Hátrányban az Angyalok

spigott - 2021. március 8. 7:35

Hazai pályán szenvedett 4-1-es vereséget az Angels NJSE női jégkorong csapata az FC Hatvan Girls elleni bajnoki negyeddöntőben.

Kép: DO-archív

Az FC Hatvan Girls elleni hazai összecsapással kezdte meg az U25-ös bajnokság B-csoportjának negyeddöntőjét az Angels NJSE női jégkorong csapata szombaton este negyed héttől. A két gárda az alapszakaszban már találkozott egymással, s mivel akkor a hatvaniak örülhettek a 2-1-es sikernek, így volt miért visszavágnia Győri Tamás alakulatának, mely természetesen azért korcsolyázott jégre, hogy előnyt szerezzen a két nyert mérkőzésig tartó párharcban.

Ehhez képest a vendégek kezdték jobban a csatát, s már a 4. percben megszerezték a vezetést, majd kétszer is emberelőnybe kerültek, de ezeket már sikerült kivédekeznie az Angyaloknak. A gólszerzéssel sajnos hadilábon álltak jégkorongozóink, ráadásul az ellenfél az első harmad hajrájában, majd a második elején ismét betalált, így a 25. perchez érve már háromgólos hátrány miatt szomorkodhatott a hazai szakvezetés (0-3).

A harmadik felvonás derekán Jakab Flóra találatával végre megtörte hosszú gólcsendjét az Angels gárdája, de erre is volt válasza a vendégeknek, akik az 52. percben végleg eldöntötték az összecsapást, s végül 4-1-es győzelmet aratva kerültek előnybe a párharcban, így a vasárnapi visszavágón mindenképpen nyernie kell női jégkorongozóinknak ahhoz, hogy maradjon esélyük az elődöntőbe jutásra.

Angels NJSE – FC Hatvan Girls 1-4 (0-1, 0-2, 1-1)

Angels NJSE: Fejér – Gubits, Tóth, Herku, Jakab 1, Kováts (1) – Balogh, Tőkési, Palkó, Pásztor, Szilágyi – Vinkler, Tinordi. Edző: Győri Tamás.

A rovat további hírei: Sport

Egy érkező, egy maradó az Acélbikáknál

Egy érkező, egy maradó az Acélbikáknál

2025. jún. 08.

Elkezdte bejelenteni új igazolásait a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, melynek kerete jelentősen átalakul a 2025/2026-os szezonra.

Kovács-Seres Hunor triplázott az Ob-n

Kovács-Seres Hunor triplázott az Ob-n

2025. jún. 08.

Három bajnoki címmel, és több dobogós helyezéssel zárták a szegedi nyíltvízi országos bajnokságot a DKSE tehetséges úszói.

A harmadosztályért küzd a DFC

A harmadosztályért küzd a DFC

2025. jún. 07.

Mindenképpen szeretne előnyt szerezni a jövő heti visszavágóra a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az ISA Haladás elleni osztályozós párharc első, dunaújvárosi mérkőzésén vasárnap este.

Távozik a DKKA vezetőedzője

Távozik a DKKA vezetőedzője

2025. jún. 07.

Gulyás Péterrel közös megegyezéssel bontott szerződést női kézilabda csapatunk, mely egy friss Bajnokok Ligája-győztes kapussal erősítette meg játékoskeretét a következő szezonra.

Újra örömmel versenyeztek

Újra örömmel versenyeztek

2025. jún. 06.

Egy bronzéremmel és több értékes helyezéssel zárták a 10-es Magyar Bajnokság küzdelmeit a Dragon Steel SE sárkányhajósai.

Már az ifik Eb-jére készül a DKSE tehetsége

Már az ifik Eb-jére készül a DKSE tehetsége

2025. jún. 06.

Városunk vezetése is köszöntötte az élete első felnőtt Európa-bajnokságán hatodik helyezést elérő Kovács-Seres Hunort a Fabó Éva Sportuszodában.

Eredményes utánpótlás

Eredményes utánpótlás

2025. jún. 06.

Több dobogós helyezéssel zárták a DKSE és fiókszakosztályainak birkózói a Szigetváron megrendezett U11-es és U13-as női országos bajnokság küzdelmeit.