Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 12. Gergely
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Segítség négy keréken – kétszáz új Hankook abroncs a Magyar Vöröskereszt biztonságos munkájához

Közélet
Dunaújváros
Hankook
Magyar Vöröskereszt

facebook megosztás

doszerk - 2020. máj. 27., 08:05

Évenkénti Abroncsadományozási Programján keresztül kétszáz új gumiabronccsal segítette a Magyar Vöröskeresztet a Hankook Tire.

A Hankook Tire folyamatosan keresi azokat a szervezeteket, melyeknek a jelenlegi helyzetre való tekintettel soron kívüli abroncsadományra lehet szüksége. A vállalat ezúttal egy hosszú évek óta partnerének tekintett alapítványnak nyújtott segítséget.

A hazai karitatív szervezetek közül a Magyar Vöröskereszt már január 30-a óta lát el fontos feladatokat a koronavírus járvány kapcsán. A betegség magyarországi megjelenése előtt a lakosság felkészítésében segített, a veszélyhelyzet kihirdetése óta pedig élelmiszer-, és tisztasági csomagokkal látja el a rászorulókat az egészségügyi szervezetek támogatásával párhuzamosan. Mindezek mellett továbbra is üzemeltetik a szociális intézményeket és szervezik a véradók toborzását. A Hankook Tire úgy járul hozzá a Magyar Vöröskereszt munkájához, hogy évenkénti Abroncsadományozási Programjának kihirdetése előtt 200 darab abroncsot biztosít a szervezet számára országos szinten.

"Legnagyobb hazai karitatív szervezetként a veszélyhelyzet kihirdetése óta az ország csaknem minden területén folytatunk tevékenységeket: folyamatosak az élelmiszercsomag és adomány osztások, valamint 13 megyében és a fővárosban segítjük az Országos Mentőszolgálat munkáját, közben pedig a véradások sem álltak le. Ezen feladatok túlnyomó része korábban soha nem tapasztalt logisztikai kihívások elé állított minket. Szerencsére több gépjárműforgalmazó ajánlott fel gépkocsikat és teherautókat. Az így megnövekedett járműparkunk üzemeltetéséhez most pedig a Hankook Tire abroncsadománya jelent igen nagy segítséget!" - hangsúlyozta Kardos István, a Magyar Vöröskereszt főigazgatója.

Képek forrása: Hankook Tire

A Hankook Tire a rendkívüli helyzetet figyelembe véve korábban már számos országos és regionális szervezetnek biztosított soron kívüli abroncsadományt. Összesen 173 gumiabroncsot kapott a Heim Pál Gyermekkórház Fejlesztéséért Alapítvány, a Bethesda Kórház Alapítvány, a Magyar Vöröskereszt, a Büszke Aranykor Alapítvány, a Reménysugár Közhasznú Alapítvány, valamint a Közép-Dunántúli Regionális Mentőszervezet.

A Hankook sokszínű társadalmi felelősségvállalási programjának 2012 óta szerves részét képezi az országos hatáskörű Abroncsadományozási Program. A hazánkban egyedülálló kezdeményezés keretében az abroncsgyártó olyan közhasznú alapítványoknak, egyesületeknek és nonprofit szervezeteknek kíván segítséget nyújtani, amelyek tevékenységükkel a társadalom számára fontos, sokszor életmentő feladatokat látnak el. Legutóbb 2019-ben, a pályázati időszak lezárultával a Hankook több, mint 2300 db abroncsot juttatott el összesen 237 regionális és három országos szervezet számára, derült ki a gumiabroncs gyártó cég közleményéből.

A rovat további hírei: Közélet

Választás 2026: szavazási tudnivalók és teendők

2026. már. 11.

Folytatjuk az április 12-én esedékes országgyűlési választás kapcsán kezdett tájékoztató sorozatunkat, változatlanul a Magyar Helsinki Bizottság hivatalos oldalán közzétett tudnivalókból nyújtunk át újabb adag tudnivalót. És persze ismét jelezzük: folytatása következik!

Ismét megnyitotta kapuit az arborétum

2026. már. 11.

Beköszöntött a tavasz, és ez Dunaújvárosban nem csak a rügyek kibontakozását jelenti. A Baracsi úti Arborétum, városunk zöld ékszerdoboza újra kitárta kapuit a látogatók előtt – már a terület tollas, szőrös lakói is várják a vendégeket.

DSTV: korlát és más fejlesztések

2026. már. 11.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése arról, hogy körzetben élők számára fontos fejlesztésről adott hírt Motyovszki Mátyás, a 3-as választókerület önkormányzati képviselője. A Római körúton két korlátot is építenek a lépcsők mellé a biztonságosabb közlekedést célzva. Hangkép.

Nőnapi virágözön az egyesület ünnepén

2026. már. 10.

A nemzetközi nőnap alkalmából városunkban is számos közösségben köszöntötték a hölgyeket – a Civil Házban a Dunaújvárosi Epilepsziások Együtt Egymásért Egyesületének tagjai gyűltek össze, hogy ismét kellemesen töltsék el délutánjukat. A múlt pénteki eseményen minden hölgytagnak jutott virágból – Szabó Zsolt alpolgármester és Motyovszki Mátyás körzeti képviselő jóvoltából.

DSTV: önkéntesek a "Jószoliban"

2026. már. 10.

A Jószolgálati Otthon Közalapítvány bázisai megfelelő szakemberi háttérrel működnek. Ám a közösségben nagyon szívesen fogadják az önkéntesek jelentkezését, sőt, szükség is van a segítő kezekre. Várják a közreműködőket, segítőket! Hangkép.

Az endometriózis hónapja – amikor a figyelem az érintett nőkre irányul

2026. már. 08.

A március világszerte az endometriózis hónapja, amelynek célja, hogy felhívja a figyelmet erre a krónikus nőgyógyászati betegségre. Városunk is kiemelt figyelemmel készül az időszakra!

"A nők tisztelete nem egynapos gesztus, hanem mindennapi felelősség kell legyen"

2026. már. 08.

A nőnap alkalmából Pintér Tamás polgármester ünnepi köszöntőjével kívánunk gyönyörű mosolygós napot minden kedves hölgy olvasónknak! Lányok, asszonyok, nénik, boldog nőnapot!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Nem sikerült előznie a DFVE-nek

  2. DSTV: virágokkal a szebb környezetért

  3. Választás 2026: szavazási tudnivalók és teendők

  4. Parádés eredmények a szőnyegen

  5. DSTV: nemzetközi verseny a jégcsarnokban

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: virágokkal a szebb környezetért

DSTV: virágokkal a szebb környezetért

Embedded thumbnail for DSTV: nemzetközi verseny a jégcsarnokban

DSTV: nemzetközi verseny a jégcsarnokban

Embedded thumbnail for DSTV: korlát és más fejlesztések

DSTV: korlát és más fejlesztések

Top hírek

  1. Napos nyitány, szeles végjáték – de már igazi tavasz!

  2. Autószerelő műhely égett le Perkátán

  3. Választás 2026: a döntések tétje és a jelöltek listája

  4. Kortárs divatbemutatóval csalogat az ICA-D

  5. "A Gebei" – jó hangulat, bemutató, dedikálás várta a vendégeket a könyvtárban

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 9. szám - 2026.03.06.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő