Parkolófelszabadítás: töretlen lendülettel
Amint arról már beszámoltunk, elstartolt az önkormányzat "parkolófelszabadító" akciója. Mezei Zsolt alpolgármester a téma kapcsán nyilatkozott. A lényeg: folytatják!
Mint kiemelte, az eredeti terveknek megfelelően azok a kocsik kerültek célkeresztbe, amelyek feleslegesen és környezetszennyező módon, évek óta állnak mozdulatlanul az értékes parkolóhelyeken. Az elmúlt hetekben városszerte összesen 44 autóra került most matrica, a József Attila utcából pedig – erről már beszámoltunk – el is szállították az első autót, ennek gazdáját hiába szólították fel már korábban, hogy helyezze forgalomképes állapotba autóját.A téma kapcsán Mezei Zsolt általános alpolgármester hangsúlyozta, a már korábban elhatározott program szerint folynak a munkálatok:
– Nem engedünk abból a tervünkből, hogy tisztává varázsoljuk a várost! Ennek a munkának vannak és lesznek nyomai a köztereken, az utcákon – és e sorba illeszkedik az a program is, amely célja a parkolóhelyek „megtisztítása” az évek óta parkoltatott használaton kívüli autóktól. Első körben a rendőrség közreműködésével felkutatjuk a tulajdonost, megpróbáljuk a kocsi üzembe állítására buzdítani. Ha nem sikerül, elszállíttatjuk a gépjárművet, ami egy telephelyre kerül – itt még mindig adunk a tulajdonosnak fél évet arra, hogy jelentkezzen és rendezze a helyzetet. Ha a gazda a megadott időn belül nem jelentkezik, a telephely árverésre bocsátja az autót.
Mezei Zsolt érdeklődésünkre elárulta: a munkálatok költségeit ha lehet, akkor a tulajdonosra terhelik, ez azonban több szempontból sem könnyű. Ezek az autók ugyanis nem véletlenül elhanyagoltak, tulajdonosuk sok esetben már elhunyt, vagy külföldre költözött. A díjakat pedig törvény szabályozza, az autó elszállításáért például csak 20 ezer forintot kérhet az önkormányzat a tulajdonostól, holott ez már jóval többe kerül. Az alpolgármester azonban hangsúlyozta: bár ez az akció nem olcsó mulatság a városnak, mégis megéri, hiszen ezek az autók súlyosan környezetszennyezőek, és indokolatlanul használják, az egyébként is túlterhelt parkolóhelyeket.
(Fotó: DO-archív – Miklán Klaudia fotója)
A rovat további hírei: Közélet
Nyáron se álljon le a véradási lendület!
2025. jún. 01.
Pazar mutatók a Sugárúti Fesztiválon, sikeres akciók sora a kitelepüléseken – remek események csalogatták májusban a város és a térség önkéntes véradóit. Ugyanakkor a vérigény nyáron sem csökken – nagyon remélik, hogy a következő időszakban is kitart a véradási kedv.
Dunaújvárosban járt a Staféta szűrőprogram (galériával)
2025. jún. 01.
A Jót, Fut a Város – Dunaújváros! elnevezésű jótékonysági eseményhez kapcsolva érkezett meg városunkba az Országos Népegészségügyi Mozgósítási Staféta országjáró programsorozat szombaton.
Ismét jót futott a város! (galériával)
2025. máj. 31.
Parádés időben, remek hangulatban, igen komoly érdeklődés mellett rendezték meg a Jót, Fut a Város – Dunaújváros! elnevezésű közösségi eseményt a Városháza téren szombaton délelőtt.
"A segítő szándék a legfontosabb tényező"
2025. máj. 30.
Az Életút című konferencia keretében, a korábbiaknál jóval nagyobb merítéssel szervezte meg a szociálpolitikai kerekasztal évi rendes tanácskozását az önkormányzat: az eseménynek a Városháza "C" szárnya házasságkötő és rendezvényterme biztosított helyszínt szerdán délután.
Ünnepelt az EPI egyesület, generációk találkoztak a Szalki-szigeten
2025. máj. 30.
Több apropója volt a Dunaújvárosi Epilepsziások EPI Egyesülete legutóbbi, május végi találkozójának. Barta Endre alpolgármester plüssökkel lepte meg a fellépő gyerekeket, Szabó Zsolt alpolgármester pedig fát ajándékozott az egyesületnek.
Digitális fakataszter készül a városban – az első lépés a belvárosi fák felmérése
2025. máj. 30.
Dunaújváros zöldterületei és fái nem csupán a városképet szépítik, hanem fontos szerepet töltenek be a helyi közösség életében is. Most nagyszabású projekt keretében a város faállománya digitális nyilvántartásba kerül, köszönhetően egy közvetlen uniós pályázatnak.
Öt tétel a rendkívüli közgyűlés napirendjén
2025. máj. 29.
Rendkívüli közgyűlést hívott össze csütörtök délelőttre Pintér Tamás, Dunaújváros polgármestere. Az ülésen összesen öt témát tárgyalt a testület. A rendkívüli ülés indoka, hogy a köztemető üzemeltetésére vonatkozó közbeszerzési eljárást kellő időben el lehessen kezdeni.