Rendőrség: vigyázzunk egymásra az utakon!

2020. június 21. (vasárnap) 9:16 - Öcaline

A nyári időszakban is fontos a közutak zavartalan forgalma, ezért a rendőrök fokozott prevenciós tevékenységet látnak el térségünkben is. Közlekedésbiztonság a hajtás után.

A nyári időszakban is kiemelt figyelmet fordít a közutak forgalmának ellenőrzésére, a közlekedés során elkövetett jogsértések felderítésére, megszüntetésére a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság, áll a honlapunkhoz eljuttatott tájékoztatóban. A főkapitányság kommunikációs szolgálatának összegzése szerint az egyenruhások folyamatosan ellenőrzik a közlekedési szabályok megtartását, kiszűrik a jogsértőket, és intézkednek velük szemben. 
A közutak biztonságát és mások életét veszélyeztetők egész nyáron határozott rendőri fellépésre számíthatnak a megye illetékességi területén. Különösen igaz ez a gyorshajtókra, az ittas járművezetőkre, valamint a követési távolságot és az előzést tiltó táblákat figyelmen kívül hagyó tehergépjármű-vezetőkre.

A summázat – sokadszor – arra is felhívja a figyelmet, hogy az utak biztonságáért, a balesetek elkerüléséért a legtöbbet maguk a közlekedők tehetnek. Leginkább azzal, hogy a szabályokat betartva, türelmesen, egymásra is odafigyelve, kellő toleranciát és empátiát tanúsítva vesznek részt a közlekedésben. 

Ezért is kérnek arra mindenkit, hogy vigyázzanak magukra, vigyázzanak egymásra – hogy mindenki hazaérjen!

(Illusztrációk: FMRFK)

A rovat további hírei: Sziréna

Kiskorúakat is prostítúcióra kényszerítettek Dunaújvárosban

Kiskorúakat is prostítúcióra kényszerítettek Dunaújvárosban

2020. július 06. (hétfő)

A Fejér Megyei Főügyészség minősített emberkereskedelem bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat azzal a tizenhárom személyből álló bűnszervezettel szemben, amely magyar nőket kényszerített prostitúcióra, többek közt Dunaújvárosban is.

Rendőrség: ököllel ütött, gyorsan elfogták

Rendőrség: ököllel ütött, gyorsan elfogták

2020. július 06. (hétfő)

Súlyos testi sértés ügyében kezdett vizsgálatot a dunaújvárosi rendőrség egy 22 éves férfi ellen – aki korábban ököllel okozott sérülést egy rácalmási férfinak szombaton éjjel.  Nagyon gyorsan kézre került.

Szirénapróbák július 6-án

Szirénapróbák július 6-án

2020. július 05. (vasárnap)

Paks harminc kilométeres körzetében, valamint Ercsiben, Ráckeresztúron és Dunaújvárosban lesz hallható szirénapróba július 6-án, hétfőn.

Közlekedés: súlyos baleset, teljes útzár a 6-os úton

Közlekedés: súlyos baleset, teljes útzár a 6-os úton

2020. július 04. (szombat)

Személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset történt Baracs és Kisapostag között, teljes szélességében lezárták a rendőrök a 6-os számú főutat, értesült a DO. Három gépjármű ütközött, két személy sérült.

Koronavírus: megelőző fertőtlenítés a napközis táborban

Koronavírus: megelőző fertőtlenítés a napközis táborban

2020. július 03. (péntek)

Pozitív koronavírus-tesztet produkált egy kézilabdaedző, aki hétfőn foglalkozást vezetett a kempingben zajló napközis táborban, adta hírül a GESZ. Fertőtlenítő nagytakarítást tartanak a bázison, a tábor három napra bezár.

Kétszer szakadt le az ég városunkban - extra képtár máris itt!

Kétszer szakadt le az ég városunkban - extra képtár máris itt!

2020. július 02. (csütörtök)

Nem, a nyitó képen nem egy esőerdőt mutatok - a délutáni (első) felhőszakadást örökítettem meg a Liget közben. Két tomboló vihar, a második jéggel jött. Nagy lépést tettünk a közösségi tartalomszolgáltatás felé, összeállításunkat jobbnál jobb böngészői képekkel színesítjük. Köszönet mindenkinek, aki segített!

Rendőrség: elfogás a Bocskai utcában

Rendőrség: elfogás a Bocskai utcában

2020. július 02. (csütörtök)

Lopás miatt körözött férfit kerítettek kézre a rendőrök a Bocskai utcában tegnap. A 20 éves fiatalt a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság kereste.