Közösségi finanszírozásból épülhet meg a vörös pandák kifutója a Pécsi Állatkertben

doszerk - 2020. augusztus 14. 18:24

Közösségi finanszírozással, adományoknak köszönhetően tud kifutót építeni az ősszel érkező vörös pandák számára a fennállásának hatvanadik évfordulóját idén ünneplő Pécsi Állatkert.

A közleményében szerint az intézmény évek óta csatlakozni kívánt a vörös macskamedvének is nevezett vörös panda (Ailurus fulgens) fajmegmentő- és tenyészprogramjához, erre pedig idén nyílt először lehetőség.

Az állatok kifutójához szükséges forrást közösségi finanszírozási kampány keretében teremtették elő: több neves vállalat és csaknem hatvan magánszemély ajánlott fel kisebb-nagyobb összeget, így az előre tervezett kétmillió forinton felül további csaknem félmillió forint gyűlt össze.

A vörös pandák kifutója szeptember végére elkészül, így a Pécsi Állatkert kora ősszel fogadhatja Franciaországból az egyéves pandaikerpárt - írták, hozzátéve: a faj a Himalája, elsősorban Nepál, Kína, India területén fordul elő, mára már veszélyeztetett faj, melynek fennmaradásáért az állatkertek közös erővel küzdenek.

A közleményben emlékeztettek: a koronavírus-járvány hatása komoly gazdasági kihívások elé állította az intézményt, de ebben a nehéz időszakban ismét megmutatkozott a helyi közösség összefogása és az állatkert iránt tanúsított szeretete. A zárva-tartás közel két hónapos időszaka alatt számottevő pénz- és takarmányadományt kapott az állatkert.

Forrás: mti.hu

Fotó: illusztráció

A rovat további hírei: Mozaik

Fagyos nyitány után lassú, de biztos melegedés

Fagyos nyitány után lassú, de biztos melegedés

2025. ápr. 07.

Hűvös, de még hózáporokkal is tarkított kezdetek után a hét közepétől ígér számottevő változást a DO időjárási szakértője. A hét végére már enyhébb, tavaszias időnk lesz – de ma és holnap még durva hideg.

Családi programokkal készülnek a Folly Arborétum alapításának 120. évfordulójára

Családi programokkal készülnek a Folly Arborétum alapításának 120. évfordulójára

2025. ápr. 07.

Családi szabadidős programok, vezetett túrák, a növényvilág játékos felfedezése várja az érdeklődőket április végén és a május eleji hosszú hétvégén a 120 éve alapított Folly Arborétumban Badacsonyörsön.

Kék szívvel az ünnep alkalmából – két programmal is (galériával)

Kék szívvel az ünnep alkalmából – két programmal is (galériával)

2025. ápr. 06.

Két remek és gyönyörű eseménnyel ünnepelték az autizmus világnapját városunkban szombaton: délelőtt a Jószolgálati Otthon Közalapítvány közösségi eseménye, délután az Esőemberek Szüleinek Egyesülete koncerttel várta az érdeklődőket.

Lomtalanítás és ÖKO-nap Újtelepen (galériával)

Lomtalanítás és ÖKO-nap Újtelepen (galériával)

2025. ápr. 05.

30 tonna lom, 9,1 tonna műszaki és fémhulladék, közel 40 véradó, 18 regisztrált kerékpár és több nevező a Virágos Dunaújvárosért programra – minden szempontból sikeres és eredményes volt a Városvédők Újtelepért Egyesület immár hagyományos ÖKO-napja. 

Nemes nedűk szerelmeseit várták (galériával)

Nemes nedűk szerelmeseit várták (galériával)

2025. ápr. 05.

Szép gasztrokulturális seregszemlével folytatódott a programok sora a Mondbach-kúriában: a Pentelei Bornapok kavalkádjának pénteken és szombaton adott otthont a komplexum – az első nap borversenyt, míg ma a Dunai Kincses Kert sokadalmával egybekötött, nagyon is közönségbarát programsorozatot rendeztek.

DSTV: már készülnek a húsvétra a múzeumban

DSTV: már készülnek a húsvétra a múzeumban

2025. ápr. 05.

Izgalmas húsvéti mulatságra invitálja az érdeklődőket az Intercisa Múzeum csapata, derül ki a DSTV összegzéséből. Az eseményhez szorosan kapcsolódik két felhívás, amelyekről Kronászt Margit történész-muzeológus számolt be. Hangkép.

Személyre szabott, egyedi karikagyűrű prémium minőségben

Személyre szabott, egyedi karikagyűrű prémium minőségben

2025. ápr. 04.

Kétség nem férhet hozzá, hogy életünk egyik legjelentősebb eseménye az esküvő. A döntésünket karikagyűrűvel pecsételjük meg, jelezve, hogy a szándékunk komoly. (X)