Mazurek is marad a Bikáknál
A 2020/2021-es szezonban is a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatát erősíti David Mazurek.
Ahogy azt már megszokhattuk az elmúlt hetekben, újra hivatalos közösségi oldalán jelentette be egyik játékosa szerződéshosszabbítását a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely David Mazurekkel is megegyezett arról, hogy visszatérjen Dunaújvárosba. A 28 éves kanadai center Brantfordban született, itt ismerkedett meg a sportággal, majd a 2012/2013-as szezonig végigjárta a jelentős kanadai utánpótlás ligákat. Első felnőtt szezonját az USports egyetemi ligában kezdte meg 2014-ben, itt két évet töltött, majd a kanadai North East Senior Hockey League-ben (NESHL) szereplő Montague Stallions és a Memramcook Acadiens együtteseiben játszott 23 meccsen 54 pontot szerezve. Innen még a 2017/2018-as szezonban a Southern Professional Hockey League-ben (SPHL) játszó Pensacola Ice Flyers együtteséhez szerződött, ahol 25 meccsen 13 egységet írtak a neve mellé.
Képek: DO-archív
A 2018/2019-es szezont is ebben az osztályban, a Fayetteville Marksmen csapatánál kezdte, majd még ebben az évben bemutatkozott a harmadik legjelentősebb amerikai ligában, az ECHL-ben, ahol két csapatban tizennyolc mérkőzést játszott. Innen szerződött a tavalyi szezonban Dunaújvárosba, ahol az Acélbikák egyik erőssége volt, 47 mérkőzésen 46 pontot (20 gól, 26 assziszt) szerezve, így szerződéshosszabbítása jó hír lehet a DAB drukkerei számára.
A rovat további hírei: Sport
Még vereségből van több az Andersenben
2025. okt. 29.
A mezőny második felében állnak eddig a dunaújvárosi csapatok a jégkorongozók Andersen Ligájában.
Gólzáporos DFVE-siker
2025. okt. 29.
Negyvenegy találatot hozó mérkőzésen győzte le a III. Kerületi TVE gárdáját a DFVE női vízilabda csapata a Fabó Éva Sportuszodában kedden este.
Három meccsen két győzelem
2025. okt. 28.
A Dunaújvárosi Kohász amatőr jégkorongozóinak három együttese is megmérette magát az OB IV-es pontvadászat legutóbbi hétvégi fordulójában.
Két dobogós hely a fővárosból
2025. okt. 28.
Összességében jól szerepeltek és szép eredményekkel zárták a DKSE és fiókszakosztályainak ifjú birkózói a fővárosban megrendezett U10-11-es országos diákolimpiai finálét.
Fontos három pontra hajtanak a vízilabdázók
2025. okt. 28.
Hazai környezetben, a Fabó Éva Sportuszodában folytatja a bajnoki küzdelmeket a DFVE nő vízilabda csapata a III. Kerületi TVE ellen ma este hét órától.
Érmek és pontszerző helyek az országos döntőről
2025. okt. 27.
Jól szerepeltek a DKSE és fiókszakosztályainak tehetséges birkózói az Abonyban megrendezett U15-ös országos diákolimpiai fináléban.
Bátrabb játék kell a röpisektől
2025. okt. 27.
Három szettben szenvedett vereséget a DKSE röplabda csapata a bajnoki címvédő MÁV Előre Foxconn otthonában a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszában.








