Kézilabda eb - A dánok kiszállnak a rendezésből?

doszerk - 2020. augusztus 26. 12:08

A Dán Kézilabda Szövetség az eddigieknél is komolyabban fontolgatja, hogy mégsem lesz társrendezője a decemberi női kézilabda Európa-bajnokságnak.

Főoldali és belső kép forrása: MTI

"Jelen állás szerint decemberben Dániában nem lesz Európa-bajnokság" - mondta a dán TV2-nek Per Bertelsen, a dán szövetség (DHF) elnöke, száz nappal a rajt előtt. A december 3. és 20. között sorra kerülő, norvég-dán közös rendezésű tornán 16 csapat szerepel - köztük a magyar válogatott - és 47 mérkőzést játszanak. A csoportmeccseket Trondheimben, Herningben és Frederikshavnben rendezik, a középdöntőre Herningben és Stavangerben, a döntő hétvégére pedig Oslóban kerül sor. A norvég és a dán házigazdák dolgát nehezíti, hogy továbbra sem tudják, a koronavírus-járvány miatt meg lehet-e rendezni egyáltalán az Európa-bajnokságot, és ha igen, látogathatják-e nézők a mérkőzéseket, márpedig a rendező országok költségeinek egy részét a belépődíjak fedezik.

Az óvintézkedések miatt jelenleg legfeljebb 500 néző lehet a dániai kézilabdameccseken, így pedig veszteséges lenne a szövetségnek a rendezés. Az aggodalmak ellenére a DHF továbbra is azt reméli, hogy társházigazda maradhat, de ehhez anyagi támogatásra vagy pénzügyi garanciára van szüksége. Az európai szövetség (EHF) csaknem 4,5 millió dán korona (214 millió forint) rendkívüli támogatást nyújtott Norvégiának és Dániának, de Per Bertelsen szerint ez egyáltalán nem fedezi a hiányukat. Az elnök nem tudja, számíthat-e további segítségre az EHF-től, ezért inkább a dán kormány támogatásában reménykedik. Bertelsen azt szeretné, ha pénzügyi garanciát kapnának az államtól, vagy pedig engedélyeznék több néző beengedését a csarnokokba.

Hozzátette, legalább egy nyilatkozatot várnak azzal kapcsolatban, hogy reménykedhetnek-e bármilyen segítségben, vagy nem. "Minden nap csak ülünk, és reménykedünk, hogy végre mondanak valamit. Úgy tűnik, mintha a dán kormány nem jött volna rá, hogy hamarosan itt van szeptember" - ezzel Bertelsen arra utalt, hogy a következő hónapban lesz a szállodai szobafoglalások lemondásának határideje. A DHF vezetői hétfőre rendkívüli tanácskozást hívtak össze a norvégiai rendezőkkel, hogy tisztázzák a helyzetet. Az EHF szerint továbbra is három forgatókönyv van az Európa-bajnokság kapcsán: az eredeti terv szerinti rendezés, a korlátozott nézőszámú mérkőzések, illetve a helyszínek csökkentése. Olyan forgatókönyv viszont nincs, amely szerint a tornát nem rendezik meg.

(MTI)

A rovat további hírei: Sport

Hozták a kötelezőt vízilabdázóink

Hozták a kötelezőt vízilabdázóink

2025. okt. 23.

Felemás játékkal, de magabiztos győzelemmel tartotta itthon a három pontot a Győr elleni bajnokin a DFVE női vízilabda csapata szerdán este.

Újabb dupla siker

Újabb dupla siker

2025. okt. 22.

A DFVE serdülő és ifjúsági vízilabdázói is magabiztos győzelemmel zárták a Tatabánya-Semmelweis OSC elleni mérkőzésüket a korosztályos bajnokságok legutóbbi fordulójában.

Elismerték a világbajnokságok dunaújvárosi hőseit

Elismerték a világbajnokságok dunaújvárosi hőseit

2025. okt. 22.

A Gurics György Birkózó Centrumban köszöntötte a közelmúltban véget ért világbajnokságokon szereplő dunaújvárosi birkózókat Barta Endre alpolgármester.

Három döntős hely Jakartában

Három döntős hely Jakartában

2025. okt. 21.

Székely Zója és Mayer Gréta is bejutott az egyéni összetett csütörtöki fináléjába a tornászok jakartai világbajnokságának selejtezőjéből.

DSTV: vár a ring

DSTV: vár a ring

2025. okt. 21.

Településünk széles sportági kínálatának egyik jeles szereplője a Dunai Ökölvívó Sportegyesület. Az edzők elkötelezettek a sportág népszerűsítése mellett – a fiatalok mellett gondolnak az idősebb sportolókra, s persze azokra is, akik elsősorban hobbiszinten foglalkoznának az ökölvívással. Hangkép.

Biztos VRCK-siker a nyitányon

Biztos VRCK-siker a nyitányon

2025. okt. 21.

Nem adott esélyt röplabdázóinknak a tavalyi bronzérmes Kazincbarcika a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának első fordulójában.

Újabb álom teljesül a DLSZ Arénában

Újabb álom teljesül a DLSZ Arénában

2025. okt. 20.

A tervek szerint december végéig elkészül a DLSZ Aréna új öltözőblokkja, melynek köszönhetően végre minden igényt kielégítő körülmények között sportolhatnak a városi kispályás labdarúgók.