Szigorú zárlat – engedményekkel
Nőnapi virágbolt-nyitány, a bölcsik maradnak, katát viszont nem kell fizetni márciusban az érintett vállalkozásoknak. Ajánlott ténykedés: gazdabolt után irány a kert!
Több soron is finomította a járvány harmadik hulláma miatt elrendelt korlátozásokkal kapcsolatos rendelkezéseket Orbán Viktor. A miniszterelnök péntek reggeli szokásos szózatában beszélt a korlátozásokról a Kossuthon, és bár az a kérdés föl sem merült, miért nem rendelték el hetekkel korábban – a járványadatok súlyosbodásának első jelei nyomán – a radikális lépéseket, de több tétel is érintette a tegnap bejelentett döntéseket.
Gesztus értékű engedmény, hogy március 8-án még nyitva maradhatnak a virágboltok – hogy a már lekötött készleteket el tudják adni nőnapra –, de ezt követően esetükben is lehúzzák a rolót. A bölcsődék nyitva tartásáról elárulta, hogy egyelőre még nyitva maradhatnak, de elképzelhető, hogy ezen a téren is korlátozások lesznek. A nyitva tartható üzletek listája egy fontos területtel bővült: a kerti munkához szükséges boltok nyitva maradhatnak március 8. után is.
Fontos engedmény, hogy nemcsak bértámogatást kapnak azok, akiknek be kell zárniuk, hanem a katás vállalkozóknak, vállalkozásoknak se kell katát fizetniük – a rendelkezés egész márciusra érvényes.
A miniszterelnök a kaotikus oltási helyzetről is szót ejtett, emellett elárulta, hogy az operatív törzs dolgozik a megoldáson; a program gyorsítása érdekében elképzelhető, hogy a rezidenseket, végzős medikushallgatókat, sőt, akár a magán-egészségügyi szolgáltatók munkatársait is bevonják.
A kormányfő a korlátozások betartása és betartatása mellett az oltási program gyorsítását emelte ki legfontosabb feladatként: mint mondta, a tervek szerint április első hetében elérhetik a 2,4 millió beoltást, május elejére a 4,7 milliót. Minden nap, húsvétkor is oltanak – július elejére már 8 millió beoltott szerepel a tervekben.
Frissítés (12:40) - 74 ezer ember oltása marad el a hétvégén
Hogy az oltási helyzettel finoman szólva sincs minden rendben, arról adott bizonyítékot az operatív törzs szokásos pénteki sajtótájékoztatója, melyen György István államtitkár bejelentette, hogy az adatbázis "szinkronizációs problémái" miatt csak később kerül sor annak a 74 ezer embernek az oltására, akik most hétvégén kapták volna meg az Astra Zeneca vakcinát.
Kapcsolódó cikk:
(A kép illusztráció)
A rovat további hírei: Közélet
Az óvodások is tesznek a zöldebb jövőért
2025. okt. 20.
Dunaújvárosban az URBACT projekt részeként a gyakorlatban is megvalósulnak azok a bizonyos "zöld gondolatok". Például két városi tagóvodában, az Aranyalmában és az Eszterláncban a gyerekeket is bevonták a komposztálásba.
Tíz ellenzéki város vezetése fogott össze
2025. okt. 17.
A szorosabb szövetség és a sikeres érdekérvényesítés reményében nyár végén találkozott és egyeztetett tíz megyei jogú város ellenzéki polgármestere. A napokban megszülettek a szövetség közös alapelvei, amelyek a Megyei Jogú Városok Szövetségének ülésén már kormánypárti politikusok elé is kerültek.
Közgyűlés: több pénzhez jutottak a város intézményei a döntések révén
2025. okt. 16.
Tizenhét témát nyílt ülésen, míg kettőt zárt ajtók mögött tárgyalt Dunaújváros közgyűlése a csütörtöki ülésén. A tanácskozás helyszíne az Almási Zsolt terem volt.
Alapítványi összefogás a vasmű macskáiért
2025. okt. 15.
Mint ismert, a vasmű területén több száz kóbormacska él – a terület eddig sem volt biztonságos számukra. A gyár korábbi dolgozói önkéntes alapon élelmezték az állatokat, ám sürgető megoldást igényel az elvadult jószágok helyzete. A Duna Dog Center Alapítvány (DDC) vállalta annak az együttműködésnek a koordinálását, amelyben 100 macska sorsa fordulhat jobbra.
DSTV: lezárult az Urbact projekt
2025. okt. 15.
Az eseményről már olvashattak, most itt a DSTV összeállítása az Urbact projekt Szalki-szigeten rendezett fináléjáról. A nemzetközi program a delegáltak mellett a témával foglalkozó szakemberek, valamint egyetemisták részvételével, szakmai előadásokkal és remek beszélgetésekkel ért véget a közelmúltban. Hangkép.
Ugróiskolák a városrészben: Nagy Gergő ismét alkotott
2025. okt. 14.
Ismét színes alkotásokkal gazdagodott a Római városrész – Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester, a körzet önkormányzati képviselője méltatta Nagy Gergő grafikusművész munkáját, aki további két alkotással lepte meg a körzetben élőket.
Újra lehet pályázni a Bursa-ösztöndíjra!
2025. okt. 12.
Két típusú ösztöndíjra pályázhatnak a felsőoktatásban tanuló, vagy a felvételi előtt álló diákok. A Bursa Hungarica részeként az önkormányzattól akár havi 18 ezer forintos támogatásban részesülhetnek.