Nem kellett izgulni a Honvéd ellen

spigott - 2021. január 15. 21:01

Az első negyedben nyolc, az utolsóban hat gólt szerezve aratott kiütéses, 24-9-es sikert a Honvéd otthonában a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata.

A Ferencváros elleni 13-10-es hazai vereség után idegenben, a Budapesti Honvéd otthonában ugrott medencébe pénteken este fél nyolctól a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata az Olimpiai Kupában.

Mihók Attila együttese nem akarta elkövetni azt a hibát, mint a Fradi ellen, ezúttal nagyon odafigyelt a találkozó első negyedére, s még három perc sem telt el az összecsapásból, mikor már 3-0-ra vezettek Brezovszki Gerdáék. Ugyan a házigazdák ekkor szépítettek, erre két újabb gyors dunaújvárosi találat volt a válasz, így a játékrész derekán már 5-1-es előnynek örülhettünk. A vendéglátók ennek ellenére is becsülettel küzdöttek, ám hiába szerezték meg második góljukat is, a mieink úgy zárták a negyedet, ahogy elkezdték, s egy 3-0-s rohammal gyakorlatilag el is döntötték a pontok sorsát (2-8). A második nyolc perc sem hozott óriási változást a játék képében, egyértelműen a Mihók-csapat irányította a történéseket, s bár többször is úgy tűnt, hogy sikerül meglépnie tíz góllal ellenfelétől, a negyed második felében kimaradtak a helyzetek, így a félidei pihenőnél "csak" nyolccal vezettek vízilabdázóink (4-12).

Képek: DO-archív

A harmadik etapot nagyon bátor játékkal kezdte a Honvéd, három perc alatt háromszor is bevette a mieink kapuját, de jelentősen azért így sem tudta csökkenteni hátrányát (7-14). Nem sokáig örülhettek azonban ennek a vendéglátók, mert még időben rálépett a gázra együttesünk, s egy 4-1-es sorozatnak hála már 18-8-as előnyből várhatta a meccs utolsó felvonását. Melyben ismét összekapta védekezést és támadójátékát a DUE, s sorozatban hat gólt szerezve növelte tovább előnyét. Ugyan a Honvéd az utolsó percben büntetőből még szépített, ez már nem sokat számított, mert vízilabdázóink kiütéses, 24-9-es győzelemmel hozták el a pontokat a fővárosból.

BHSE – DUE-Maarsk Graphics 9-24 (2-8, 2-4, 4-6, 1-6)

DUE-Maarsk Graphics: Sajben V. – Sajben N. 1, Ziegler 1, Mucsy 4, Brezovszki 4, Szellák 3, Huszti 2. Csere: Balog (kapus), Somogyvári 3, Sümegi 1, Erdélyi 1, Pál 4, Szabó, Jonkl. Vezetőedző: Mihók Attila.

A rovat további hírei: Sport

Közös mozgás a jótékonyság jegyében

Közös mozgás a jótékonyság jegyében

2025. ápr. 09.

Számtalan meglepetéssel, neves előadókkal rendezik meg a Kihívás Napját a Móricz iskolában április 12-én, s a várhatóan remek hangulatú viadalon a Livi Lépteiért Alapítványt támogathatják a résztvevők.

Fontos bravúr idegenben

Fontos bravúr idegenben

2025. ápr. 09.

Remekül játszva, a véghajrát is jól bírva aratott kétgólos győzelmet a második helyezett Csepel otthonában a DKKA U21-es női kézilabda csapata az NB II-es felnőtt bajnokságban.

Remek hajrá a fináléban

Remek hajrá a fináléban

2025. ápr. 09.

A döntőben hétpontos hátrányból fordítva szerzett első helyezést az U15-ös kötöttfogású birkózók második válogató versenyén a DKSE tehetsége, Parádi László.

Bajnok a Pentele ASE!

Bajnok a Pentele ASE!

2025. ápr. 08.

A nagy rivális Nagykanizsa 13-5-ös legyőzésével biztosította be az NB II-es pontvadászat bajnoki címét a Pentele ASE első számú csapata, mely így jövőre ismét az NB I-ben szerepelhet.

Felemás hétvége a medencében

Felemás hétvége a medencében

2025. ápr. 08.

A DFVE női vízilabdázóinak serdülő csapata simán nyert, az ifjúságiak viszont háromgólos vereséget szenvedtek a BVSC vendégeként a korosztályos bajnokságok vasárnapi fordulójában.

Féltucat DFC-gól Pápán

Féltucat DFC-gól Pápán

2025. ápr. 08.

Vojnity Nóra négy találatának is köszönhetően magabiztos győzelmet aratott pápai vendégjátékán a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata.

Közel volt a dobogó

Közel volt a dobogó

2025. ápr. 07.

Kevéssel maradt le a harmadik helyről Sztankó Zina Inka és Tóth-Pál Rebeka kettőse a tollaslabdázók országos diákolimpiai döntőjének leány páros versenyszámában.