Pünkösd ünnepére készülnek

2020. május 29. (péntek) 18:47 - Öcaline

"Az Úr lelke betölté a földkerekséget" – a több hetes húsvéti idő végén, tavasz és nyár határán a változó időpontú pünkösd főünnepe vezet át a több hónapos évközbe. Szeretetvallás a hajtás után.

Pünkösd vasárnappal – idén: május 31-én – befejeződik a húsvéti idő, a dunaújvárosi római katolikus templomokban eloltják a húsvéti gyertyát; a nap a Szentlélek eljövetelének főünnepe, amely a harmadik isteni személy, az Atyát és a Fiút (Jézus Krisztust) összekötő szeretet. Városunk katolikus közösségében kiemelt figyelmet kap a Szentháromság vasárnapjának főünnepe (ez idén június 7-én lesz), ugyanis ez az ünnep a Pentele városrészi templom templombúcsú ünnepe, a templom tulajdonképpeni "születésnapja".
A szentmisék rendje Dunaújvárosban a járványügyi vészhelyzet reményteli mérséklődésekor a korábban érvényes időpontokra állt vissza – a pünkösdi alkalmak is ezek szerint alakulnak: szentmisékre várják a híveket hétfőn és csütörtökön reggel 7.30-kor a nagytemplomban, kedden, szerdán, pénteken és szombaton este 18 órakor ugyancsak a nagytemplomban, vasárnaponként délelőtt 8.30-kor a nagytemplomban és 10.30-kor a Pentele városrészi templomban.

Kapcsolódó cikk:

Enyhítésekről döntött a megyéspüspök (katt) >>

(Képünk illusztráció)
 

A rovat további hírei: Mozaik

Eötvös Cirkusz: száz éve a porondon!

Eötvös Cirkusz: száz éve a porondon!

2020. július 10. (péntek)

Kerek évfordulót ünnepel idén a világhírű társulat – ráadásul az Eötvös Cirkusz e napokban éppen Dunaújvárosban vendégszerepel.

Kiskedvenceink is megszomjaznak a nagy melegben. Ha sétálni megyünk velük, mindig legyen nálunk friss víz!

Kiskedvenceink is megszomjaznak a nagy melegben. Ha sétálni megyünk velük, mindig legyen nálunk friss víz!

2020. július 09. (csütörtök)

A nyári meleg időben nagyon fontos, hogy mindig gondoskodjunk a megfelelő folyadékmennyiség fogyasztásáról. Azonban ne felejtsünk el kedvenceinkről is gondoskodni egy-egy séta alkalmával, de akkor sem, ha csak otthon kell hagyjuk őket, amíg dolgozni megyünk. 

"Hello Me": szégyen a testszégyenítés

"Hello Me": szégyen a testszégyenítés

2020. július 09. (csütörtök)

A body shaming, vagyis testszégyenítés jelensége meglehetősen gyakori napjainkban. Egy amerikai felmérés szerint a nők közel 93, illetve a férfiak 86,5 százaléka kapott már olyan megjegyzéseket, melyek kritizálják a testüket. Harsányi Kata pszichológus a jelenség hátteréről ír.

Közösségi adománygyűjtés – állatmentésre!

Közösségi adománygyűjtés – állatmentésre!

2020. július 07. (kedd)

Két szervezet összefogásával hirdettek adománygyűjtő akciót az állatmentés és az állatok körülményeinek javítására – várják a felajánlásokat, felhívás a hajtás után!

Ha nyár, akkor smoothie (1. rész)

Ha nyár, akkor smoothie (1. rész)

2020. július 07. (kedd)

Újabb sorozatot indít online felületünk, melyben heti több alkalommal mutatunk be olyan ételeket és italokat, melyek kimondottan jól esnek a nyári hőségben. Elsőként néhány kedvenc smoothie. Lássuk!

Időjárás: egy kis felfrissülés után újra igazi nyár

Időjárás: egy kis felfrissülés után újra igazi nyár

2020. július 06. (hétfő)

Masszív enyhülés és némi csapadék is várható ma estétől, de a hét végére ismét strandidőt ígér a DO meteorológiai szakértője. Friss porgnózis a hajtás után!

Ismét szúnyoggyérítés lesz városunkban

Ismét szúnyoggyérítés lesz városunkban

2020. július 06. (hétfő)

Napnyugta után készülhetünk az ismételt bevetésre ma kora este – Dunaújváros területén ismét szúnyogirtás lesz, adta hírül a város hivatalos weboldala. Megelőző célzat és lakossági tipptár a hajtás után!