Az idősek körében magasabb az oltási hajlandóság
Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa közölte ezt az operatív törzs hivatalos oldalán megjelent összegzés szerint. Tömeges oltásra lenne szükség a korlátozások enyhítéséhez, hangsúlyozta.
A kedvező oltási hajlandóság egyfelől érthető, másrészt helyes is, mert az idősek a koronavírus által legveszélyeztetettebb csoport, hangsúlyozta a főorvos. Szlávik János hozzátette: ahogy telik az idő, úgy egyre nagyobb az oltási hajlandóság Magyarországon – egyre többen láthatják, mennyire megváltozik azok élete, akik már beoltatták magukat.
A szakember azt is kiemelte, nem az alapján kell dönteni egy vakcináról, honnan származik, az számít igazán, hogy mit tud. Felhívta a figyelmet, hogy az orosz Szputnyik V-vakcina hasonlóan készül, mint az AstraZeneca brit-svéd gyógyszeripari vállalaté. Sőt, az orosz vakcina még korszerűbb is, mert az két fajta oltásból áll, hangsúlyozta Szlávik János.
Az infektológus főorvos saját intézménye vírushelyzetét is összegezte; mint mondta a Dél-pesti Centrumkórházban jelenleg kevesen vannak lélegeztetőgépen, de a koronavírusos betegek számának csökkenése megállt. Ezért úgy értékelt, hogy az európai helyzet ismeretében "nem lazíthatunk" – vagyis egyelőre fenn kell tartani a korlátozásokat. Elképzelhető, hogy ismét emelkedik majd az újonnan regisztrált fertőzöttek száma, nyomatékosította, s mint megjegyezte, azokban az országokban, ahol lazítottak, most "nagyon komoly járvány dúl". S zlávik János hangsúlyozta, ebben a helyzetben nem lehet mást tenni, mint fenntartani a korlátozásokat, hiszen a napi ezer körüli esetszám és a napi száz körüli halálozás "nem engedi meg", hogy komolyabb lazítások legyenek. Mint hangsúlyozta, fel kell gyorsítani az oltások ütemét, be kell oltani az időseket és a betegeket, mert ők vannak a legnagyobb veszélyben."Merem remélni, hogy a közeljövőben Magyarországra is tömegesen érkezik oltás és most már mi is megkezdhetjük a tömeges oltást" – nyomatékosította Szlávik János.
Az oltásra elektronikus formában az alábbi címen lehet jelentkezni!
Vakcinainfó, online regisztráció (katt) >>
(Forrás és fotó: koronavirus.gov.hu)
A rovat további hírei: Mozaik
A fecskék védelmére hívja fel a lakosság figyelmét az MME
2025. ápr. 10.
A tavasszal hazaérkező és az építési területekre beköltöző fecskék védelmére hívja fel a lakosság, az építővállalatok, a vállalkozások és az önkormányzatok figyelmét a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
Két sorozat is folytatódik a Dunamenti Regionális Népfőiskolán
2025. ápr. 08.
A Szenior Akadémia következő programján a családfakutatás mellett a húsvéti ünnepkörről esik szó szerdán, míg egy hét múlva a népfőiskola egészségtudatos vendégei az emésztőrendszer sajátosságaival ismerkedhetnek.
DSTV: újra báloztak a móriczosok
2025. ápr. 08.
Folytatta a jótékonysági szülő-pedagógus bálok nemes tradícióját a Móricz Zsigmond Általános Iskola közössége. A mulatságnak a Campus Étterem adott otthont a közelmúltban, ahol bemutatókkal tarkított, kellemes estén kapcsolódhattak ki a résztvevők. Hangkép.
Fagyos nyitány után lassú, de biztos melegedés
2025. ápr. 07.
Hűvös, de még hózáporokkal is tarkított kezdetek után a hét közepétől ígér számottevő változást a DO időjárási szakértője. A hét végére már enyhébb, tavaszias időnk lesz – de ma és holnap még durva hideg.
Családi programokkal készülnek a Folly Arborétum alapításának 120. évfordulójára
2025. ápr. 07.
Családi szabadidős programok, vezetett túrák, a növényvilág játékos felfedezése várja az érdeklődőket április végén és a május eleji hosszú hétvégén a 120 éve alapított Folly Arborétumban Badacsonyörsön.
Kék szívvel az ünnep alkalmából – két programmal is (galériával)
2025. ápr. 06.
Két remek és gyönyörű eseménnyel ünnepelték az autizmus világnapját városunkban szombaton: délelőtt a Jószolgálati Otthon Közalapítvány közösségi eseménye, délután az Esőemberek Szüleinek Egyesülete koncerttel várta az érdeklődőket.
Lomtalanítás és ÖKO-nap Újtelepen (galériával)
2025. ápr. 05.
30 tonna lom, 9,1 tonna műszaki és fémhulladék, közel 40 véradó, 18 regisztrált kerékpár és több nevező a Virágos Dunaújvárosért programra – minden szempontból sikeres és eredményes volt a Városvédők Újtelepért Egyesület immár hagyományos ÖKO-napja.