Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 19. Viola
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Közösen csinosítottak – így lett tisztább a Gagarin tér

Közélet
takarítás
Gagarin tér
közösség

facebook megosztás

Folytatódott a közösségi várostakarítási akció, legutóbb Szántó Péter képviselő karolt fel egy nemes kezdeményezést, amely nyomán maroknyi, de annál lelkesebb csapat vágott neki előbb a Gagarin téri játszótér, majd a játszótér közvetlen környezete kitakarításának. Totális sikerrel.

Gyerekek ragadtak seprűt és gereblyét, szülők szorgoskodtak, egy anyuka zsíroskenyér-üdcsi kombóval lepte meg a serény csapatot – a nebulók kezdeményezésére több generáció fogott össze még múlt szombaton azzal a nemes céllal, hogy „kipucolják” a Gagarin téri játszóteret. 

Minden fronton siker

Az akció teljes sikerrel járt, mondta egyáltalán nem titkolt büszkeséggel Szántó Péter, aki önkormányzati képviselőként nemcsak felkarolta a közösségi kezdeményezést, de maga is tevékenyen kivette a részét a takarításból:
– Egyszerre nemes és kedves kezdeményezés, éppen azért, mert a gyerekek voltak a mozgatói – ők indították el a városrész-csinosítási akciót, amit végül egy ötödikes diák, Vass Levente apukája szervezett. Úgy gondolom, önkormányzati képviselőként és városlakóként egyaránt itt a helyem – fontos, hogy „A tiszta Dunaújvárosért!” mottóval kezdett program ilyen akciókkal is színesedjen.
Szántó Péter kérdésünkre kiemelte: várhatóan már a héten eléri a Barátság városrészt az önkormányzat által kezdett „nagy” takarítási program is – amikor a DVG munkagépeit is bevetik –, ugyanakkor elhatározott célja, hogy a szombatihoz hasonló közösségi kezdeményezésekkel egészüljenek ki a városi  munkálatok:
– Azok a gyerekek, akik most bekapcsolódtak a Gagarin téri akcióba, a munkájukkal, lelkesedésükkel szó szerint lenyűgöztek – az, hogy a játszótér környezete is tisztább lett, mindenképpen a kis csapat sikereként könyvelhető el. És persze fényesen igazolja, hogy akár egy ilyen kis brigád is képes egy-egy területen jelentős eredményekre – ez mindenképpen folytatásra ösztönöz. Ha hívnak, megyek!

„Ne bent kockuljak...”

Vass Levente nemcsak a Dózsa iskola környezettudatos diákjaként, de reménybeli focistaként is úgy érezte, jobb a szombat délelőttjét a szabad levegőn szorgoskodva tölteni, mint a négy fal között – csibészes mosollyal meséli, hogy a kezdetektől részese volt az akciónak:
– Az apukámmal beszélgetve merült föl az ötlet, és amikor már eldőlt, hogy lesz takarítás, természetesen én is bekerültem a körbe. Örülök, hogy szép lett a játszótér, és amúgy is jobb volt itt dolgozgatni, mint otthon maradni. Ne bent kockuljak, ha már segíthetek egy kicsit – nagyon jól éreztem magam, és persze máskor is megyek, ha lesz a közelben hasonló program.

Az akció részleteit eleveníti föl alábbi mini webgalériánk is!

(Fotó: Végh Zoltán)
 

2. Galéria
takarítás
Gagarin tér
közösség

facebook megosztás

Gyerekek ragadtak seprűt és gereblyét, szülők szorgoskodtak, egy anyuka zsíroskenyér-üdcsi kombóval lepte meg a serény csapatot – a nebulók kezdeményezésére több generáció fogott össze még múlt szombaton azzal a nemes céllal, hogy „kipucolják” a Gagarin téri játszóteret és környékét. 

(Fotó: Végh Zoltán)

Játszótér-takarítás a Gagarin téren - fotó:
Játszótér-takarítás a Gagarin téren - fotó:
Játszótér-takarítás a Gagarin téren - fotó:
Játszótér-takarítás a Gagarin téren - fotó:
Játszótér-takarítás a Gagarin téren - fotó:
Játszótér-takarítás a Gagarin téren - fotó:
Játszótér-takarítás a Gagarin téren - fotó:
Játszótér-takarítás a Gagarin téren - fotó:
Játszótér-takarítás a Gagarin téren - fotó:
Öcaline - 2020. jún. 10.
Öcaline - 2020. jún. 10.

A rovat további hírei: Közélet

Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

2025. dec. 18.

Dunaújvárosban az ünnepi időszakban sem feledkeznek meg a szépkorú embertársainkról. Az ESZI-ben folytatták a kedves hagyományt; a Móricz Zsigmond Általános Iskola diákjainak közreműködésével meghitt műsort láthattak az ellátottak.

A szeretet ünnepe mindenkihez szól

A szeretet ünnepe mindenkihez szól

2025. dec. 18.

Folytatta kedves hagyományát a Jószolgálati Otthon Közalapítvány – karácsonyi mulatságot szerveztek a Liget közben. Zenével, mesemondással tarkított előadással örvendeztették meg a gondozottakat.

Jól sikerült az élelmiszergyűjtés – és már biztos, folytatják

Jól sikerült az élelmiszergyűjtés – és már biztos, folytatják

2025. dec. 17.

Korábban már beszámoltunk a Boldog Délután csapatának kezdeményezéséről – tartós élelmiszereket gyűjtöttek a rászorulóknak a város nagyon sok pontján. A felajánlások első nagyobb gyűjtése megtörtént, a rászorulók számíthatnak a városlakók segítségére.

Múltidéző gyűjtemény – 27 óvodánk volt

Múltidéző gyűjtemény – 27 óvodánk volt

2025. dec. 16.

Már szépkorú, de továbbra is lelkes óvodai dolgozók alakítottak ki különleges gyűjteményt az Irodaház II. emeletén az önkormányzat közbenjárásával. Emléket állítottak annak az időszaknak, amikor még 27 óvoda működött Dunaújvárosban.

Jó hangulatú évzárót tartott az EPI egyesület

Jó hangulatú évzárót tartott az EPI egyesület

2025. dec. 16.

Az ünnepek közeledtével a Dunaújvárosban működő közösségek és intézmények sorban megtartják a hagyományos évzáró rendezvényeiket. A Generációk Házában karácsonyozott a Dunaújvárosi Epilepsziások EPI Egyesülete tagsága.

Körzeti gyertyagyújtás és Mikuláslátogatás

Körzeti gyertyagyújtás és Mikuláslátogatás

2025. dec. 16.

Hétvégén nem csak a Városháza téren szerveztek adventi programokat. Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő és Horváth Tamás, a Dunaújváros Mesél blog szerkesztője körzeti kavalkádra hívta a 8-as körzet lakóit – minden gyerkőc ajándékot kapott, és még a Mikulással is találkozhattak.

DSTV: életmentő óvónők

DSTV: életmentő óvónők

2025. dec. 16.

A beszámoló már nagyot futott hasábjainkon, most a DSTV összegzése is felidézi, hogy a közelmúltban két olyan eset is történt Dunaújvárosban, amikor kizárólag az óvónők lélekjelenlétének és felkészültségének hála nem történt komoly baj. Köszönet járt érte! Hangkép.

 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Változatos, jótét adománnyal tarkított volt a Pannon Oktatási Központ karácsonya

  2. Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

  3. DSTV: évet zárt a DKSE is

  4. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  5. A szeretet ünnepe mindenkihez szól

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

Embedded thumbnail for DSTV: együtt a szertelenségért

DSTV: együtt a szertelenségért

Embedded thumbnail for DSTV: köszönet a kiválóságoknak

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

Top hírek

  1. Lakástűz a Szabadság úton

  2. Rendőrkézen a rongálók – egyiküket rablással is gyanúsítják!

  3. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  4. Dunaújváros Kedvence 2025 – már lehet voksolni!

  5. Adventi varázslat a Viadana Kamarakórussal

Galéria

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Sportolók köszöntése (2025) - fotó:

Sportolók köszöntése (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 49. szám - 2025.12.12.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő