Szőlőszem: egészségbomba uzsi gyerekeknek ⁣

2020. június 25. (csütörtök) 10:30 - Öcaline

Mit tehet a szülő, akinek a gyermeke nem szereti a gyümölcsöket?  Például fagyit csinál belőle! Bartus-Preizler Gabriella dietetikus felülete, a Szőlőszem remek tippje eperszezon idejére – vigyázat, veszélyesen finom! 

Válogatós gyerekek esetében úgy érhetjük el, hogy nyitottabbak legyenek az alapanyagokra, ételekre, hogy a lehető legtöbb formában kínáljuk azokat. A titok nyitja a kísérletezés; nem adjuk fel a próbálkozást, de nem is erőltetjük. Megkínáljuk a kicsit, így lehetőséget biztosítunk a kóstolásra, de ha nem kéri, elfogadjuk a döntését. Lelkesebbek, kísérletezőbbek lesznek később ők is, ha részünkről nincs nyomás. 

Kutatások bizonyították, hogy egy-egy új íz elfogadásához, megszerettetéséhez akár 10-15 kóstolásra is szükségük lehet a piciknek. Most nyáron jöhetnek a hideg gyümölcslevesek, fagyik – meg egy hasznos tipp: ha őket is bevonjuk a fagyi elkészítésébe még nagyobb a valószínűsége, hogy megkóstolják. Használjuk ki a gyerekek kíváncsiságát és lelkesedését!

Epres-banános fagyiii :)

Mióta elkezdődött az eperszezon, és a nagyszülők hatalmas mennyiségű eperrel látnak el minket, azóta beindult nálunk a "fagyi" gyártás is! ⁣

Hozzávalók (családi adag – így apának és anyának is jut!)
Eper 300 g⁣
Banán 2 db⁣
Natúr joghurt 150 g⁣
+ tipp: szórhattok a tetejére finomra darált olajos magokat!⁣

Az arányokon nyugodtan változtassatok!⁣

Elkészítés:⁣

Fontos előkészület, hogy a banánt felkarikázzuk és lefagyasztjuk. Az epret nagyon alaposan megmossuk. A fagyos banánnal együtt berakjuk az aprítóba, hozzáöntjük a joghurtot és krémes állagúra turmixoljuk.
Az így elkészülő finomság előnye a házi "pálcikás fagyival" szemben, hogy nem kell a gyerekekkel türelmesen (!!!) várakozni, amíg elkészül. Amint megcsináljátok, már ehetitek is! Jó étvágyat hozzá!

Kapcsolódó link:

Szőlőszem a facebbok felületén (katt) >>

(Fotó: Szőlőszem)
 

A rovat további hírei: Mozaik

Időjárás: egy kis felfrissülés után újra igazi nyár

Időjárás: egy kis felfrissülés után újra igazi nyár

2020. július 06. (hétfő)

Masszív enyhülés és némi csapadék is várható ma estétől, de a hét végére ismét strandidőt ígér a DO meteorológiai szakértője. Friss porgnózis a hajtás után!

Ismét szúnyoggyérítés lesz városunkban

Ismét szúnyoggyérítés lesz városunkban

2020. július 06. (hétfő)

Napnyugta után készülhetünk az ismételt bevetésre ma kora este – Dunaújváros területén ismét szúnyogirtás lesz, adta hírül a város hivatalos weboldala. Megelőző célzat és lakossági tipptár a hajtás után!

Terítéken: bundás jóféleségek – mindent bele!

Terítéken: bundás jóféleségek – mindent bele!

2020. július 03. (péntek)

A nagy sikert aratott live show után visszatérünk (egyik) kedvenc műveletsorunkhoz: a Terítéken Dunaújváros és környéke csoport remekeiből válogatott tematikus összeállítással jelentkezünk heti rendes nyálcsordító rovatunkban. A fókuszban: rántott mindenféle, vigyázat, kegyetlenül finomak!

Újra nyitva az egyetemi bölcsőde

Újra nyitva az egyetemi bölcsőde

2020. június 30. (kedd)

Június elejétől ismét igénybe vehetik a Dunaújvárosi Egyetem dolgozói az intézmény bölcsődéjét. A DUFiókák névre keresztelt kisgyermek- gondozó egység egész nyáron nyitva tart, így segítve azokat a szülőket, akik a kijárási korlátozás során elhasználták egész éves szabadságukat, szeptembertől pedig már nem csak a DUE alkalmazottai, hanem minden környékbeli kisgyermekes család igénybe veheti szolgáltatásukat.

Bővül a blogtér – máris itt a "Hello Me"

Bővül a blogtér – máris itt a "Hello Me"

2020. június 30. (kedd)

Elsősorban  a fiatal felnőttek útkeresését segítő posztokkal, a "Hello Me" projekt darabjaival színesedik mostantól a DO palettája; a tartalmat két fiatal, de nagyon eltökélt pszichológus, Harsányi Kata és Menyhárt Emese jegyzi – az alábbi összeállításban Kata mesél hivatásáról.

Hétfőn még kánikula, aztán kissé mérséklődik a meleg

Hétfőn még kánikula, aztán kissé mérséklődik a meleg

2020. június 28. (vasárnap)

Hétfőn még kánikula lesz, aztán kissé mérséklődik a meleg a héten. Sok lesz a napsütés, de többször lesznek zivatarok is - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.

Tavalyi vízmintákban is kimutatták a koronavírust

Tavalyi vízmintákban is kimutatták a koronavírust

2020. június 28. (vasárnap)

Spanyol kutatók 2019. március 12-én gyűjtött barcelonai szennyvízmintákban is kimutatták az új koronavírus jelenlétét - jelentette be a Barcelonai Egyetem.