Dunaújváros Hetilap

A virágos Dunaújvárosért – minden körzetben

2020. május 14. (csütörtök) 13:19 - Öcaline

Összesen 700 tő egynyári virágot osztottak  szét a "Rajta, Újváros!" frakció képviselői a körzetükben élőknek. A cél az, hogy a járványhelyzet ellenére is egyre tisztábbak és virágosabbak legyenek Dunaújváros utcái, adta hírül a város hivatalos oldala.

Az elmúlt időszakban a város minden pontján megjelentek a takarítógépek, és a parkfenntartási munkálatokat is elkezdték- ezek mind-mind hozzájárulnak a pozitív városkép kialakításához, ahogyan a virágosítás is. Az önkormányzati képviselők célja az, hogy minél több dunaújvárosi maga is csatlakozzon a város szebbé tételéhez, fogalmazott Raduka Zsuzsanna, az 5. választókerület önkormányzati képviselője:
– Nemcsak az a lényeg, hogy a városunk tiszta legyen, hanem szép és virágos is. Ezért most képviselőtársaimmal együtt 700 tő virágot osztottunk ki a körzeteinkben élőknek. Célunk az, hogy színesebbé tegyük városunkat. A kezdeményezést a jövőben is  szeretnénk folytatni, és ehhez szeretnénk egy kis kedvet csinálni!

Ezzel az akciónkkal komfortosabbá, szebbé tehető a város, tette hozzá Utassy Éva a 2. választókerület képviselője :
– Szeretnénk elérni, hogy Dunaújváros az egyik legszebb virágos város lehessen a közeljövőben. A lakóközösségeket pedig szeretnénk ösztönözni, hogy a lépcsőházak előtti kis kerteket gondozzák, minél többen csatlakozzanak ahhoz a közös munkához, ami a város csinosítását szolgálja.

Vegyenek részt a város gondozásában azzal, a saját lakókörnyezetüket tisztán tartják és virágosítják. Hiszen ha mindannyian csak egy kis munkát vállalunk, ha mindenki, minden lakóközösség csak a saját háza előtti területet széppé teszi, gondozza, akkor nagyon rövid idő alatt egészen más képet tud magáról mutatni Dunaújváros. Fogjunk ezért össze – mindannyian!

(Forrás és fotó: dunaujvaros.hu)

A rovat további hírei: Közélet

Közösségi térről is szó esett a bejáráson

Közösségi térről is szó esett a bejáráson

2020. május 29. (péntek)

Több megoldásra váró téma is szóba került azon bejáráson, amelyet Motyovszki Mátyás önkormányzati képviselő és Pintér Tamás polgármester tartott a 3. körzetben még szerdán délelőtt.

Közlekedés: új forgalmi rend, 40-nél több új parkólóhely a Weiner körúton

Közlekedés: új forgalmi rend, 40-nél több új parkólóhely a Weiner körúton

2020. május 28. (csütörtök)

Új forgalmi rend bevezetésével több mint 40 új parkolóhelyet lehet kialakítani a Weiner Tibor körúton – jelentette be Mezei Zsolt alpolgármester. A parkolóhelyek felfestésére az időjárás függvényében, várhatóan a jövő héten kerülhet sor. Vigyázat, egyirányú!

Térkép és alkalmazás az életmentőknek!

Térkép és alkalmazás az életmentőknek!

2020. május 28. (csütörtök)

Két remek kezdeményezésre hívta fel a figyelmet a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség, a Magyar Mentőszolgálat Alapítvány, illetve a Magyar Vöröskereszt dunaújvárosi szervezete.

Sikeres összefogás, sikeres segélycsomag-program

Sikeres összefogás, sikeres segélycsomag-program

2020. május 27. (szerda)

Barátok a bajban: sikerrel folytatódott a Dunaújvárosi Roma Nemzetiségi Önkormányzat (RNÖ) kezdeményezésére szárba szökkent segélycsomag program – a legutóbbi akció keretében 260 rászoruló család részesült a rendkívüli támogatásban.

Segítség négy keréken – kétszáz új Hankook abroncs a Magyar Vöröskereszt biztonságos munkájához

Segítség négy keréken – kétszáz új Hankook abroncs a Magyar Vöröskereszt biztonságos munkájához

2020. május 27. (szerda)

Évenkénti Abroncsadományozási Programján keresztül kétszáz új gumiabronccsal segítette a Magyar Vöröskeresztet a Hankook Tire.

DKIK: részleges ügyintézés a bázison

DKIK: részleges ügyintézés a bázison

2020. május 26. (kedd)

A járványhelyzet kritikus időszaka után csökkentett üzemmódban ugyan, de újra kezdődött az ügyfélfogadás a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamaránál (DKIK). Óvatos nyitás a hajtás után.

Bölcsődék, óvodák: óvatos, figyelmes nyitány

Bölcsődék, óvodák: óvatos, figyelmes nyitány

2020. május 25. (hétfő)

A tagintézményben végzett felújítás külön apropót adott arra, hogy éppen az Aranyalma Óvodában tartson tájékoztatót Barta Endre humán alpolgármester a bölcsődék, óvodák újbóli megnyitásának első napján. Vagyis ma.