Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 16. Henrietta
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Bravúros siker az éllovas ellen

Sport
jégkorong
DAB
Acélbikák
Erste Liga
Brassó

facebook megosztás

spigott - 2020. okt. 11., 20:03

Hátrányból felállva, remek kapusteljesítménnyel fosztotta meg idei veretlenségétől a listavezető Brassó gárdáját a DAB jégkorong csapata az Erste Ligában.

A listavezető Brassó elleni mérkőzésen korcsolyáztak jégre ma délután öt órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói az Erste Liga újabb fordulójában. A vendégek eddigi négy meccsükön rendre győzelemnek örülhettek, míg a DAB a pénteki nyitómeccsen kikapott a Gyergyótól, így kíváncsian vártuk, hogy mire lehetnek képesek Acélbikáink a remek formában játszó MacQueen-csapat ellen.

Az már a kezdésnél látszott, hogy tanult a Gyergyó ellen elkövetett hibáiból a DAB, s ezúttal sokkal jobban megbecsülte a korongot, nem adott komoly kontralehetőségeket a vendégeknek. Inkább a mieink irányították a játékot az első felvonásban, de igazán nagy helyzetbe csak egyszer tudtak kerülni, ezt meg védte Polc kapus. A brassóiak a játékrész dereka környékén kezdtek éledezni, de igazán ők sem tudták ráerőltetni akaratukat a Bikákra. A harmad hajrájában két emberhátrányt is kivédekezett Dave Leger együttese sőt, volt lehetősége a vezetés megszerzésére is, ám a gól nélküli döntetlen igazságosnak tűnt az első felvonás végén.

A második etapot kiválóan kezdték a Bikák, akik kivédekezték az áthúzódó emberhátrányt, majd azonnal támadásba csaptak át, s a 23. percben végre előnybe is kerültek, mert Kovács remek indítása után Azari lövése ugyan még kijött a kapuvasról, ám Pihlqvist nem hibázta el a kipattanót (1-0). Azonnal sietősebb lett a vendégeknek, akik rá is tettek egy lapáttal, s egy bosszantó hazai korongeladás után a francia Dame-Malka találatával a 26. percben egyenlítettek is. Innentől ismét egyenlő erők küzdelmét hozta a meccs, az Acélbikák újabb két brassói fórt védekeztek ki remekül, de az utolsó másodpercekben hibáztak kapujuk előtt, s az eladott korongból Valchar lőtte ki a bal felsőt, megszerezve ezzel a vezetést a vendégeknek (1-2).

A fordulás után ismét a DAB pillanatai következtek, s a 45. percben egy mintaszerűen felépített támadás végén Szappanos lőtt a jobb felsőbe, így újra egált mutatott az eredményjelző. A mieink helyzete azonban nem alakult rózsásan, mert a második hazai gl után egymás után három emberelőnyt kapott a Brassó, mely másfél percig kettős fórban támadhatta Hughson ketrecét, ám hiába záporoztak a lövések a hazai kapura, sikerült megúszni kapott gól nélkül ezt az időszakot is. Az utolsó tíz percben mindkét gárda előtt volt lehetőség a harmadik találat megszerzésére, de újabb gól már nem született, így jöhetett a hosszabbítás.

Képek: DAB

A ráadás szerencsére nem tartott sokáig, mert Hughson nagy védése után jól fordult le a DAB, Kovács két vendégjátékos között tört be az ellenfél harmadába, majd egy lapos lövéssel mattolta Polcot, megszerezve ezzel az Acélbikák győztes gólját (3-2). Ez egyben azt is jelentette, hogy Dunaújvárosban veszítette el idei veretlenségét a Brassó gárdája, mely mai eredménye ellenére is megtartotta első helyét az Erste Liga tabelláján, míg a Bikák két mérkőzést követően a nyolcadik helyen állnak a mezőnyben.

DAB – Corona Brasov Wolves 3-2 (0-0, 1-2, 1-0, 1-0) – hosszabbítás után

DAB: Hughson – Hruby, Mestyán, Mazurek, Németh, Odnoga – Kovács 1 (1), Pozsár, Azari (1), Pihlqvist 1, Török – Dósa, Lencsés, Dansereau (2), St. Pierre (1), Szappanos 1 – Gebei B., Barna, Gebei G. Vezetőedző: Dave Leger.

Brassó: Polc – Borisenko, Dame-Malka 1, Gliga, Klempa, Valchar 1 – Carlson, McFadden, Péter, Tranca, Vasile A. – Bors, Wilson, Finucci, Gajdó B., Molnár – Gajdó T., Haraga, Szőcs, Vasile N.. Vezetőedző: Dave MacQueen.

A rovat további hírei: Sport

Maradtak a negyedik helyen a fiatalok

2026. már. 16.

A PSC csapatát simán legyőzte, a házigazda szegediektől viszont óriási, ötszettes csatában szenvedett vereséget a DSE Röplabda Akadémia az U20-as bajnokság szombati fordulójában.

Izgalmas, jó meccseket játszottak

2026. már. 16.

Egy ezüst- és egy bronzéremmel zárták seregélyesi amatőr versenyüket a Danubius KSE tollaslabdázói a mögöttünk hagyott hétvégén.

Csak egy pont jutott a DFC-nek

2026. már. 16.

Nem tudott nyerni a PTE-PEAC otthonában a második félidő jelentős részét emberhátrányban játszó Dunaújváros FC labdarúgó csapata az NB III-as pontvadászat hétvégi fordulójában.

A MAC jutott a négy közé

2026. már. 15.

Nem tudta megismételni pénteken mutatott fegyelmezett, jó játékát, így egy góllal kikapott az Andersen Liga negyeddöntőjének mindent eldöntő harmadik mérkőzésén a DAB-ASP csapata.

Húsz percig bírta a Kohász

2026. már. 15.

Bár az első félidő hajrájáig tartotta magát a DKKA női kézilabda csapata a DVSC ellen, a vendégek végül fölényes, huszonhárom gólos sikert arattak a két gárda szombati bajnokiján.

DSTV: hírek a horgászat szerelmeseinek

2026. már. 14.

Zajlik az élet a Dunaújvárosi Sporthorgász Egyesületnél is. Újfent voltak hírértékű aktualitások, amelyekről Somfai Rezső az egyesület elnöke számolt be. Hangkép.

Egyenlített a DAB-ASP

2026. már. 14.

Magabiztos, négygólos győzelmet aratott a MAC Budapest AHC otthonában a DAB-ASP jégkorong csapata az Andersen Liga negyeddöntőjének második, pénteki felvonásán.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Örömfotós várostárlat a könyvtárban

  2. Maradtak a negyedik helyen a fiatalok

  3. Izgalmas, jó meccseket játszottak

  4. Együtt ünnepelte a város a forradalom és szabadságharc hőseit március 15-én (galériával)

  5. Záporokkal éri el térségünket a hidegfront

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: aranykorszellem a Bartók galériájában

DSTV: aranykorszellem a Bartók galériájában

Embedded thumbnail for "Az azelőtt csodálatos világa" a Móriczban

"Az azelőtt csodálatos világa" a Móriczban

Embedded thumbnail for DSTV: restaurátori rejtelmek a múzeumban

DSTV: restaurátori rejtelmek a múzeumban

Top hírek

  1. Így ünnepelte március 15-ét a város (galéria)

  2. Nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

  3. FitCity Dunaújváros: a testi és lelki egészségért (galériával)

  4. Konyhatűzhöz riasztották a lánglovagokat

  5. ICA-D: hullámok hátán a divat világában (galéria)

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 10. szám - 2026.03.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő