Vereséggel kezdett a DPASE

2020. augusztus 2. (vasárnap) 19:56 - spigott

Hiába szerzett már a mérkőzés elején vezetést, végül 2-1-es vereséggel távozott szekszárdi bajnokijáról a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata.

Idegenben, a Szekszárd elleni találkozóval kezdte meg vasárnap este fél hattól az NB III Közép Csoportjának küzdelmeit a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata, mely átalakított kerettel, de a jó rajtban bízva várta a 2020/2021-es bajnoki szezon első tétmeccsét. Lőrincz Emil vezetőedző ezúttal a Pokorni - Barta, Hompót, Markovics, Báló - Dorogi, Barna, Novák - Kesztyűs, Szepessy, Áman összeállítású kezdőcsapatnak szavazott bizalmat, s a kezdésre nem is lehetett panasza a szakvezetésnek, mert Báló második remek beadása után Dorogi Renátó már a harmadik percben megszerezte a vezetést együttesünknek (0-1).

A folytatásban is jobbára az történt a pályán, amit a mieink elképzeltek, egészen a 27. percig, mikor egy hazai támadás közben hiába pattant a szekszárdi csatár kezére a labda a dunaújvárosi tizenhatoson belül, az akció végén Mayer a védőjét egy kicsit megtaszajtva fejelt a kapu jobb oldalába (1-1). A félidő hajrájában tovább nehezedett a mieink helyzete, miután egy finoman szólva is véleményes szituáció után büntetőt kaptak a házigazdák, s mivel ezt Arena értékesítette is, így a szünetre már ellenfelünk vonulhatott minimális vezetéssel (2-1).

Képek: DO-archív

A térfélcserét követően igyekezett nagyobb elánnal támadásba vetni magát együttesünk, s ugyan akadt is egy-két helyzete, ezekkel sajnos nem tudtak élni Lőrincz Emil tanítványai. Az egyre keményebb belépőkkel tarkított összecsapáson szépen gyűjtötték a lapokat a játékosok, ám hiába állította ki a játékvezető a 70. percben Németh Kristófot, majd a 92. percben Márton Eriket is a hazaiaktól, csak nem sikerült begyötörni az egyenlítő találatot, így az összesen két piros lapot és nyolc sárgát hozó összecsapás végén a Szekszárd örülhetett a 2-1-es sikernek.

Szekszárd – DPASE 2-1 (2-1)

Gólszerzők: Mayer a 27., Arena a 42., illetve Dorogi a 3. percben.

DPASE: Pokorni – Barta (Halász, 90.), Hompót, Markovics, Báló - Dorogi, Barna, Novák – Kesztyűs (Novák, 84.), Szepessy, Áman (Al-Sheraji, 52.). Vezetőedző: Lőrincz Emil.

Fél percre volt a bravúr!

2020. szeptember 19. (szombat)

Óriásit küzdött, hátrányból is felállt, ám a véghajrában kapott góllal 2-1-es vereséget szenvedett a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata a Berettyóújfalu otthonában.

Sós Csaba: muszáj úgy gondolkozni, hogy jövőre olimpia lesz

A szövetségi kapitány szerint az úszóknak muszáj azzal a tudattal készülniük, hogy jövőre meg tudják rendezni az idén nyárról a koronavírus-járvány miatt elhalasztott tokiói olimpiát.

Puskásé a legnagyobb érték az új játékosok között a FIFA-videojátékban

Az újonan bekerülő labdarúgók között Puskás Ferencé a legmagasabb érték a FIFA21 videojáték Ultimate Team játékmódjában.

Továbbra is élen a Multisteel

Meglepetésből és papírforma eredményből is jutott a városi kispályás labdarúgó bajnokság Campus osztályának péntek esti mérkőzésein.

Bravúros siker a nyitányon

2020. szeptember 18. (péntek)

Négy szettben aratott megérdemelt, szép győzelmet a MAFC-BME otthonában a Dunaferr SE röplabda csapata az Extraliga első fordulójában.

Mérnökök segítik a magyar férfi kajaknégyes felkészülését

Mérnökök segítik a Kuli István, Nádas Bence, Molnár Péter, Tótka Sándor összeállítású magyar férfi kajaknégyes felkészülését, a kvartett így sokkal közelebb került a nagy rivális németekhez, mint korábban bármikor.

Véget ért a második forduló

Szoros első félidő után biztos győzelmet aratott a Bronz Kávézó Dunabiztos gárdája a városi kispályás labdarúgó bajnokság Acerbis osztályának csütörtöki találkozóján.