, és a kertben kiválóan hasznosítható humusz keletkezik, a másik a zöldhulladék zsákban történő gyűjtése. 
Tóth Kálmán emlékeztet: az idén összesen nyolc alkalommal szállítják el a zöldhulladékot, legközelebb május 11-én. Az persze feltétel, hogy a hulladékot a Dunanett által erre a célra forgalmazott zsákban kell gyűjteni. Nyolc zsákra mindenki ingyen jogosult, minden további darab 390 forintba kerül. A zsákok szerdán 7 és 19 óra között vehetők át a Dunanett Budai Nagy Antal úti irodájában, fontos azonban, hogy ügyintézés továbbra sincs az irodán, csak a zsákok kiadása. Tóth Kálmán kérdésünkre kiemelte: ha a szomszédok, ismerősök összefognak, akkor meghatalmazással átvehetik egymás zsákjait is. A képviselő hozzátette: ő is tudja, hogy problémát okoz a zsákok beszerzése, ezért több üzlettel is felvette a kapcsolatot, hogy ne csak a Dunanett telephelyén, hanem ezekben az üzletekben is meg lehessen ezeket vásárolni. Orosz Csaba és Tóth Kálmán is úgy látja, hogy a zöldhulladék kérdés végleges megoldása egy új komposztáló üzem építése lenne. Ennek létesítéséhez egyelőre alapvető feltételek hiányoznak. Nincs például megfelelő méretű és minden előírás szempontjából megfelelő terület, és sem pályázati, sem saját forrás nem áll rendelkezésre a több száz milliós nagyságrendű beruházáshoz. Jelenleg tehát marad a házi komposztálás, amire nem vonatkoznak azok a komoly előírások, mint egy városi komposztáló üzemre.

(Képünk illusztráció)
 

A rovat további hírei: Közélet

30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

2026. feb. 02.

A bíróság harminc napra rendelte el a DK-s általános hatáskörű alpolgármesterének letartóztatását. A bírósági, ügyészségi közlemények még nem futottak be, a letartóztatás hírét a Magyar Nemzet publikálta. Amint további információval bírunk, frissítjük a hírt!

Diadalmas évnyitó után komoly kihívások

2026. feb. 01.

Remek közösségi akcióra lehet nagyon büszke a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete és a Városvédők Újtelepért Egyesület, az önkéntes véradók kimagasló eredménnyel járt mozgósítása egyúttal kiváló példa is. A folytatás nem lesz könnyű – de mindenképpen biztató a nyitány!

Pappné Grabant Ilona: "... a legfontosabb, hogy jelen legyek az emberek életében"

2026. jan. 31.

Egy éve dolgozik önkormányzati képviselőként Pappné Grabant Ilona Dunaújváros 8-as választókerületében – a Béke városrész egy része és a Kertváros tartozik hozzá. Azt mondja, hogy az elmúlt időszak az alapozásról, a tanulásról és a kézzelfogható fejlesztésekről szólt – játszóterektől a parkolókig.

A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

2026. jan. 30.

Több fontos téma is szóba került azon a megbeszélésen, amit Pintér Tamás polgármester és Orosz Csaba önkormányzati képviselő folytatott a Mezőföldvíz Kft. területi vezetőivel a Városházán ma délelőtt.

DKIK: digitalizációs napot szerveznek

2026. jan. 30.

Digitalizációs napot szervez a kkv-k számára a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara – a programra szerdán várják az érintett cégek képviselőit!

Mentálhigiénés segítség az álláskeresőknek

2026. jan. 30.

A SteelCityZen projekt nyomán az Útkeresés Segítő Szolgálat komplex programcsomagot dolgozott ki a munkaerőpiaci változások által érintett, valamint hátrányos helyzetű felnőttek támogatására. A foglalkozások célja az egyéni erőforrások megerősítése, az önbizalom növelése és a társadalmi, illetve munkaerőpiaci visszailleszkedés elősegítése. 

Több változás lesz februártól, módosulnak a gyermekorvosi körzetek Dunaújvárosban

2026. jan. 30.

Változik a gyermekorvosi ellátás rendje településünkön: február 1-jétől több házi gyermekorvosi körzet beosztása is módosul. Az átszervezést az orvoshiány és a csökkenő lakosságszám tette szükségessé.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Játssz a biztonságért – itt a második kvíz!

  2. A Hóvirág Kupáért fociztak

  3. Folytatódik a csapadékos idő – de komoly enyhülés várható

  4. 30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

  5. Csoportmásodikként elődöntős a válogatott

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: az éremművészet atyja

DSTV: az éremművészet atyja

Embedded thumbnail for DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

Embedded thumbnail for DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

Top hírek

  1. Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

  2. A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

  3. 30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

  4. Baleset miatt állt az M6-os sztráda forgalma Besnyő térségében (FRISSÍTVE)

  5. Több változás lesz februártól, módosulnak a gyermekorvosi körzetek Dunaújvárosban

Galéria

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 4. szám - 2026.01.30.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő