Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 31. Árpád
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Hátrányban a Worm Angels

Sport
jégkorong
Worm Angels
bajnokság

facebook megosztás

spigott - 2021. már. 14., 07:35

Nagyon erős első harmadának is köszönhetően szerzett vezetést az OB II-es bajnoki fináléban a KMH SE gárdája a Worm Angels jégkorongozói ellen.

Főoldali és belső kép forrása: Utánpótlás Sportfotó

Az OB II-es bajnoki finálé első mérkőzését játszotta szombaton este a KMH SE otthonában a Worm Angels jégkorong csapata. Bár az összecsapásnak inkább a vendéglátók voltak az esélyesei, a mieinknek is volt mibe kapaszkodniuk, ugyanis a mezőnyben egyedüliként az Angyalok voltak képesek legyőzni idén az alapszakasz győztesét.

A finálé első meccsének nyitó felvonása azonban egyáltalán nem úgy alakult, ahogy azt Kiss Ákosék eltetvezték, mert a házigazdák már a 11. percben megszerezték a vezetést a japán Omi Soichiro találatával, majd bő egy perccel később Salló Barna is bevette Vég Ádám kapuját, megduplázva ezzel a KMH előnyét (2-0). Ugyan erre hamar, a 13. percben válaszolni tudott az Angels, ám Borbás találata után Horváth állította vissza a két gárda közti korábbi különbséget, majd Soichiro duplázott, így a szünetre 4-1-es fővárosi vezetéssel vonultak a felek.

A második felvonásban tizenhét percig nem született újabb találat, a hajrára viszont felpörögtek az események, mert előbb Fodor Zoltán mattolta a Worm Angels védelmét, majd Kiss Ákos és Jobb Dávid tett arról, hogy maradjon még remény a folytatásra, de mindössze tizenegy másodperccel a harmad vége előtt Soichiro megszerezte harmadik találatát is, így a záró etapnak háromfás előnyből vághatott neki a címvédő (6-3). Az utolsó húsz percben hiába tettek meg a mieink mindent azért, hogy feljebb zárkózzanak, a volt dunaújvárosi Linus Schellin a 47. percben eldöntötte a találkozót, melyet végül 7-3-ra nyert meg a KMH, így előnyből várhatja a párharc március 21-i visszavágóját.

KMH SE – Worm Angels 7-3 (4-1, 2-2, 1-0)

Worm Angels: Vég – Hüffner, Szepessy G., Borbás 1, Kiss 1, Papp – Jobb 1 (1), Krukk, Szepessy B., Szepessy M., Vojnits – Erdélyi, Láng, Horváth, Kedves (1), Kis – Bába, Jelinek, Wéhli. Edző: Halász Gyula.

A rovat további hírei: Sport

Vasváris remeklés a diákolimpián

2026. már. 31.

Érmekkel, értékes pontszerző helyezésekkel várták a Vasvári iskola diákjai az úszók Szentesen megrendezett országos diákolimpiai fináléját.

Újabb biztos dunaújvárosi siker

2026. már. 31.

Idegenben is kapott gól nélkül győzte le a Pápa együttesét a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata, s továbbra is vezeti az NB II Nyugati csoportjának tabelláját.

Megőrizte veretlenségét a DSE

2026. már. 30.

Tizenharmadik és tizennegyedik győzelmét is megszerezte a DSE Röplabda Akadémia U17-es fiú együttese a korosztályos bajnokság középszakaszában.

Szépen fénylő ezüst a világkupán

2026. már. 30.

Nemcsak az egyéni versenyben, hanem váltóban is remekelt Kovács-Seres Hunor a nyílvízi úszók világkupájának egyiptomi állomásán. A DKSE fiatal kiválósága Fábián Bettina, Nagy Napsugár és Betlehem Dávid mellett szerepelt a 4x1500-as váltó küzdelmeiben. Értékes második helyen végzett a váltó!

Pontosztozkodás a rangadón

2026. már. 30.

Emberhátrányban egyenlítve ért el 1-1-es döntetlent az eddigi listavezető Nagykanizsa otthonában a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az NB III-as pontvadászat vasárnapi fordulójában.

Magabiztos győzelmek a Fradi ellen

2026. már. 29.

A DFVE serdülő és ifjúsági leány vízilabda csapata is legyőzte a Ferencváros gárdáját a korosztályos bajnokságok legutóbbi fordulójában.

Huszonöt percig bírta a Kohász

2026. már. 29.

Az első félidőben remekül játszott a DKKA női kézilabda csapata a Szombathely ellen, ám a második felvonásra tempót váltó vendégek magabiztos sikerrel vitték el a bajnoki pontokat Dunaújvárosból.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Vasváris remeklés a diákolimpián

  2. Kerítésre dőlt a fa a viharos szélben

  3. Újabb biztos dunaújvárosi siker

  4. DSTV: "Szentivánéji álom" – diákszínpadon

  5. Megőrizte veretlenségét a DSE

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: "Szentivánéji álom" – diákszínpadon

DSTV: "Szentivánéji álom" – diákszínpadon

Embedded thumbnail for DSTV: egyre bővül "ABolhapiac” kínálata

DSTV: egyre bővül "ABolhapiac” kínálata

Embedded thumbnail for DSTV: "Tisztújítás" a Bartók színpadán

DSTV: "Tisztújítás" a Bartók színpadán

Top hírek

  1. Megújulnak a jelzőlámpák a belváros egyik legforgalmasabb csomópontjában

  2. Dunaújvárosi diadal a lánglovagok versenyén

  3. Kerítésre dőlt a fa a viharos szélben

  4. Pontosztozkodás a rangadón

  5. Képviselői ajándékcsomag az időseknek

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 12. szám - 2026.03.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő