Anyák napján a babahordozás hete előtt

Öcaline - 2021. május 2. 17:55

Az ünnepre időzítve ajánlom nagy-nagy szeretettel az Anyák a Hordozásért Alapítvány (AHA) tematikus programsorozatát. Online eseményekkel készülnek – a hajtás után az is kiderül, hogy miért!

Az idei sorozat újra az ismeretterjesztés, a mozgás,és a közösségépítés köré szerveződik – fontos jellemzője lesz a kihívás, az eszközpróba, a tánc, a zene és a jótékonyság, tudatta honlapunkkal Horváth Zsuzsanna, az AHA kuratóriumi elnöke. 

Ünnep – együtt!

A dunaújvárosi közösség is bekapcsolódik az Európai Babahordozási Hét (EBW2021) eseményeibe, árulta el érdeklődésünkre a közösség vezetője:
– Minden évben május első hetében ünnepeljük a babahordozást az európai kontinensen – most szerencsés a naptári helyzet, az eseménysorozat lényegében anyák napjával kezdődik. Az EBW2021 alkalmából idén is sok programmal készülünk, alkalmazkodva a helyzethez: bár azok számára, akik be vannak oltva, pont a jövő héttől már lehetne közös programokat szervezni, úgy döntöttünk, hogy ezt a hetet még online szervezzük. Hogy miért? Azért, mert nagyon sok anyuka még nem kapta meg az oltást, vagy épp nem is kaphatja meg – például mert babát terveznek, vagy várandós az első trimeszterben). 
Bár a hét során klubozni még nem lehet, de ingyenesen mehet minden érdeklődő kipróbálni a hordozóeszközöket a 4MOM Bercsényi utcai bázisára – a programra előre be kell jelentkezni a 4momdujv@gmail.com címen!

Kihívás és közösségépítés

Két interaktív előadással is készül a csapat a Zoom felületén: május 3-án, kedden 10 órától Bőhmné Dániel Alexandra mesél a korai kötődés kialakulásáról és a hordozásról, május 5-én, csütörtökön Horváth Zsuzsi mutatja be különböző hordozóeszközök típusait a mozgásfejlődés tükrében. Így hordozunk mi! címmel pedig különleges kihívásra készülnek – természetesen a hordozós szülőket célozva:
– Mindegy, hogy mivel hordozol, ezen a héten a babahordozást és a hordozós szülőket ünnepeljük! Két héten át minden reggel egy hordozós szituációt kapnak a résztvevők, aminek a megvalósítását fotón vagy videón kell dokumentálniuk – a végrehajtásra 72 órát kap minden résztvevő. Azok között, akik az összes feladatot teljesítik, értékes hordozós nyereményeket sorsolunk ki. 

A csapat mindezek mellett a Jerusalema Dance Challenge "hordozós kiadásának" megvalósítására is készül – az előzmények dunaújvárosi vonatkozásairól lásd idevágó összeállításunkat –, a tavaly nyár óta hódító közösségi kezdeményezést ezúttal videós formában valósítják meg, magyarázta érdeklődésünkre Horváth Zuzsanna:
– Még soha nem volt annyira szükségünk egy közös táncolásra, mint most: októberben több helyen már akcióztunk, és már akkor terveztünk az Európai Babahordozó Hét alkalmából egy nagy, közös táncolást – ám a rendeletek alapján ezt egyelőre nyárra halasztjuk, de most is készítünk egy közös, táncolós videót! A koreográfiát és a zenét kitettük az oldalunkra – táncolhat mindenki, férj, gyerek, kutya, anyós, a lényeg, hogy a videón rögzített részleteket jövő hét pénteken déli 12 óráig várjuk az e-mail címünkön! A beérkezett videókból készítünk egy hordozós Jerusalema összeállítást!
Végül, de közel sem utolsósorban: mint minden évben, ezúttal is megrendezik az ünnepi események végén a jótékonysági tombolát, aminek a bevételével az Anyák a Hordozásért Alapítvány céljait támogatják.

A 4MOM hivatalos oldala, valamint az összes esemény facebook gyűjtőhelye az alábbi két címen érhető el!

4MOM (katt) >>

AHA Babahordozás Hete (katt) >>

Remek program egy remek csapattal – sok boldogságot a "hurcis" anyukáknak is!

(Archív fotók: AHA)

A rovat további hírei: Mozaik

Innovatív megoldások a gabonatárolásban

Innovatív megoldások a gabonatárolásban

2025. nov. 25.

A gabona hatékony és veszteségmentes tárolása alapvető fontosságú kérdés a mezőgazdaságban, legyen szó termesztési technológiáról (pl.: vetőmagüzemek), feldolgozási rendszerről (pl.: élelmiszeripar, malomipar, takarmányozás), betakarítási technológiáról (pl.: tároló rendszerek, átrakó állomások). (X)

Új korszak a megújuló energiatermelésben és elosztásban

Új korszak a megújuló energiatermelésben és elosztásban

2025. nov. 25.

Ha végigolvassuk az idei vonatkozó híreket, akkor kijelenthetjük, hogy 2025 új fejezetet nyitott a társasházak energiatudatos működésében. Az eddig nehezen megvalósítható napelemes beruházások most végre elérhetővé váltak a panel- és téglaépületek lakóközösségei számára is. (X)

Adventi Forgatag: itt a teljes merítés!

Adventi Forgatag: itt a teljes merítés!

2025. nov. 25.

A beszámolót már olvashatták a híradásról, de most külön is mutatjuk a kínálatot: a hét végére megnyitja kapuját az Adventi Forgatag kavalkádja a Városháza téren. Egy plakáton a teljes eseménysor – hangolódjunk együtt az ünnepekre!

 

Partikellékek tárháza: mit is rejt egy partibolt?

Partikellékek tárháza: mit is rejt egy partibolt?

2025. nov. 24.

Ha te is azon emberek közé tartozol, akik szeretik az ünneplést, valószínűleg nem idegen számodra egy parti kellékbolt látogatása. Egy ilyen üzletben járva az ember könnyen a bőség zavarába eshet, hiszen széles választék várja az odalátogatókat. (X)

A télből az őszbe, aztán megint vissza

A télből az őszbe, aztán megint vissza

2025. nov. 24.

Változékony időt ígér a hét elejére a DO meteorológiai szakértője. A hét közepétől ismét fagyos reggelek, és alig néhány fokos csúcsok várnak ránk. A banánérlelés változatlanul esélytelen.

 

Kedvenc sminkeszközök a polcon

Kedvenc sminkeszközök a polcon

2025. nov. 24.

A mindennapok során sokan keresünk olyan sminktermékeket, amelyek nemcsak szebbé, hanem magabiztosabbá is tesznek bennünket. A Malu Wilz márka éppen ezt kínálja: professzionális, megbízható és könnyen használható sminkeket, valamint az ezekhez szükséges kiegészítőket. (X)

DSTV: palacsintás királyság

DSTV: palacsintás királyság

2025. nov. 24.

Újra megszervezte a évi rendes palacsinta partiját a Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Egyesülete, derül ki a DSTV összegzéséből. Az összejövetelen szorgosan töltötték az édességet a tagok, és persze most is mindenkinek jutott a finomságból. Hangkép.