Magyarországon vagy Görögországban rendezhetik a Bulgária-Írország összecsapást

doszerk - 2020. augusztus 19. 7:28

Bulgária szeptember 3-án Magyarországon vagy Görögországban láthatja vendégül Írországot a labdarúgó Nemzetek Ligájában.

Főoldali és belső két forrása: MTI

Az Irish Mirror hétfőn arról számolt be, hogy a semleges helyszínre azért van szükség, mert Bulgáriában az elmúlt napokban ismét emelkedett a pozitív koronavírusos esetek száma, és az írek esetében bizonytalanná vált a szófiai utazás. Bár az ír szövetség és a válogatott még bízik ebben, otthon továbbra sem kapták meg a kötelező, kéthetes karanténra vonatkozó mentességet. Márpedig ez elengedhetetlen ahhoz, hogy három nappal később ugyancsak az El-ben tudják fogadni Finnországot az Aviva Stadionban. Amíg a Bulgáriából hazatérőkre kötelező karantén vár, addig Magyarország és Görögország az íreknél a zöld jelzésű országok közé tartozik, így az onnan érkezőknek nem kell karanténba menniük.  Az ír keret jövő vasárnap találkozik, hétfőn edz, majd a kedden gyakorlás után utazik, de egyelőre nem tudni, hová. A múlt héten dőlt el, hogy hasonló okok miatt Budapesten - a Szusza Ferenc Stadionban - rendezik meg a szlovén NK Celje és az ír Dundalk Bajnokok Ligája-selejtezőjét, szerdán.

(MTI)

A rovat további hírei: Sport

Vereséggel zárta a szezont a Kohász

Vereséggel zárta a szezont a Kohász

2025. máj. 25.

Bő húsz percig tartotta magát a DKKA női kézilabda csapata az Esztergom ellen, ám a hazaiak végül biztos győzelemmel szerezték meg a bronzérmet, míg a Kohász a tizedik helyen fejezte be az idei pontvadászatot.

DSTV: lövészek sikerei

DSTV: lövészek sikerei

2025. máj. 24.

A hagyományos bringatúra napján nem csak a kerékpárosok szerelmesei vehettek részt közösségi sporteseményen – a lőtéren is összegyűltek a lövészet kedvelői egy jó hangulatú versenyre. Szemük előtt lebegett a cél és a céltábla is, hogy minél pontosabb találatokat adjanak le. Hangkép.

Esztergomban zárja a szezont a Kohász

Esztergomban zárja a szezont a Kohász

2025. máj. 24.

Nehéz hatvan perc vár a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapatára az NB I-es pontvadászat utolsó fordulójában ma este háromnegyed hattól.

DSTV: sportági ismerkedés

DSTV: sportági ismerkedés

2025. máj. 23.

A sportágválasztó már a BIROK Szabó Magda Tagintézményében is hosszú évekre visszanyúló kezdeményezés. A gyerekek idén 7 állomáson ismerkedhettek a különféle sportágakkal. Hangkép.

Fényes érmek a Cegléden

Fényes érmek a Cegléden

2025. máj. 23.

Két ezüst- és egy bronzéremmel zárták a DKSE ifjú birkózói az U15-ös korosztály kötöttfogású bajnokságának küzdelmeit.

DSTV: szőnyegen a sport napján

DSTV: szőnyegen a sport napján

2025. máj. 22.

A magyar sport napja apropóján tartott nyílt napok sorában helyet kaptak a DKSE birkózói is. Mint arról Telekné László Csilla beszámolt, az ovisokat, iskolásokat és felnőtteket egyaránt vártak – a legkisebbek persze először és elsősorban a mozgással és szőnyeggel ismerkedtek meg. Hangkép.

Balszerencsés dunaújvárosiak

Balszerencsés dunaújvárosiak

2025. máj. 22.

Betegség és sérülések miatt bajnoki érmekről és Európa-bajnoki szereplésről kellett lemondania a DKSE tehetséges birkózóinak.