Begyógyszerezték az idős házaspárt – emberölés miatt nyomoznak (FRISSÍTVE!)
Közigazgatási eljárásból az elmúlt évek leggonoszabb ügye: egy 85 éves férfi rendkívüli halála miatt kezdett eljárás után már emberölés gyanújával nyomoz a megyei főkapitányság. Aljas indokból, előre kitervelten, magatehetetlen idős emberek ellen. Nagyon durva történet. Egy nőt elfogtak, társát körözik. Friss telitalálat: a gyilkossággal körözött férfi a Béke Nagykövete!
A főkapitányság kommunikációs szolgálata megerősítette a nyomozás hírét. Tájékoztatásuk szerint a dunaújvárosi lakost feleségével együtt, magatehetetlen állapotban szállították február 23-án a kórházba, majd az egészségügyi intézmény értesítése szerint a kezelés ellenére, március 7-én a kórházban elhunyt.
Alapos gyanú
Az eljárás során adat merült fel arra vonatkozóan – tekintettel azon körülményre is, miszerint a két idős beteg azonos időben és hasonló panaszokkal került a kórházba –, hogy a férfi halálának oka mérgezés lehet.
Időközben az idős házaspár dédunokája a Dunaújvárosi Rendőrkapitányságon feljelentést tett arról, hogy a kórházba szállítás napja óta – egy hónap leforgása alatt – a dédnagyszülei bankszámlájáról több millió forint összeget emeltek le ismeretlenek, valamint a kártyával számos alkalommal vásároltak játékboltokban, éttermekben. Az életben maradt idős asszony a rendőröknek elmondta, hogy az otthonukban tartott készpénzből még 2019 októberében több millió forint eltűnt, ezért elhatározta, hogy a fennmaradó összeget bankban helyezi el.
Az adatgyűjtések, tanúkihallgatások eredményeként a rendőröknek sikerült összegyűjteni azokat a terhelő információkat és bizonyítékokat, amelyek alapján látókörbe került egy olyan hozzátartozó és annak élettársa, akik a házaspárral szoros kapcsolatban álltak. A gyanú szerint az elkövetők február 23. előtt több alkalommal nagy mennyiségű gyógyszert adtak a két idős embernek azért, hogy az a halálukat okozza.
A férfit még körözik
A 26 éves K. Andreát a Fejér megyei nyomozók szerdán elfogták, és – őrizetbe vétele mellett–- előre kitervelten, aljas indokból vagy célból, több ember sérelmére, a bűncselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntett kísérletének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki.
A rendőrök előterjesztést tettek letartóztatásának indítványozására. Társa, az 58 éves M. László, amióta tudomást szerzett a rendőri intézkedésről, szökésben van. Ellene tegnap a nyomozók elfogatóparancsot bocsátottak ki. Aki tud a fenti képen látható férfi hollétéről, jelentkezzen!
UPDATE! Nagyon erős találat: a Béke Nagykövete a gyanúsított!
Szenzációs olvasói találat futott be hírünk nyomán – a bestiális bűncselekménnyel gyanúsítható M. László már korábban is szerepelt a lokális nyilvánosságban, 2019-ben televíziós riport készült róla/vele. Igaz, akkor még nem idős emberek megmérgezésével gyanúsították, hanem az ENSZ főtitkárától átvett kitüntetés, a Béke Nagykövete boldog birtokosaként szólalt meg – és feszített az akkori városvezetés, jelesül Gombos István ex-alpolgármester társaságában. A riportban doktorként aposztrofált békenagykövet algériai tevékenységével magyarázza az elismerést, bár az a mondat, miszerint a háborús övezetben, "gyilkosságok tűzdelte térségben szerzett szakmai tapasztalat", a mostani kontextusban új értelmet nyert.
M. László a tavalyi riport szerint 2016-ban érdemelte az elismerést, de 2019-ben hazaköltözött, méghozzá azzal a céllal, hogy a "külföldön eltöltött két év fél évtized tapasztalatait itt, Dunaújvárosban kamatoztassa". A Béke Nagykövetének lehetséges helyi szerepvállalásáról nyilatkozott a riportban Gombos István is.
UPDATE 2 Alapítványi szerepvállalás
Egy kis webes kutakodással még nagyobb ívű történet bontakozik ki M. László kiterjedt "karitatív tevékenysége" mögött: a férfi az ANKH - Alapítvány a Biztonságért nevű civil közösség kuratóriumi elnökeként mutatkozik be a szervezet hivatalos honlapján, az alapítvány a beszámolók és a fotók tanúsága szerint szerteágazó - és finoman szólva is országhatárokon át ívelő - tevékenységet végzett. Egy rövid részlet a bemutatkozásból: "Magamról csak nagyon keveset. Nyolc gyermekes családban nőttem fel és mindig csak a szegénységet láttam és éltem meg. Már ekkor megfogalmazódott bennem a segíteni akarás a rászorultaknak."
(Fotó: FMRKK)
A rovat további hírei: Sziréna
DSTV: az internet sötét oldala
2025. ápr. 06.
Az Internet Fiesta programsorozata számos érdekes előadást tartogatott a látogatóknak a József Attila Könyvtárban, derül ki a DSTV összegzéséből. Ilyen volt az Internet sötét oldala című bűnmegelőzési beszámoló arról, hogy egyre több gondot jelentenek az online csalások. Hangkép.
DSTV: avarégetést csak szabályosan!
2025. ápr. 01.
A kerti zöldhulladék elégetésének szabályairól már olvashattak hasábjainkon, most következzen a DSTV összegzése arról, milyen előírásoknak kell megfelelni azoknak, akik komposztálás helyett az égetést választják. A kalauz Orosz Csaba önkormányzati képviselő. Hangkép.
Lakat alá kerülhet a férfi, aki lakásba zárta élettársát és annak gyermekeit
2025. már. 26.
A Dunaújvárosi Járási Ügyészség indítványozta személyi szabadság megsértésének bűntette és további bűncselekmények miatt annak a férfinak a letartóztatását, aki élettársát és két kiskorú gyermekét nem engedte ki a lakásból. Teljes volt a tilalom, értesült a DO.
Idős ember kirablásáért felelhet
2025. már. 21.
A Dunaújvárosi Járási Ügyészség emelt vádat az ellen a férfi ellen, aki idős személyt rabolt ki a városban még 2023 decemberében. A sértett korából és a támadás miatti sérülésből adódóan korlátozottan tudott csak védekezni, a vádlott fegyházbüntetést kaphat, értesült a DO.
Elismerések nemzeti ünnepünk alkalmából
2025. már. 14.
A dunaújvárosi Erdélyi Dánielt is jutalmazták a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság március 14-én megrendezett ünnepségén.
Eltűnt, nagyon keresik Biankát – jelezzen, ha tud róla! (FRISSÍTVE)
2025. már. 13.
A dunaújvárosi rendőrök kérik a lakosság segítségét a 17 éves fiatal eltűnése ügyében. Jelentkezzen, ha tud a hollétéről – de már egy megosztás is segíthet. (FRISSÍTVE)
A kerítéseken át is a börtönig jutott
2025. már. 07.
Rossz taktikát választott a körözési toplistán szereplő zsaroló: a 44 éves férfit összehangolt akció keretében, a dunaújvárosi nyomozók közreműködésével fogták el. A bevetés során a férfit üldöző rendőrök sebessége döntött, értesült a DO.