Dunaújváros Hetilap

Idén is virágba borult a város a lakosságnak köszönhetően (galériával)

doszerk - 2020. október 14.

71 pályázó, összesen 82 pályázat – az idén immár huszonegyedszerre megrendezett "Virágos Dunaújvárosért" versenyen ezúttal hét kategóriában hirdettek eredményt a Városházán ma délután. A díjazottak elismeréseit közösen adta át Pintér Tamás polgármester, valamint Szabó Zsolt és Barta Endre alpolgármester. 

Az idei évben is díjazták a jubiláló versenyzőket, de ezúttal az új pályázókat is köszöntötték a Virágos Dunaújvárosért elnevezésű közösségi kezdeményezés díjátadó ünnepségén a Városházán.  

Az összefogás diadala

Az eredmények kihirdetése előtt Pintér Tamás polgármester egy személyes történetet osztott meg a jelenlévőkkel, majd kiemelte, hogy büszkeséggel tölti el a pályázók áldozatos munkája:
– Köszönet illeti mindazokat, akik időt és fáradságot nem sajnálva gondozzák környezetüket, közösségként és a közösségért tesznek annak érdekében, hogy városunk élhetőbb legyen. Nagyon büszke vagyok önökre, és egyben a hálámat is szeretném kifejezni. Ez az összefogás az, amellyel különbek tudunk lenni – az önök segítségével egy élhető és szép Dunaújvárost teremteni.

Petrovickijné dr. Angerer Ildikó, a környezetvédelmi szakcsoport vezetője és az akció főszervezője elmondta: a lakossági virágosítási versenyre ezúttal hét kategóriában 71 városlakó nevezett 82 pályázattal. Idén is volt olyan versenyző, aki több kategóriában indult. A megmérettetés célja pedig kettős: a lakosság szemlélet formálása és a város szépítése, hangsúlyozta a főszervező:
– Aki a szépet, a virágot szereti és gondozza, valamint kiskerteket, virágos erkélyeket, helyszíneket létesít, az biztos, hogy utána nem fogja bántani, összeszemetelni és rongálni ezeket a kerteket. A másik nem titkolt cél, hogy Dunaújváros rengeteg panel épületből áll – a verseny nyomán virágosabb, színesebb, esztétikusabb és élhetőbb lehet a város, hiszen szemet gyönyörködtető látványt nyújtanak ezek a kertek, sokkal vonzóbbá teszik és szépítik városunkat.
Petrovickijné dr. Angerer Ildikó az értékelés kapcsán hozzátette, hogy a döntésnél szigorú szempontokat vettek figyelembe – nem utolsósorban a helyszínbejárás tapasztalatait is számítottak:
– Nagyon fontos, hogy a teljes pályázati időszak alatt szépek és gondozottak legyenek ezek a virágoskertek. Nem elég, hogy valaki benyújt a pályázathoz egy-két fotót, amelyen gyönyörű a látvány, aztán, ha a zsűri kimegy a helyszínre, ott épp az ellenkezőjével szembesül.

Díjazott szépségek

A különböző kategóriákban az első három helyezettet díjazták, de a kategóriákon belül többen is különdíjban részesültek.  
A "Legszebb virágosított intézményudvar/homlokzat/előkert" kategóriában az 1. helyezett a Dunaújvárosi Egyetem lett, a különdíjat a Gárdonyi Géza Görögkatolikus Általános Iskola és a Móricz Zsigmond Általános Iskola érdemelte. A "Legszebb virágosított üzlet/vállalkozás/szervezet előkert/homlokzat" kategóriában 1. helyezett a Meisser Ferroste Kft. lett.

A "Legszebb családi házas előkert" kategória győztese Maradáné Králl Edit, különdíjasai pedig: Horváth Andrea és Veszeli Géza, valamint Maczula Zoltán lettek. A "Legszebb lakosság által virágosított ablak/franciaerkély" kategóriában első helyezett Asztalos Gizella bizonyult a legjobbnak. A "Legszebb lakosság által virágosított erkély" kategória győztese Varga Sándor lett, különdíjat kapott Zsoldos Lászlóné és Zsoldos Mónika. A "Legszebb közterületi lakossági virágláda" kategóriában 1. helyezett Zeker Nándorné lett. A "Legszebb közterületi lakossági előkert" kategóriában a képzeletbeli dobogó tetejére Forgó Józsefné állhatott. 
Mindezek mellett díjat kaptak még a leghűségesebb pályázók, akik már 5, 10, 15 illetve 20 éve folyamatosan részt vesznek a vírágosítási versenyen. Ugyanakkor nem maradtak ki a több mint 5 éve hűséges pályázók és az idén először pályázó "első fecskék" sem – tizenhárman kaptak ajándékot.   
A több mint 20 éve hűséges pályázója címet idén a Dunaújvárosi Óvoda Kincskereső Tagóvoda, a több mint 15. éve hűséges pályázója címet Maradáné Králl Edit vehette át. 

Gratulálunk minden díjazottnak, és persze mindenkit a jó példa ellesésére biztatunk – a tiszta, virágos Dunaújvárosért!

(Címlap- és nyitóképünk illusztráció, a belső oldali képeket és kapcsolódó galériánkat Végh Zoltán készítette)

Virágos Dunaújvárosért 2020

Virágos Dunaújvárosért 2020 - fotó:
Virágos Dunaújvárosért 2020 - fotó:
Virágos Dunaújvárosért 2020 - fotó:
Virágos Dunaújvárosért 2020 - fotó:
Virágos Dunaújvárosért 2020 - fotó:
Virágos Dunaújvárosért 2020 - fotó:
Virágos Dunaújvárosért 2020 - fotó:
Virágos Dunaújvárosért 2020 - fotó:
Virágos Dunaújvárosért 2020 - fotó:
Virágos Dunaújvárosért 2020 - fotó:
Virágos Dunaújvárosért 2020 - fotó:
Virágos Dunaújvárosért 2020 - fotó:
Virágos Dunaújvárosért 2020 - fotó:
Virágos Dunaújvárosért 2020 - fotó:
Virágos Dunaújvárosért 2020 - fotó:
Virágos Dunaújvárosért 2020 - fotó:
Virágos Dunaújvárosért 2020 - fotó:
Virágos Dunaújvárosért 2020 - fotó:
Virágos Dunaújvárosért 2020 - fotó:
Virágos Dunaújvárosért 2020 - fotó:
Virágos Dunaújvárosért 2020 - fotó:
Virágos Dunaújvárosért 2020 - fotó:
Virágos Dunaújvárosért 2020 - fotó:

A rovat további hírei: Közélet

Látszik a fény a cső végén

Látszik a fény a cső végén

2020. okt. 20.

Szinte a csatorna-beruházások megkezdésével egyidejűleg kezdtek jelentkezni a vízelvezetési problémák a Barsi Dénes utcában: amellett, hogy a szennyvíz is felszínre kezdett törni, az esővíz is jelentős problémákat okoz ezen a területen.

Érseki szentelés a görögkatolikus templomban (galériával)

Érseki szentelés a görögkatolikus templomban (galériával)

2020. okt. 19.

Ünnepélyes keretek között, Kocsis Fülöp, a hajdúdorogi főegyházmegye érseke templomszentelő miséjével koronázva vehette birtokba új templomát vasárnap a dunaújvárosi görögkatolikus gyülekezet. A biztonsági, egészségvédelmi előírások miatt a hívek egy része a szabadtéri LED-falon követhette az eseményeket.

Kelta mollban szól az ajándék Handpan

Kelta mollban szól az ajándék Handpan

2020. okt. 18.

Különleges hangszerrel gyarapodott az értelmi és halmozottan sérült emberek és családjaik "Mindannyian Mások Vagyunk" Egyesületének eszközparkja: a különleges hangolású Handpan nevű instrumentumot adományként kapta a szervezet. Az átadás-átvételt az MMK-ban rendezték a közelmúltban, bemutató és gyakorlás kíséretében!

"Az első év a kármentésről szólt…"

"Az első év a kármentésről szólt…"

2020. okt. 17.

Eredményesnek tartja az elmúlt egy év munkáját, és példásnak a több pártból verbuvált képviselők szövetségét, nyilatkozta Szabó Zsolt, a "Rajta, Újváros!" Egyesület frakcióvezetője. A legfontosabb, hogy sikerült talpon maradnia a városnak, állította. Interjú.

DSTV: templomszentelésre készül a görögkatolikus gyülekezet

DSTV: templomszentelésre készül a görögkatolikus gyülekezet

2020. okt. 17.

A dunaújvárosi görögkatolikus templom szentelését tartják október 18-án, vasárnap. Az eseményen Kocsis Fülöp, a hajdúdorogi főegyházmegye érseke mond misét. Mivel az épületbe csak korlátozott számban engedhetik be a híveket, az udvaron egy LED falon is követhetik majd a rendezvényt az érdeklődők. Hangkép az utolsó simításokról.

Legközelebb a Kertvárosban lomtalanítanak

Legközelebb a Kertvárosban lomtalanítanak

2020. okt. 16.

Folytatják a "városjáró" lomtalanítás-sorozatot, az önkormányzat és a Dunanett Kft. következő akciójára a Kertvárosban kerül sor október 17-én, szombaton. Helyszínek és időpontok, tételes lista a hajtás után!

Hogy mindenki mozoghasson – a pénz ne legyen akadály!

Hogy mindenki mozoghasson – a pénz ne legyen akadály!

2020. okt. 16.

Mindenki számára ingyenes edzést biztosít az önkormányzat a Patyolat udvarban hetente egyszer. A városvezetés a Dunaújvárosi Turisztikai Nonprofit Kft.-vel és három szakképzett trénerrel közösen indítja el a kezdeményezést jövő hét keddtől. Regisztrálj, regisztráljon mielőbb!