Idős emberek értékeire vetett szemet az a két dunaújvárosi férfi, akik ellen kifosztás bűntett és kifosztás kísérlete miatt kezdtek eljárást a dunaújvárosi nyomozók. P. Tamás és H. Árpád ügyét súlyosbítja, hogy magukat rendőrnek kiadva léptek akcióba, értesült a DO. Bukóforduló a hajtás után.
Nem mindennapi ügyben nyomoz a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság, erősítette meg a megyei főkapitányság kommunikációs szolgálatának összegzése: kifosztás bűntett és kifosztás bűntett kísérlet elkövetésének gyanúja miatt kezdtek büntetőeljárást két helyi lakossal szemben.
Két helyen is próbálkoztak
A nyomozás adatai szerint a 37 éves P. Tamás és a 27 éves H. Árpád – magukat rendőrnek kiadva –azzal az ürüggyel próbált meg bejutni egy Öreghegy utcai családi házba pénteken, hogy az ott lakó 77 éves nyugdíjas asszony vélelmezhetően egy hamisított nagy címletű bankjegyet tartott magánál a közelmúltban. Az asszonynak gyanús lett a két férfi, ezért arra kérte őket, hogy szolgálati igazolvánnyal igazolják magukat – mire a két álzsaru sietősen távozott a helyszínről.
A meghiúsult kísérlet után azonban újra akcióba lendültek – és sajnos ezúttal sikerrel jártak: egy 79 éves időskorú férfit keresett fel otthonában hasonló ürüggyel. A páros, miután hatósági intézkedést színlelve behatolt a nyugdíjas lakásába, pénzt követelt a szépkorú sértettől, majd a házban kutatást végeztek és eltulajdonítottak egy gáz-és riasztófegyvert, továbbá a lakás egyik szobájában elhelyezett pénzkazettában tárolt készpénzt, majd elmenekültek a bűncselekmény helyszínéről.
Nem sokáig örülhettek
A DO-hoz eljuttatott szóvivői összegzés szerint a rendőrségre érkezett bejelentést követően a nyomozók széleskörű adatgyűjtésbe és tanúkutatásba kezdtek, melynek eredményeként rövid időn belül látókörükbe került a két férfi, akiknek a gyanú szerint közük lehetett a bűncselekményekhez.
A férfiakat a rendőrök szombaton elfogták és előállították a rendőrkapitányságra, ahol – őrizetbe vételük mellett – gyanúsítottként hallgatták ki őket.
(Fotó: FMRFK)

