Újra edzésben a DKKA kézilabdázói
Újra elkezdhették edzéseiket azok a DKKA-játékosok, akik nem fertőzés miatt, hanem elővigyázatosságból voltak karanténban.
Kép: DO-archív
Mint ismert, a legutóbbi kötelező COVID-tesztelésen 8 dunaújvárosi kézilabdázó tesztje mutatott pozitív eredményt, ezért november 4-én a teljes csapat és edzői gárda karanténba vonult. Tegnap a klub a játékosok egészségének védelme és a vírus terjedésének megakadályozása érdekében, saját döntés alapján újra elvégeztette azoknak a munkatársaknak a PCR-tesztelését, akik korábban pozitív eredményt produkáltak, vagy időközben a betegség tüneteit mutatták.
- Három játékosunk tesztje lett pozitív, őket a helyileg illetékes járványügy újabb 10 napra karanténba helyezte. Azokkal, akik mindvégig negatívak és egészségesek voltak, elkezdtük az edzésmunkát, melynek keretében fokozatosan növeljük a terhelést - árulta el Gurics Attila a DKKA menedzsere. Azt is hozzátette, azokra a játékosokra, akiknek a tesztje pozitív volt, de már szabadultak a karanténból, a klub szigorú belső COVID-protokollja vonatozik. - Az egészség a legfontosabb! Éppen ezért kidolgoztunk egy belső szabályzatot, melynek értelmében a betegségen átesett játékosok csakis orvosi jóváhagyás után, az orvos által megengedett mértékben, ütemben és folyamatos kontroll mellett térnek vissza az edzésmunkába - fejtette ki a menedzser. - Ők most vizsgálatokon - többek között EKG - vesznek részt. - Azt pedig büszkén teszem hozzá, hogy két nagyon fiatal felnőtt játékosunk, a montenegrói Anastasija Babovic (kapus) és a szerb Jovovity Jovana (átlövő) meghívást kapott a nemzeti válogatottjába, ezért ők - miután negatív lett a koronavírus-tesztjük - a héten hazautaztak és megkezdték a felkészülést a kontinenstornára.
A DKKA NBI-es csapatánál a helyzet most úgy áll, hogy idén már bajnoki mérkőzést valószínűleg nem játszanak, úgyhogy az edzőteremben leginkább a szezon jövő évi fordulóira készülnek. Ősz óta ebben a bajnokságban 7 meccset játszott a Kohász. A DKKA az NBI/b felnőtt, NBII felnőtt, NBI ifi, NBII ifi és Serdülő I. osztály bajnokságokban folyamatosan halasztja a mérkőzéseit, miután a csapatok nagy részét alkotó akadémista középiskolások a digitális oktatára átállás és a kollégiumok bezárása miatt elhagyták a várost, hazautaztak. Az MKSZ rendelkezése értelmében ezeket a bajnokikat a későbbiekben le kell majd játszania DKKA-nak! Edzésmunka folyik az utánpótlás csapatoknál is, azonban - miután az MKSZ, a gyermekek egészségének védelme érdekében levette a csapatok válláról a mérkőzéskényszert - a gyerekek meccseket nem játszanak, derült ki a csapat honlapján megjelent közleményből.
A rovat további hírei: Sport
Új edzők a DAB hokisainál
2025. ápr. 24.
Hetler Ádám és Németh Péter veszi át a Dunaújvárosi Acélbikák felnőtt csapatának irányítását a 2025/2026-os szezonban.
Élő sporttörténelem az Intercisa Múzeumban
2025. ápr. 23.
A város dicsőséges sportmúltjáról szervez új sorozatot az intézmény – az első előadáson a motorcsónak-versenyzés lesz a téma, mindenkit várnak a múzeumban csütörtökön délután.
DSTV: támogatás Livinek
2025. ápr. 23.
Remekül sikerült a Dóczi Zsuzsához köthető jótékonysági sportesemény. Az edző múlthéten adta át az 5. Kihívás napon összegyűlt támogatást Balog Livinek és családjának. Hangkép.
Nem hibázott a DFC
2025. ápr. 23.
A Soproni Egyetem elleni magabiztos győzelemmel tartotta meg második helyét a tabellán a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata az NB II Nyugati Csoportjában.
Így lett szebb az ünnep
2025. ápr. 22.
Hetedszer vendégelte meg a Hajléktalan Ellátó Centrum Kandó Kálmány téri intézményének lakóit a DLSZ Jót, Szívből – Dunaújvárosért! akciócsoportja húsvét alkalmából.
Mr. Tus Dunaújvárosban járt
2025. ápr. 22.
Remek hangulatban tekinthetett vissza barátaival, egykori versenytársaival a Dunaújvárosban és a magyar birkózásban szerzett emlékeire Hegedűs Csaba, olimpiai, világ-és Európa-bajnok birkózó a Gurics György Birkózó Centrumban.
Ezüstérmes a magyar válogatott
2025. ápr. 21.
A magyar női vízilabda-válogatott a második helyen végzett a világkupa Csengtuban rendezett szuperdöntőjében: Cseh Sándor együttese a vasárnapi fináléban 13-9-re kapott ki a görög csapattól.