Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 26. Edina
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Önkéntesnek állt a polgármester és a képviselő

Közélet
koronavírus
polgármester
önkéntes program
maradjotthon

facebook megosztás

Öcaline - 2020. ápr. 03., 15:46

Első kézből szerzett tapasztalatokat Pintér Tamás polgármester és Kálló Gergely országgyűlési képviselő a nyugdíjasok ellátásáról – ma önkéntesnek álltak, meleg ebédet szállítottak.

A rendhagyó önkéntes program hátterében az áll, hogy szeretett városunkban lényegében a veszélyhelyzet kezdete óta, azaz csaknem három hete jelentkezhetnek a 70 évnél idősebbek meleg ételért; az önkormányzat az elsők között hozott döntést a rendhagyó támogatási programról, és a kezdetek óta koordinálja a feladatellátást. Pintér Tamás a rendhagyó bevetés kapcsán elmondta: mindenképpen szerette volna személyesen is látni, hogy hogyan működik a rendszer, hiszen az igazi tapasztalatokat nem az irodában ülve, hanem a terepen lehet megszerezni.
Hozzátette: a meleg étkezés mellett a bevásárlásban, gyógyszerkiváltásban is segítik az idős lakosokat, hiszen ők azok akiket a leginkább fenyeget a vírus, ezért mindent meg kell tennünk azért, hogy otthon tudjanak maradni. 

A meleg ebédre várakozó szépkorúak természetesen meglepve tapasztalták, hogy ezúttal a polgármester és a képviselő szállítja ki nekik az ételt, és bár ebben a helyzetben hosszú beszélgetésre nem volt lehetőség, az óvintézkedések betartásával néhány mondatban el tudták mondani a tapasztalataikat az ellátásról.
A DO-n részletesen írtunk az időskorúak ellátását célzó önkormányzati programról – mutatom!

Intézkedéscsomag a 70 éven felüliek ellátásáról (katt) >>

Viszonylag friss fejlemény ugyanakkor, hogy önkormányzatunk a jövő héten az idősek mellett a fogyatékkal élők ellátását is megkezdi – ennek részleteivel is foglalkozunk még!

(Forrás: dunaujvaros.hu; fotó: MIklán Klaudia)
 

A rovat további hírei: Közélet

Fogadóórát tart Szabó Zsolt

2026. feb. 25.

A 6-os körzet önkormányzati képviselője, gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester a Generációk Házában várja az érdeklődőket csütörtökön délután.

Szakmai tájékoztatás a gyermekvédelemről

2026. feb. 25.

Jelzőrendszeri beszámolót tartottak a szociális szféra képviselői a Munkásművelődési Központban kedden délután. Nemcsak a gyermekvédelemben tevékenykedő intézmények gyűltek össze – az összes szakmacsoport képviseltette magát, amely a szociális háló fenntartásáért dolgozik.

Fejlesztések éve a 7-es választókerületben

2026. feb. 25.

Több apró és jelentősebb fejlesztésről adott hírt Kálló Gergely, a 7-es választókerület önkormányzati képviselője. Figyelembevéve a lakossági igényeket, a tervek szerint járdaszakasz-felújítások és más projektek is megvalósulnak idén. 

Újra fókuszban az Európai Unió pályázatai

2026. feb. 25.

Dunaújvárosban megkezdődtek az egyeztetések az új, közvetlenül az Európai Unió által finanszírozott pályázatok benyújtásáról. A jövőbeni célokról és az eddigi eredményekről adott tájékoztatást Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester. 

Tavaszi takarítás kezdődött a parkolókban

2026. feb. 25.

Dunaújvárosban jelenleg is zajlik a parkolók és a közterek takarítása. Nem titok, hogy hatalmas munka az említett területek rendben tartása, hiszen az időjárás és a rongálók-szemetelők mind-mind a rend és a tisztaság ellen dolgoznak. 

Nőnapi gyűjtés – a közösség segítségében bízva

2026. feb. 24.

Az akció hírével jelentkeztünk már, most itt a plakát: a nemzetközi nőnaphoz, azaz március 8-hoz közeledve újra közösségi összefogással szeretné segíteni műhelyünk a rászoruló hölgyeket. A DO, a DSTV és a hetilap stábja felhívása nyomán hat gyűjtőponton várják/várjuk a felajánlásokat!

Jótékonysági bál az emberek egészségéért (galériával!)

2026. feb. 23.

Remekül sikerült a IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál „Az emberek egészségéért” Alapítvány és a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet szervezésében. Nagyon sok támogató – köztük Dunaújváros önkormányzata – tett a jó cél érdekében; a közös segítség nyomán nagyot lépett a kollektíva a Skill Labor létrehozása felé. 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Fogadóórát tart Szabó Zsolt

  2. Szakmai tájékoztatás a gyermekvédelemről

  3. Fejlesztések éve a 7-es választókerületben

  4. Az első lépés a válogatott felé

  5. Újra fókuszban az Európai Unió pályázatai

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: Caldo Pizza & Étterem

DSTV: Caldo Pizza & Étterem

Embedded thumbnail for DSTV: vízilabdázók köszöntése

DSTV: vízilabdázók köszöntése

Embedded thumbnail for DSTV: téltemető tüzeskedés a Vasvári udvarán

DSTV: téltemető tüzeskedés a Vasvári udvarán

Top hírek

  1. Mentőhelikopteres bevetés a Szórádon (frissítve)

  2. Látta? Felismeri? Jelentkezzen mihamarabb! (FRISSÍTVE)

  3. Új bázison folytatja a DunaKosár közössége

  4. Jótékonysági bál az emberek egészségéért (galériával!)

  5. DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 7. szám - 2026.02.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő