Teljes a mezőny, a magyar válogatott is indul

doszerk - 2020. július 31. 13:15

A magyar válogatott a 20. csapat az augusztus 29-én rajtoló Tour de Hongrie kerékpáros körversenyen, ezzel teljessé vált a mezőny, összesen 120 kerekes vág majd neki a viadalnak.

Főoldali és belső kép forrása: tourdehongrie.hu

A szervezők pénteki tájékoztatása szerint a nemzeti együttes szövetségi kapitánya, Dér Zsolt hatfős csapatot nevezhet, s a magyar szövetség néhány nappal a rajt előtt dönt az összeállításról. Nagy esélye van bekerülni a válogatottba többek között a tavalyi szakaszgyőztes Lovassy Krisztiánnak (Epronex BSS Oil Team), a 2019-es szerb körversenyen szakaszmásodik Móricz Dánielnek (Northwave-Cofiloc), a néhány napja Bulgáriában UCI-pontokat gyűjtött Szöllősi Ferencnek (Delio Gallino Colosio Eurofeed) vagy a Tour de Hongrie-n már három Top 10-es eredményt is elérő Karl Ádámnak (UC Monaco) is. Az öt szakaszból álló, 826 kilométer össztávú Tour de Hongrie a nemzetközi szövetség (UCI) 2.1-es kategóriájú versenye, ami azt jelenti, hogy csak profi klubok (World Team, Pro Team vagy Continental Team), illetve nemzeti válogatottak vehetnek részt rajta. Ezért a hazai válogatotton kívül magyar csapat nem indulhat, ennek ellenére ideális esetben nyolc gárdában is lehet hazai kerékpáros, a 120 induló között pedig akár 16 anyaországbeli és öt székely bringás is szerepet kaphat.

A közlemény kiemeli: van magyar versenyzője a - a legjobbak közé tartozó - World Teamek közül a Mitchelton-Scottnak (Peák Barnabás) és a CCC Teamnek (Valter Attila), illetve a Pro Teamek közül a Team Novo Nordisknak (Kusztor Péter) és az Androni Giocattoli-Sidermecnek (Pelikán János) is. A kontinentális csapatokban Dina Márton és Fetter Erik (Kometa-Xstra), Filutás Viktor (Giotti Victoria Palomar), Rózsa Balázs, Szentpéteri András és Wermeser Zsombor (Team Novák) kapott helyet, de ez utóbbi, csíkszeredai csapatban szerephez juthat öt székely sportoló - Novák Károly Eduárd, Balázsi Lóránt, Lázár Nándor, Szilágyi Róbert és Török Szilárd - is.

A Tour de Hongrie mezőnye: Israel Start-Up Nation (izraeli, World Team), Jumbo-Visma (holland, World Team), TREK-Segafredo (amerikai, World Team), Mitchelton-Scott (ausztrál, World Team), CCC Team (lengyel, World Team), Androni Giocattoli-Sidermec (olasz, Pro Team), Alpecin-Fenix (belga, Pro Team), Team Novo Nordisk (amerikai, Pro Team), Vini Zabu-KTM (olasz, Pro Team), Bingoal-Wallonie Bruxelles (belga, Pro Team), Uno-X Pro Cycling Team (norvég, Pro Team), Caja Rural-Seguros-RGA (spnyol, Pro Team), Sport Vlaanderen-Baloise (belga, Pro Team), Kometa-Xstra (spanyol, Continental Team), Adria-Mobil (szlovén, Continental Team), Team Novák (román, Continental Team), Vorarlberg Santic (osztrák, Continental Team), Giotti Victoria Palomar (román, Continental Team), Elkov-Kasper (cseh, Continental Team), magyar válogatott.

(MTI)

A rovat további hírei: Sport

Ezüstérmes a DFVE a Magyar Kupában

Ezüstérmes a DFVE a Magyar Kupában

2025. dec. 06.

Nem jött össze a bravúr a Magyar Kupa fináléjában a DFVE női vízilabdázóinak, így a Ferencváros végig vezetve győzte le simán együttesünket a fővárosban ma este.

DSTV: közös mozgás a jótékonyság jegyében

DSTV: közös mozgás a jótékonyság jegyében

2025. dec. 06.

Még múlt vasárnap délelőtt zajlott a II. Adventi Fitnesz fesztivál Dóczi Zsuzsa szervezésében. A jótékony céllal szervezett közös mozgásélmény hozta, amit azért sejteni lehetett – nagyon sokan látogattak el a remek hangulatú rendezvényre, s persze túl is szárnyalták az előzetesen kitűzött céljaikat. Hangkép.

Kupadöntős a DFVE

Kupadöntős a DFVE

2025. dec. 06.

Nagy csatában győzte le két góllal a házigazda BVSC-t, s jutott be a Magyar Kupa fináléjába a DFVE női vízilabda csapata pénteken este.

Mozgás, mozgás mindenkinek – közös Mikulásfutásra várják a családokat szombaton

Mozgás, mozgás mindenkinek – közös Mikulásfutásra várják a családokat szombaton

2025. dec. 05.

Újabb közösségi élménnyel hangolódhatunk az ünnepekre: december 6-án, azaz most szombaton délelőtt elrajtol az I. Családi Mikulásfutás a Dunaújvárosi Egyetem – Városháza tér útvonalon.

Ismét remekeltek az ifjú birkózók

Ismét remekeltek az ifjú birkózók

2025. dec. 05.

Rengeteg dobogós helyezéssel zárták hétvégi versenyeiket a DKSE és fiókszakosztályainak ifjú birkózói.

Három szettben nyert a Dág

Három szettben nyert a Dág

2025. dec. 05.

Csak a harmadik játszmában tudta megnehezíteni a házigazda Dág dolgát a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga csütörtök esti mérkőzésén.

Sportban és tanulásban is remekeltek

Sportban és tanulásban is remekeltek

2025. dec. 04.

A DKSE négy birkózóját, valamint Fehér Krisztián edzőt is elismerték az adonyi Bálint Ágnes Művelődési Ház és Könyvtárban megrendezett Dunaújváros körzet "Jó tanulója - jó sportolója" ünnepélyes díjátadóján.