Képkeret egy csodálatos háttérhez
Talán nem túlzás azt állítani, hogy már-már ikonikus helyszín szépült tovább. Mezei Zsolt alpolgármester, és Rohonczi István ROHO képzőművész avatott fel egy szelfipontként is funkcionáló képkeretet a felső Duna-parti sétányon.
A közelmúltban ünnepeltük Dunaújváros várossá alapításának 70. évfordulóját. Ennek apropójából avattak fel a Városháza téren egy térplasztikát, amely népszerű a városlakók, és az idelátogató turisták körében. Az alkotással rengeteg fénykép készül – de igazi "fotópont" vagy "szelfipont" egészen mostanáig nem született a városban. Mezei Zsolt általános hatáskörű alpolgármester osztotta meg a gondolatait a napokban felavatott képkeretről:
– Sokszor halljuk a nem dunaújvárosi emberektől, hogy Dunaújváros csak egy iparváros. Ez így egyáltalán nem igaz, rengeteg szépség található itt. Városunk egyik ékköve a felső Duna-parti sétány, és ezt szerettük volna még érdekesebbé és szebbé tenni ezzel a képkerettel. Gyönyörű a táj, és ha valaki itt készít egy képet, akkor láthatja: településünk valójában igen is szép, tájaink pedig egészen csodálatosak.
Rohonczi István ROHO városunk kiváló és ismert művésze. Oroszlánrészt vállalt a képkeret megalkotásában. Ugyanakkor hangsúlyozta, maga a kezdeményezés is kiváló, hiszen újabb bizonyítékát láthatják a városlakók annak, hogy milyen csodálatos dolgok megalkotására képes az összefogás és a közös munka.
(Fotó: Végh Zoltán)
A rovat további hírei: Közélet
Városi vadvirágos parcella: az élő példa
2025. júl. 20.
Visszatérő téma hasábjainkon a városi közterek „visszavadításának” gondolata – ezúttal egy, pontosabban rögtön kettő kertvárosi példával szolgálunk. A kiégett gyepes területekkel szemben valódi alternatívát kínál a biodiverz, vadvirágos parcella – máris mutatjuk, hogyan.
Vasmacskák – összefogás a gyári kolóniákért
2025. júl. 19.
Mindig is tudni lehetett, hogy a vasmű területén kolóniákban élnek macskák – gondozásukat az ott dolgozók önkéntesen vállalták. Ellátták őket élelemmel, a szerencsésebbek otthonra is találtak a vasműsök között, a kevésbé szerencsések pedig a gyár területén éltek. A tömeges elbocsátással az négylábúak sorsa kilátástalannak látszik – ám van valaki, aki igyekszik megtalálni a megoldást.
Elhunyt Parádi György – nyugodjék békében...
2025. júl. 19.
Dunaújváros önkormányzata mély megrendüléssel tudatja, hogy életének 80. évében elhunyt Parádi György, városunk Pro Cultura Intercisae díjas zenésze, a Pentele Baráti Kör egykori elnöke.
Helyi termelőktől a vásárlók asztalára – népszerű lett a DunaKosár színes kínálata
2025. júl. 18.
Négy esztendeje annak, hogy zászlót bontott a helyi termelők csapata – a Dunaújvárosi Kosár Közösség népszerűsége változatlanul töretlen. A termelők gondos kezekkel ápolják portékáikat, így finom és minőségi falatok kerülnek a vásárlók asztalára.
Álláskeresőket várt, börzét tartott egy multinacionális cég Dunaújvárosban
2025. júl. 18.
Dunaújváros adott otthont annak az állásbörzének szerdán, amelyet egy jelentős multinacionális vállalat szervezett az önkormányzattal együttműködésben. Az esemény helyszínéül a Városháza rendezvényterme szolgált, amely méltó környezetet biztosított a kezdeményezéshez.
Tizenöt napirend ügyében döntöttek a képviselők a csütörtöki közgyűlésen
2025. júl. 17.
A nyár kellős közepén is vannak határidős feladatok, amelyekre reagálnia kell az önkormányzatunknak. A csütörtöki közgyűlés összesen 15 kérdésben foglalt állást, ezek között módosítások, változtatások, szerződés hosszabbítás, pályázati kiírás szerepelt.
Elengedhetetlenek a város fejlődéséhez az EU-s pályázatok
2025. júl. 17.
Az Európai Unió által finanszírozott pályázatokról beszélt legutóbbi sajtótájékoztatóján Szabó Zsolt alpolgármester, amelyek elengedhetetlenek ahhoz, hogy a város tovább fejlődhessen, és élhetőbb, fenntarthatóbb környezetet biztosítson a lakosság számára.