Elmarad az áprilisi londoni kvalifikációs boksztorna
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) illetékes munkacsoportjának döntése értelmében áprilisban, Londonban nem rendezik meg a tokiói olimpia ökölvívótornájára kvalifikáló európai versenyt.
Kép: DO-archív
A magyar szövetség (MÖSZ) honlapjának híre szerint a munkacsoport a jelenlegi koronavírusos helyzetre és a brit utazási korlátozásokra való tekintettel határozott így, figyelembe véve az európai sportági szövetségektől és a NOB-tól kapott visszajelzéseket is. A munkacsoport jelenleg értékeli az összes lehetőséget, beleértve azt is, hogy az áprilisi kvalifikációs viadalt másik helyszínen rendezzék meg - olvasható a MÖSZ honlapján. A munkacsoportot azután hozták létre - tagjai között Kovács István olimpia bajnokkal -, hogy a NOB tavaly júniusban megvonta a Nemzetközi Ökölvívó Szövetségtől (AIBA) a jogot, hogy megszervezze a tokiói olimpia boksztornáját.
A NOB és az AIBA vitája hosszú időre nyúlik vissza, a bokszszövetség ugyanis évek óta gazdasági és vezetési válsággal küzd, s a felek nem kerültek közelebb egymáshoz decemberben sem, amikor az AIBA élére az orosz Umar Kremljov személyében új elnököt választottak. Az európai olimpiai kvalifikációs torna lebonyolításához tavaly márciusban, Londonban hozzákezdtek, ám három nap múlva le kellett állítani a pandémia erősödése miatt. A félbeszakadt tornán a magyar csapatból az 57 kg-os súlycsoportban Gálos Roland olimpiai kvótát szerzett, az idei folytatásban még három magyar öklöző, Fodor Milán, Pribojszki Kata és Nagy Tímea érdekelt.
(MTI)
A rovat további hírei: Sport
Ismét a világ elitjét látják vendégül
2025. szep. 03.
Idén is Szombathely ad otthont a hazai torna challenge világkupának, amely szeptember 26–28. között zajlik a Schaeffler Aréna Savariában. A rangos esemény közvetlen főpróba a tornászok számára, hiszen alig három héttel a jakartai világbajnokság előtt mérhetik össze tudásukat a világ legjobbjai.
Új név a Szuperkupa serlegén
2025. szep. 02.
A Kemi-Ker gárdája nyerte a városi kispályás labdarúgók idei szuperkupáját, miután 3-1-es sikert aratott a tavalyi bajnok Hangover ellen a DLSZ Arénában hétfőn este.
DSTV: világbajnokot köszöntöttek
2025. szep. 02.
Világbajnokot köszönthetett Dunaújváros – Hajdu Jonatán, a DKSE kiváló kenusa a milánói világbajnokságon a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában szerezte meg a szépen csillogó aranyérmet. A versenyen egy ötödik helyet is bezsebelt – a csónakházban köszöntötték a kiválóságot a közelmúltban. Hangkép.
Fiatal kanadai bekk az Acélbikáknál
2025. szep. 02.
Ponterős hátvéddel erősítették meg keretüket a Dunaújvárosi Acélbikák felnőtt jégkorongozói.
Biztosan tovább a kupában
2025. szep. 01.
Nagyon sima, hétgólos győzelemmel jutott tovább a Nagykanizsa gárdáján a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata a Simple Női Kupa harmadik fordulójában.
Kiütötte mumusát a DFC
2025. szep. 01.
A második félidőben három gólt szerezve aratott nagyon sima győzelmet Iváncsán a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap este.
Budapest Félmaraton: 115 ország futói a rajtnál
2025. aug. 31.
Az eddigi legnépesebb külföldi mezőny indul a 40. Wizz Air Budapest Félmaratonon szeptember 7-én.