Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 08. Aranka
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Szelektív gyűjtés: sikeres akció Újtelepen

Közélet
szelektív hulladékgyűjtés
Városvédők Újtelepért Egyesülete
önkormányzat

facebook megosztás

Öcaline - 2021. már. 02., 12:41

Mintegy 70 százalékos hatékonyságot produkált a gyűjtőkonténer-átadás a volt újtelepi iskolánál múlt hét végén, ráadásul a Városvédők Újtelepért Egyesület akciója révén a közösségi összefogás is jelesre vizsgázott.

De ne szaladjunk ennyire előre: továbbra is a családi házas övezetben folytatódott a szelektív hulladékgyűjtők átadása.

A többség eljött

Érdeklődésünkre Tóth Kálmán önkormányzati képviselő összegezte a múlt pénteken és szombaton szervezett alkalmak tapasztalatait:
– Ezernél több, egészen pontosan 1060 gyűjtőedény átvételére nyílt lehetőség, és összességében elmondható, hogy a körzetben lakók éltek is a kínálkozó alkalommal. A szelektív gyűjtéssel nagy lépést teszünk a környezettudatosság útján, a visszajelzések egyértelműen jók, sokan várták már a lehetőséget! 712 kukát adtunk ki – ez jónak mondható 70 százalékos hatékonyság.
A képviselő kérdésünkre kiemelte: lakossági igényekre reagálva változtattak a korábbi szabályokon – akik a körzetükben hirdetett alkalmakon nem tudták átvenni a gyűjtőedényt, azok bármelyik másik helyszínen megtehetik.

A közösség ereje

Elégedetten nyilatkozott az új rendszerről Molnár István: a Zrínyi utcában élő férfi elmondta, várta már a szelektív gyűjtés lehetőségét, mert bár korábban is elkülönítetten gyűjtötte a hulladékot, a gyűjtőszigetek felkeresése bonyodalmasabb volt az új szisztémánál.
Az átadás-átvétel zökkenőmentes bonyolítása mellett jelesre vizsgázott a közösségi összefogás is, hiszen a Városvédők Újtelepért Egyesület rendhagyó segítségnyújtó akciót is szervezett – felhívásuk nyomán külön is kérhették a városrész lakói a kukák házhoz szállítását. Kisné Fehér Éva egyesületi elnök a helyszínen regisztrálta a jelentkezőket, majd Palkovics Katalin és Nyári Ica koordinálásával szombaton délelőtt és délután két körben, teherautón vitték ki az edényeket a „célállomásokra”. 
Mint Nyári Ica az akcióról elárulta, közel 30, többnyire szépkorú, mozgásában korlátozott újtelepi élt a lehetőséggel – és persze mindenki örült a segítségnek!

(Fotó: Végh Zoltán)
 

A rovat további hírei: Közélet

Felhívás aranylakodalmas párok részére

2026. feb. 08.

Dunaújváros önkormányzata szeretné méltó módon köszönteni azokat a házaspárokat, akik 50. házassági évfordulójukat ünneplik, és példát mutatnak a hűségből, az összetartozásból és a szeretetből. Jelentkezzenek!

Rozi néni 90 éves lett – Isten éltesse!

2026. feb. 07.

Szabó Károlyné, Rozi néni még januárban töltötte be a 90. életévét, a napokban pedig az önkormányzat nevében Pappné Grabant Ilona képviselőtől a város jókívánságait is fogadta. A jó kedélyű, derűs szépkorú családja körében ünnepelt, és nosztalgiázott.
 

Közmeghallgatást tartott Dunaújváros önkormányzata

2026. feb. 06.

Dunaújváros önkormányzata csütörtökön tartotta idei közmeghallgatását, amelyen a városvezetés beszámolt az elmúlt időszak eseményeiről, a tervezett fejlesztésekről, valamint a 2026-os költségvetés főbb irányairól.

90 éves a Móricz nyugalmazott tanítónője

2026. feb. 06.

Ismét bővült városunk szépkorú közössége: Németh Jenőné, Kati néni nemrégiben szerető családja körében ünnepelte a 90. születésnapját. A jeles alkalomból az önkormányzat nevében Barta Endre alpolgármester köszöntötte a Móricz iskola egykori tanítónőjét. 

"Dunaújváros fái a négy évszakban": finálé a fotópályázat téli fordulóján

2026. feb. 05.

Elérkezett a "Dunaújváros fái a négy évszakban" fotópályázat téli ciklusának hajrája – hívta fel a figyelmet Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő. A "tél" tematikájú forduló beadási határideje február 28. – vagyis még várják a pályaműveket!

A vészhelyzetek gyors elhárítására képezték az óvodai és bölcsődei dolgozókat

2026. feb. 05.

Váratlan vészhelyzetek bármikor és bárkivel megtörténhetnek. Különösen veszélyeztetettek a gyerekek, Dunaújvárosban azonban szinte minden eshetőségre felkészültek a szakemberek – óvodai és bölcsődei dolgozóknak tartottak továbbképzést a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezetének munkatársai. 

Folytatódhat a Kistemető rekonstrukciója

2026. feb. 04.

Közös összegzést jelentetett meg hivatalos facebook felületén a Kistemető megmentését célzó programról Pintér Tamás polgármester, valamint a terület rekonstrukciója terén fontos szerepet vállalt Orosz Csaba önkormányzati képviselő.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Közösségépítők (2.): a "Terítéken" ízőrzője

  2. Felhívás aranylakodalmas párok részére

  3. Nagyon közel volt a bravúrhoz a DKSE

  4. DSTV: szólóban a hangzsonglőr

  5. Cseh Sándor: egy csapatnak mindig fejlődnie, vagy alakulnia kell

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: szólóban a hangzsonglőr

DSTV: szólóban a hangzsonglőr

Embedded thumbnail for DSTV: a Rosti iskola szalagavatója

DSTV: a Rosti iskola szalagavatója

Embedded thumbnail for DSTV: két győzelem, egy vereség

DSTV: két győzelem, egy vereség

Top hírek

  1. Baleset és teljes útzár Dunaújvárosnál (frissítve)

  2. 90 éves a Móricz nyugalmazott tanítónője

  3. Közmeghallgatást tartott Dunaújváros önkormányzata

  4. Rozi néni 90 éves lett – Isten éltesse!

  5. Újra élnek a bajnoki remények

Galéria

Majosházi István Emlékverseny (2026)

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 5. szám - 2026.02.06.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő