Dunaújváros Hetilap

Lehet nevezni a "Virágos Dunaújvárosért 2020" versenyre

doszerk - 2020. május 3. 15:31

Idén már huszonegyedik alkalommal rendezi meg önkormányzatunk a Virágos Dunaújvárosért versenyt, melyben nyolc kategóriában várják a városlakók, cégek, szervezetek nevezéseit.

Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata  idén már huszonegyedik alkalommal hirdeti meg a "Virágos Dunaújvárosért" című versenyt, amelyre nyolc kategóriában várják a nevezéseket. Keresik a legszebben virágosított erkélyeket, ablakokat, lakosság által gondozott előkerteket, virágládákat, üzlet, intézmény és családi házas előkerteket, homlokzatokat. A nevezéseket a www.dunaujvaros.hu weboldalról letölthető nevezési lapon kell benyújtani. A pályázatokat elektronikus úton, a viragositas@gmail.com-ra várják. A jelentkezési határidő: 2020. július 30.

Idén is várják a városlakók, cégek, szervezetek nevezéseit a már hagyománynak számító Virágos Dunaújvárosért versenyre. Az első három helyezettet díjazzák az összes kategóriában, és különdíjakat is kiosztanak.

A "Virágos Dunaújvárosért 2020"- versenyre az alábbi kategóriákban lehet nevezni:

- A legszebb közterületi lakossági előkert
- A legszebb lakosság által virágosított ablak és/vagy franciaerkély
- A legszebb lakosság által virágosított erkély
- A legszebb lakosság által virágosított közterületi virágláda
- A legszebb virágosított intézményudvar és/vagy homlokzat
- A legszebb családi házas előkert
- A legszebb virágosított üzlet/vállalkozás előkert és/vagy homlokzat
- A legszebb lakossági balkonkert/erkély fűszerkert

A különböző kategóriákban az első 3 helyezettet díjazzák. Több színvonalas virágosított helyszín esetén különdíjakat adnak ki. A benevezéshez csatolni kell legalább egy db fényképet a virágosított részről (elektronikusan is beküldhető, maximum 10 db fénykép). Egy virágosított helyszínre csak egy pályázat nyújtható be! Az azonos helyszínre beérkezett több pályázatot egyként kezelik. Az eredményhirdetés várható időpontja: 2020. október hónapban.

A nevezési lap innen letölthető

A rovat további hírei: Közélet

DSTV: megnyitott az óvoda

DSTV: megnyitott az óvoda

2025. szep. 08.

A beszámolóval már jelentkeztünk, most itt a DSTV összeállítása az EGYMI tagóvoda zászlóbontásáról. Égető szükség volt Dunaújvárosban olyan intézményre, amely berkein belül megfelelő ellátásban részesülnek az SNI-s és más nehézséggel élő gyerekek. Megszületett! Hangkép.

Meghitt, szép eseményen ünnepelte immár 35. születésnapját a „Jószoli” család

Meghitt, szép eseményen ünnepelte immár 35. születésnapját a „Jószoli” család

2025. szep. 05.

Megható pillanatok, örök emlékek: bensőséges ünneppel emlékezett a Jószolgálati Otthon fennállásának 35. évfordulójára. Az intézmény 1990. szeptember 3-án nyitotta ki kapuit akkor még Értelmi Fogyatékosok Napközi Otthona elnevezéssel, de az évek alatt már sokszor kiderült – ez a hely nem csupán intézmény, de egyúttal biztonságos családi közeg is. Igazi otthon.

Dunaújvárosba érkezik a Richter Egészségváros: egy nap az egészségért és a közösségért

Dunaújvárosba érkezik a Richter Egészségváros: egy nap az egészségért és a közösségért

2025. szep. 04.

A Richter Gedeon Nyrt. országjáró edukációs és egészségmegőrző programsorozata, a Richter Egészségváros szeptember 20-án látogat Dunaújvárosba, a Városháza térre. Színes kínálattal csalogatnak – mindenkit szeretettel várnak!

Új intézményt alakítottak ki, már fogadják a gyerekeket az EGYMI óvodájában

Új intézményt alakítottak ki, már fogadják a gyerekeket az EGYMI óvodájában

2025. szep. 04.

Égető szükség volt Dunaújvárosban olyan intézményre, amely berkein belül megfelelő ellátásban részesülnek az SNI-s és más nehézséggel élő gyerekek. Ezekkel az óvodásokkal eddig kizárólag a Dunaújvárosi Óvoda tagintézményeiben foglalkoztak – a napokban új intézmény kezdte meg működését.

Megkezdődött az idei tanév az egyetemen is

Megkezdődött az idei tanév az egyetemen is

2025. szep. 04.

Megkezdődött a 2025/2026-os tanév. Az oktatási intézmények életében ez mindig izgalmas pillanat, és egyben újrakezdés is: új kihívások, élmények, új barátságok – a Dunaújvárosi Egyetemen is üdvözölték az elsőéves hallgatókat.

Elkészült a klímák beszerelése a bölcsiben

Elkészült a klímák beszerelése a bölcsiben

2025. szep. 03.

Még a nyár első felében adott hírt arról a Napraforgó Bölcsőde, hogy klímaberendezésekre indítanak gyűjtést – az akció rendkívül sikeresnek bizonyult, ugyanis mára az intézmény összes csoportját felszerelték klímával. A készülékeket már használják, számoltak be a közösségi akció kezdeményezői.

Almási Zsolt polgármester nevét kapta a közgyűlési terem (galériával)

Almási Zsolt polgármester nevét kapta a közgyűlési terem (galériával)

2025. szep. 02.

A város első szabadon választott polgármestere, Dunaújváros díszpolgára nevét vette fel a Városháza "C" szárnya közgyűlési terme: a névadásról ünnepi közgyűlés döntött délelőtt, a közelmúltban elhunyt városvezetőről bensőséges ünnepség keretében emlékeztek.