Nem hibázott a Dunaferr

spigott - 2020. október 9. 13:03

Viszonylag szoros első félidő után sima, négygólos győzelmet aratott a Dunaferr csapata a városi kispályás labdarúgó bajnokság Acerbis osztályában.

Kép: DO-archív

Ugyan már az ötödik forduló zárómérkőzését játszották csütörtökön este a városi kispályás labdarúgó bajnokság Acerbis osztályában, a bajnoki címre is esélyes Dunaferr gárdája egyelőre csak a harmadik összecsapására készülhetett a sorozatban. Ellenfele az a Hardferr Bau csapata volt a DLSZ Arénában, mely eddig lejátszott négy találkozójából kettőt döntetlenre hozott, kettőt viszont elveszített, s ezúttal sem számított esélyesnek. A favorit Dunaferr jobban is kezdte a mérkőzést, s ugyan negyed óra kellett neki a vezetés megszerzéséhez, a félidei szünetre már kétfás előnnyel vonulhatott. A fordulást követően kezdett egyre jobban nyílni az olló a csapatok között, mert Fischer Zsigmondék hat perc alatt újabb három góllal szomorították ellenfelüket, így hiába szépített, majd talált be még két alkalommal a hajrában a Hardferr Bau is, a meccset végül simán, 7-3-ra nyerte a Dunaferr, mely újabb sikerével feljött a tabella második helyére.

Eredmény

Dunaferr – Hardferr Bau Kft. 7-3 (2-0)

Az Acerbis osztály állása az 5. forduló után: 1. Fejó-Therm Kft. 10 pont, 2. Dunaferr 7 pont, 3. Karmacsi Autó FC 7 pont, 4. SZP-Asztalos SE 6 pont, 5. Bronz Kávézó Dunabiztos 5 pont, 6. Ködi Generál Kft. 5 pont, 7. Hardferr Bau Kft. 2 pont, 8. Szil-Ker Ablak 0 pont.

A rovat további hírei: Sport

Fiatalok a főszerepben

Fiatalok a főszerepben

2025. nov. 07.

Ezúttal nem lesz dunaújvárosi résztvevője a magyar női vízilabda válogatott háromnapos összetartásának.

BL-feladatok előtt a vízilabdázók

BL-feladatok előtt a vízilabdázók

2025. nov. 07.

A Fabó Éva Sportuszodában látja vendégül a görög Alimos NAC Betsson gárdáját a DFVE női vízilabda csapata a Bajnokok Ligája csoportkörében ma este hét órától.

A hokikapitány szerint más univerzum az elitvilágbajnokság

A hokikapitány szerint más univerzum az elitvilágbajnokság

2025. nov. 06.

Majoross Gergely szövetségi kapitány szerint más-más univerzum a divízió I/A világbajnokság és az elitmezőny, amelyben a magyar férfi jégkorong-válogatott is szerepel.

Két vereség az Andersenben

Két vereség az Andersenben

2025. nov. 06.

A DAB-ASP gárdája szoros csatában, a DUE-Worm Angels sima meccsen szenvedett vereséget a jégkorongozók Andersen Ligájának legutóbbi fordulójában.

Közel volt a bravúrhoz a DFVE

Közel volt a bravúrhoz a DFVE

2025. nov. 05.

Óriási küzdelemben, az utolsó percben kapott góllal szenvedett vereséget az UVSE otthonában lejátszott bajnoki rangadón a DFVE női vízilabda csapata.

Debreceni előny a kupában

Debreceni előny a kupában

2025. nov. 05.

Remekül küzdött, de hullámzóan játszott, s végül három szettes vereséget szenvedett a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a DKSE röplabda csapata a DEAC ellen.

Nehéz helyzetben a DKKA

Nehéz helyzetben a DKKA

2025. nov. 04.

A csapatot üzemeltető kft. anyagi helyzete miatt veszélybe került a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt női kézilabdázóinak szereplése a 2025/2026-os szezonban.