Csendben maradnak a szirénák

doszerk - 2020. május 2. 10:02

Az érettségi vizsga miatt elmarad a riasztórendszer májusra tervezett tesztelése.

A Monitoring- és Lakossági Riasztórendszer próbája minden hónap első hétfőjén 11 órakor, míg a paksi csökkentett üzemű próba 13 órakor történik meg, a diákok nyugodt vizsgázása érdekében azonban májusban sehol nem szólalnak meg a katasztrófavédelem által üzemeltetett szirénák.

A MoLaRi egy érzékelő és riasztórendszer, amelyet a veszélyes anyagokkal foglalkozó ipari üzemek környezetében építettek ki. A működése igen egyszerű: amennyiben valamelyik veszélyes üzemből meghibásodás vagy baleset miatt veszélyes vegyi anyag kerül a levegőbe, annak koncentrációját a telepített mérőszondák mérik, a rendszer az időjárási körülményeket is figyelembe véve terjedési modellezést végez. A katasztrófavédelem éjjel-nappal működő ügyelete pedig azonnal meg tudja tenni az adott helyzetben szükséges intézkedéseket. Az érintett ipari üzem környezetében élőket a rendszer hangszóróin keresztül tudja tájékoztatni a katasztrófavédelem a szükséges magatartási szabályokról.

A szirénapróba tehát nem a rendszer hibája miatt marad el, hanem az érettségiző diákok érdekében, derült ki a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság közleményéből.

A rovat további hírei: Sziréna

Vádemelés a rabló testvérpár ellen

Vádemelés a rabló testvérpár ellen

2025. nov. 16.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség emelt vádat azzal a testvérpárral szemben, akik kiraboltak egy férfit a városban még nyáron. Napszemüvegen kirobbant vita fajult tettlegességig, értesült a DO.

Súlyos baleset, teljes útzár a 62-es úton

Súlyos baleset, teljes útzár a 62-es úton

2025. nov. 13.

Frontálisan ütközött két személyautó a főút városunkhoz közeli szakaszán kora este, a tűzoltók két embert is feszítővágóval szabadítottak ki. Gyorshír.

Talált bankkártyáról vett fel pénzt – börtön lehet a vége

Talált bankkártyáról vett fel pénzt – börtön lehet a vége

2025. nov. 07.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség emelt vádat információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntette és további bűncselekmény miatt a férfival szemben, aki egy megtalált bankkártyáról pénzt vett fel. Nem ez volt az első jogellenes ügye, most lakat alá kerülhet, értesült a DO.

Kábítószer hatása alatt bántalmazta a szomszédját – komoly büntetés lehet a vége

Kábítószer hatása alatt bántalmazta a szomszédját – komoly büntetés lehet a vége

2025. nov. 05.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség emelt vádat súlyos testi sértés bűntette és más bűncselekmény miatt a férfival szemben, aki kábítószer hatása alatt bántalmazta egykori szomszédját. Felfüggesztett büntetését is leülheti, értesült a DO.

DSTV: a tüzek megelőzéséért az MMK-ban

DSTV: a tüzek megelőzéséért az MMK-ban

2025. nov. 05.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összeállítása a Fejér Vármegyei Tűzmegelőzési Bizottság figyelemfelhívó bemutatójáról. A kémény- és lakástüzes kiállításnak az MMK aulája ad otthont, megelőzési, élet- és vagyonbiztonsági céllal is érdemes látni! Hangkép.

 

Megbízottból kinevezett kapitány

Megbízottból kinevezett kapitány

2025. nov. 04.

Törköly László rendőr alezredes eddig megbízottként irányította a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság munkáját – november 1-jei hatállyal kinevezett kapitányként dolgozik.

Teljenek biztonságban az emlékezés napjai is

Teljenek biztonságban az emlékezés napjai is

2025. okt. 31.

Mindenszentek és a halottak napja közeledtével nagy számban indulunk útra, hogy lerójuk kegyeletünket elhunyt szeretteink sírjánál. A nagyobb tömegeket vonzó események alkalmával megnő az esélye az áldozattá válásnak, mert megjelennek az alkalmi, trükkös és zsebtolvajok.