Szoboszlait nem engedi el a Salzburg
A Red Bull Salzburg három labdarúgója megfertőződött a koronavírussal, ezért a keret minden tagja karanténba került, és a klub egyik játékosát sem engedi el hazája válogatottjához, vagyis Szoboszlai Dominik is lemarad a magyarok csütörtöki Európa-bajnoki pótselejtezőjéről.
MTI-fotó
Az osztrák klub honlapjának vasárnapi közleménye szerint az izraeli Makkabi Tel-Aviv ellen 3-1-re megnyert szerdai Bajnokok Ligája-selejtező után minden játékost teszteltek, és közülük háromnál mutatták ki a fertőzést, de nem nevesítették őket. A három érintett nem hagyhatja el a karantént, és a többiek is csak akkor mozdulhatnak ki a lakóhelyükről, ha edzésre vagy mérkőzésre mennek, és az eddiginél is gyakrabban tesztelik majd őket. Ennek értelmében a vasárnap 14.30-kor kezdődő, TSV Hartberg elleni bajnoki mérkőzés nem marad el. A magyar válogatott előbb csütörtökön Bulgária vendégeként Szófiában játszik Európa-bajnoki pótselejtezőt, majd azt követően három, illetve hat nappal Szerbia és Oroszország fővárosában lép pályára a Nemzetek Ligája B divíziójának harmadik és negyedik fordulójában. A keret vasárnap kezdi meg felkészülését a találkozókra.
(MTI)
A rovat további hírei: Sport
Könnyed sikerrel kezdett a DFVE
2025. szep. 20.
Minden negyedet megnyerve aratott sima, 19-10-es győzelmet Szentesen a DFVE női vízilabda csapata a szezon első bajnoki mérkőzésén.
DSTV: szépen csillog az ezüst
2025. szep. 19.
Újabb dunaújvárosi kiválóságot köszönthettünk. Elégedetten tekintett vissza a győri maraton világbajnokságra, illetve az idei versenyszezonra a DKSE tehetséges kajakosa, Katona Réka Sára, valamint edzője, Horváth Attila is. Hangkép.
Futsal Eb-pótselejtező - Egygólos előnyben a magyar válogatott
2025. szep. 19.
A magyar férfi futsalválogatott 3-2-re legyőzte Romániát az Európa-bajnoki pótselejtező első mérkőzésén, csütörtökön Debrecenben.
Elkészült az Andersen Liga sorsolása
2025. szep. 19.
A tizenkét csapatos sorozat 2025/2026-os kiírásában két dunaújvárosi együttesnek is szurkolhatnak a jégkorong helyi szerelmesei.
DSTV: közös takarításra hívnak
2025. szep. 18.
Ahogy az elmúlt években már megszokhattuk, idén is megrendezi közös jótékonysági akcióját a takarítás világnapjához igazítva a DLSZ Jót, Szívből – Dunaújvárosért! akciócsoportja és a dunaújvárosi Decathlon áruház. A Decathlon World Cleanup Day - Sporttal a környezetért! 2025 elnevezésű akciót idén szeptember 19-én rendezik meg. Az akcióval kapcsolatban sajtótájékoztatót is tartottak a Pannon Iskolában – sokan osztották meg a gondolataikat. Hangkép.
Portugál-magyar - pénteken kezdődik a jegyértékesítés
2025. szep. 18.
Pénteken délelőtt 10 órakor startol a jegyértékesítés a magyar labdarúgó-válogatott portugálok elleni, idegenbeli világbajnoki selejtezőjére.
Büszkék az akadémistákra
2025. szep. 18.
Már nyolc akadémistával büszkélkedhet a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület birkózó szakosztálya.