Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 15. Kolos, Georgina
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

A kajak-kenu is a 2022-es müncheni multisport Eb programjában

Sport
kajak-kenu
Európa-bajnokság
multisport

facebook megosztás

doszerk - 2020. máj. 17., 08:25

A gyorsasági kajak-kenu is bekerült a 2022-es, müncheni multisport Európa-bajnokság programjába, amelyben így most már hat sportág szerepel.

Kép forrása: MKKSZ

A műsorban eredetileg az atlétika, a kerékpár, a torna, az evezés és a triatlon kapott helyet, de miután a városvezetés megszavazta a bővítést, már hetek óta napirenden van, hogy a kajak-kenu, a strandröplabda, a sportmászás és az asztalitenisz is bekerülhet. A kajak-kenu európai szövetsége (ECA) eheti board-ülésén jelentette be a hivatalos csatlakozást. Kárai Péter, az ECA vezető testületének tagja, a magyar szövetség alelnöke az MTI-nek azt mondta: nagyon örülnek ennek a fejleménynek. "Óriási előrelépés ez a kajak-kenu számára. Sokkal komolyabb megjelenést biztosít, és a televíziós közvetítés által jóval több bevételhez jut a sportág, mintha egyedül rendezné az Európa-bajnokságát. Kulcskérdés, hogy a jövőben hány multisport-eseményhez tudunk majd csatlakozni" - fogalmazott. Hozzátette: a pálya jó Münchenben, ahhoz viszont alkalmazkodni kell, hogy a megszokottnál később, augusztus 17. és 21. között rendezik a kajak-kenu versenyeket.

Először 2018-ban került sor multisport Eb-re, Glasgow és Berlin volt a házigazda, az akkori sportágak közül a golf és az úszás 2022-ben nem lesz a műsorban, abban az évben Róma rendezi majd az úszó Eb-t. Az ECA ülésen arról is szó esett, hogy szeretnék még idén lebonyolítani a koronavírus-járvány miatt elmaradt, elhalasztott kontinentális viadalokat, így a júliusra tervezett budapesti maratoni Európa-bajnokságot és a júniusra kiírt romániai gyorsasági Eb-t is. Ezekre ugyanakkor csak akkor kerülhet sor, illetve akkor lesznek érvényesek, ha minden tagország részt vehet rajtuk, azaz a járvány nem akadályozza őket az odajutásban. "Október első hetében szeretnénk pótolni a maratoni Eb-t, szeptember negyedik hetében pedig a gyorsasági szakágban a nem olimpiai számok világbajnokságát, amelyre ugyancsak júliusban került volna sor Szegeden. Utóbbin az olimpiai számokban világkupa-versenyt rendeznénk. Ezekről azonban még nincs hivatalos döntés" - mondta az MTI-nek Schmidt Gábor, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnöke. Az európai, illetve a nemzetközi sportági szövetség várhatóan júniusban dönt az elhalasztott regatták új időpontjáról.

(MTI)

A rovat további hírei: Sport

DSTV: megérdemelt elismerés

2026. feb. 14.

Mátyás Gábor, a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület ügyvezető elnöke érdemelte ki idén a Dunaújváros Sportjáért díjat. Hangkép.

DSTV: rangadót nyert a PASE

2026. feb. 14.

A mögöttünk hagyott hétvégén fontos találkozó várt a Pentele Asztalitenisz Sportegyesület NB I-es csapatára, amely idegenben lépett asztalhoz a listavezető Győr ellen. A mieink hatalmas lépést tettek a bajnoki cím felé – győzelemre volt szükség, s a csapat 9-5-re be is húzta a találkozót. Hangkép.

Elkészült a felsőház programja

2026. feb. 13.

Összesen öt mérkőzés vár a DFVE női vízilabda csapatára a bajnoki középszakasz felsőházában.

Kettős sikerrel elődöntős a DVTK

2026. feb. 13.

A negyeddöntős párharc második mérkőzésén is kikapott a DAB jégkorong csapata a DVTK Jegesmedvéktől, így a miskolciak kettős győzelemmel jutottak be a bajnokság elődöntőjébe.

FitCity Dunaújváros: lendületes folytatás (galériával)

2026. feb. 12.

Komoly érdeklődés mellett, remek hangulatú edzéssel folytatódott a FitCity Dunaújváros programsorozat az Arany iskolában, ahol ezúttal Csapó Nóra mozgatta meg a sportolni vágyókat szerdán este.

DSTV: ütős nap a DÖSE otthonában

2026. feb. 12.

Továbbra is várja az ökölvívás iránt érdeklődőket a Dunai Ökölvívó Sportegyesület. A DÖSE csapata a mögöttünk hagyott hétvégén is nyílt foglalkozást tartott – a bázisukon gyakorlatilag egy gombostűt sem lehetett volna leejteni, annyi érdeklődő figyelmét keltette fel a program. Hangkép.

Itthon egyenlíthetnek az Acélbikák

2026. feb. 12.

Hazai környezetben, a Dunaújvárosi Jégcsarnokban fogadja a DVTK gárdáját a DAB jégkorong csapata az OB I-es negyeddöntő második felvonásán ma este hat órától.

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: megérdemelt elismerés

  2. Nőnap alkalmából is a közösség erejével

  3. Mindent az energiáról

  4. DSTV: rangadót nyert a PASE

  5. DSTV: a farsang hagyománya

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: megérdemelt elismerés

DSTV: megérdemelt elismerés

Embedded thumbnail for DSTV: rangadót nyert a PASE

DSTV: rangadót nyert a PASE

Embedded thumbnail for DSTV: a farsang hagyománya

DSTV: a farsang hagyománya

Top hírek

  1. Tart a kerítésbontás a Barsi Dénes utcában

  2. DSTV: kedvenc lett az Angels

  3. Eltűnt, nagyon keresik Vörös János Istvánt

  4. Elfogadta a közgyűlés a város idei költségvetését a csütörtöki ülésen

  5. Dunaújvárosi éremeső a szezonnyitón

Galéria

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Farsangi forgatag (2026)

Majosházi István Emlékverseny (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 6. szám - 2026.02.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő