Győzelemmel kezdett a DPASE

2020. július 11. (szombat) 13:13 - spigott

Kétgólos, magabiztos sikert aratott a MOL Fehérvár II. elleni felkészülési mérkőzésen a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata.

A pálhalmai Agrospeciál Sporttelepen játszotta le a nyári felkészülési időszak első edzőmérkőzését ma délelőtt tizenegy órától az NB III rajtjára készülő Dunaújváros PASE labdarúgó csapata, mely a szintén harmadosztályú MOL Fehérvár II. együttese ellen lépett pályára. A rekkenő hőségben megrendezett összecsapáson a Pokorni – Tóth, Lakatos, Hompót, Zámori, Dorogi, Barna, Áman, Novák, Szepessy, Kesztyűs összeállításban küldte csatába tanítványait Lőrincz Emil vezetőedző, s az első gólra nem is kellett sokat várni, mert Novák Zsombor már a 12. percben megszerezte a vezetést a dunaújvárosiaknak. A folytatásban hol a mieink, hol a fehérváriak előtt adódott egy-egy lehetőség, de a következő találatot is a DPASE érte el, mely az első dunaújvárosi mérkőzését játszó Kesztyűs Máté révén duplázta meg előnyét a 38. percben (2-0).

Képek forrása: Utánpótlás Sportfotó

A félidei szünetig már nem változott az eredmény, ám a fordulás után mindössze tíz perc telt el, mikor a vendégek szépíteni tudtak, így újra teljesen nyílt lett a meccs. Szerencsére nem sokáig, mert a csereként beállt Kovács Barnabás a 67. percben ismét kétgólosra növelte a mieink vezetését (3-1). A hátralévő bő húsz percben is maximálisan irányítása alatt tartotta a meccset együttesünk, s bár előnyét már nem tudta tovább növelni, így is magabiztos, 3-1-es győzelmet aratott a nyári felkészülés első találkozóján úgy, hogy új játékosai, Lakatos Gergő és Kesztyűs Máté is jó teljesítményt nyújtva mutatkozott be a csapatban. A Dunaújváros PASE labdarúgói legközelebb egy hét múlva lépnek pályára a Veszprém elleni edzőmeccsen.

DPASE – MOL Fehérvár FC 3-1 (2-0)

DPASE: Pokorni – Tóth, Lakatos, Hompót, Zámori, Dorogi, Barna, Áman, Novák, Szepessy, Kesztyűs. Cserék: Orczy, Al-Sheraji, Halász, Kovács, Németh, Mayer. Vezetőedző: Lőrincz Emil.

Újra medencébe ugranak a legendás olimpiai bajnok vízilabdázók

2020. augusztus 07. (péntek)

A férfi vízilabda Magyar Kupa jövő heti helyosztói kísérő eseményeként rendezik a Waterpolo Masters Summer Cup elnevezésű kupát, melynek keretében újra medencébe ugrik az olimpiai bajnok legendákból álló Millennium Masters gálacsapat.

Gólzáporos siker Érden

Kisebb hullámvölgyekkel együtt is sima, nyolcgólos győzelmet aratott érdi felkészülési mérkőzésén a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapata.

Bertók Róbert az új kapitány, Erdei lemondott

A Magyar Ökölvívó Szakszövetség (MÖSZ) elnöksége Bertók Róbertet nevezte ki a válogatott szövetségi kapitányának.

Magyarországon is lehetnek európai kupaselejtezők

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) felajánlotta segítségét az európai szövetségnek (UEFA) azért, hogy a koronavírus-járvány ideje alatt is zökkenőmentesen tudják lebonyolítani a nemzetközi kupasorozatok selejtezőit.

Könnyed siker az edzőmeccsen

A Tolna elleni hazai mérkőzéssel zárta le fizikai felkészülését a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata.

A vártnál simább győzelem

2020. augusztus 06. (csütörtök)

Csak az első negyedben tudta tartani a lépést a III. ker. TVE gárdája a dunaújvárosi vízilabdázókkal a két gárda ma délutáni kupamérkőzésén.