A fű nő, az élet megy tovább a járvány ellenére is
Az időjárási körülmények indokolttá tették, hogy a városban elkezdődjenek a különféle kültéri munkálatok. Ahogy a cím is sugallja, a fű nő, a város látképe pedig rendezett közterekért, és virágokért kiált.
Mezei Zsolt általános hatáskörű alpolgármester már a Vasmű úti, illetve a Gagarin téri faültetések alkalmával is utalt arra, hogy a fák telepítése mellett a közeljövőben megkezdődnek majd a város összképére nagy hatással bíró munkálatok. Az Arany János Általános Iskola előtti járdák átadásakor erre a tényre erősített rá Tóth Kálmán önkormányzati képviselő is, aki szintén az említett munkálatok fontosságára hívta fel a városlakók figyelmét.
Mezei Zsolt tiszteletét tette a helyszínen a DVG Zrt. munkatársainál a fűnyírási munkálatok közben a Vasmű úton, és annak környékén – a tervekről is itt nyilatkozott honlapunknak:
– Az élet nem állhat meg, és annak ellenére, hogy jó egy hete még havazott, rendnek kell lenni a településen. A lakók örömére pár napja megkezdődött városszerte a fűnyírás, ezzel egy időben pedig az ilyenkor szokássá vált virágültetési, parkrendezési munkálatok is terítéken vannak. A városkép tekintetében nagyon fontos a zöld területek rendben tartása, gondolok itt például a virágokra, és a fák elhalt ágainak eltávolítására.
Az alpolgármester azt mondta, a járványvédelmi intézkedéseket szem előtt tartva folytatódnak a munkálatok Dunaújvárosban. Hozzátette, az a cél, hogy szép legyen a település, és a lakók örömmel léphessenek ki az utcára.
Terdik Péter
(Fotó: Végh Zoltán)
A rovat további hírei: Közélet
A második születésnapját ünnepelte a LEAF kutyás kutató-mentő sportegyesület
2025. okt. 07.
Megalakulása óta egyre aktívabb és sikeresebb a LEAF kutyás kutató-mentő sportegyesület csapata. Az elmúlt hónapokban több szakmai sikernek is örülhetett a közösség, amely immáron a második születésnapját is megünnepelte a múlt hétvégén.
Szépkorúak önkormányzati köszöntése: táblás házat vonzott a Dívák pazar előadása (galériával)
2025. okt. 06.
Minden szempontból tökéletes választás volt az idősek világnapjára időzített önkormányzati előadás: szó szerint zsúfolásig telt a Bartók színházterme, vastaps köszöntötte a Dívák Produkció csodás időutazását szombaton este.
A rózsaszín szalag ereje – közös cselekvésre is buzdított a II. Figyelj rá(n)k! (galériával)
2025. okt. 06.
Ebben az őszi hónapban a rózsaszín nem csak egy szín a sok közül – egyúttal a mellrák elleni küzdelem jelképe is. A Városháza „C” szárnyában, valamint a téren is ez a tónus dominált múlt szombaton: újra nagy sikert aratott a vendégek körében a II. Figyelj rá(n)k! eseménye. A közösségi kezdeményezés fókuszában most is a megelőzés és az önvizsgálat fontossága állt.
Emlékezzünk együtt az aradi vértanúkra!
2025. okt. 04.
Folytatja az elmúlt esztendők nemes hagyományát, az 1848/49-es forradalom és szabadságharc mártírjainak emléknapján szervez megemlékezést városunk önkormányzata: az ünnepséget a forradalmi emlékműnél rendezik hétfőn délelőtt. Meghívó.
Szépkorúak köszöntése a "Dívák" bemutatójával a Bartókban
2025. okt. 03.
Folytatja az elmúlt évek szép hagyományát az önkormányzat, az idősek világnapja alkalmából színházi produkcióval köszöntik városunk szépkorú polgárait – a Dívák című önfeledt komédiázásra a Bartók színháztermében várják a vendégeket szombaton délután. Meghívó itt!
Rangos közösségi elismerés a Hankooknak
2025. okt. 03.
A városunk határában üzemelő abroncsgyár Közösségi Hozzájárulás Díjat nyert az I. Magyarországi Koreai Vállalatok CSR díjátadóján – több évtized karitatív tevékenységét ismerték el a kitüntetéssel.
Szabályosan a tilalom feloldása után is
2025. okt. 02.
Ősszel sok tekintetben változik a környezet – az évszakváltás az avarégetés szabályait is módosítja: a tűzgyújtási tilalom véget ért, de ezentúl is csak körültekintően, a szabályokat betartva szabad tüzet gyújtani: a saját portánkon és a köztéri tűzgyújtóknál is.