Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 24. Mátyás
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Újabb zivatarzóna érkezik

Mozaik
időjárás
zivatar
figyelmeztetés

facebook megosztás

Öcaline - 2021. júl. 16., 14:58

A késő délutáni, kora esti órákban támad, felhőszakadást, viharos szelet és helyenként jégesőt is hoz. Másodfokú figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológia Szolgálat.

Az ország középső tájaira, így térségünkre is narancs riasztást adott ki a szolgálat, Mint előrejelzésükben írják, ismét egyre aktívabbá válik a légkör, kora délután elsősorban az ország déli és keleti felén pattanhatnak ki nagyobb számban zivataros gócok. Ezt követően a késő délutáni, kora esti órákban dél, délkelet felől kiterjedt zivatarzóna érkezik, amely fokozatosan északnyugat felé terjedve áthalad az országon. 
A legintenzívebb cellákat ekkor már elsősorban felhőszakadás kísérheti – ez rövid idő alatt lehulló 25-30, esetenként akár 50 millimétert meghaladó csapadékmennyiséget is jelenthet. Emellett viharos szél lehet, jellemzően 60-80 km/h-s légmozgással, néhány helyen esetleg ezt meghaladó széllökésekkel, továbbá néhány helyen jégesővel. A zivatarok a szombatra virradó éjszakába is átnyúlnak, emellett ekkor a Dunántúl nyugati, délnyugati tájain nagyobb mennyiségű tartós csapadékra is esély van. A folytatás is mozgalmasnak ígérkezik: szombaton az elvonuló csapadékrendszer mögött továbbra is többfelé kell zivatarok kialakulására számítani (legkisebb valószínűséggel az északkeleti országrészben). A legintenzívebb gócokat a maihoz hasonló veszélyes időjárási jelenségek kísérhetik. 

A zivatartevékenység csak a vasárnapra virradó éjszakára, fokozatosan mérséklődik.

(Forrás és illusztráció: met.hu)
 

A rovat további hírei: Mozaik

Csapadékos nyitány után beúszik a tavasz!

2026. feb. 23.

Fokozatosan emelkedő hőmérsékleti értékeket, a hét második felére kellemes kora tavaszi időt ígér a DO meteorológiai szakértője. Hol van már az idei hó?! Itt az első tavaszias hét!

Innováció a csomagolástechnikában: a modern tasakok fejlődése

2026. feb. 23.

Az utóbbi években a csomagolástechnológia területén tapasztalt forradalmi változások hatalmas előrelépést hoztak a mindennapokban. A modern tasakok gyártása során a simítózáras verziók különösen népszerűvé váltak praktikus használhatóságuk és megbízhatóságuk miatt. (X)

DSTV: farsangi varázslat a Margarétában

2026. feb. 23.

Az óvodákban is farsangi eseményeket tartottak, elevenítette föl a DSTV összeállítása.  A gyerekek lelkesen öltötték magukra kedvenc karaktereik gúnyáját – a Margaréta Tagóvodában ráadásul rendhagyóan ünnepeltek: bűvész látogatott a lurkókhoz. Hangkép.

Mit vegyél fel hideg időben, hogy stílusos maradj?

2026. feb. 22.

Amikor az ablakon át szomorúan nézed a borús égboltot és a lehulló esőcseppeket, elgondolkodsz, milyen ruhadarab lehetne az, ami nem csupán melegen tart, hanem divatos is. (X)

DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

2026. feb. 22.

Javában tart a báli szezon, eleveníti fel a mulatságok időszakát a DSTV összeállítása. Már harmadik éve rendezi kötetlen intézményi összetartását a BIROK Szabó Magda tagiskolája: a református iskola életében nagyon is fontossá vált a Jótékonysági bál programja. Hangkép.

Ügyviteli rendszerek szerepe a modern vállalkozásokban

2026. feb. 21.

A mai modern vállalkozások számára a hatékony ügyvitel elengedhetetlen. A digitális zaklatottság korában, amikor mindenki a hatékonyság mellett kampányol, egyre fontosabb, hogy a vállalkozások saját erőforrásaikat optimálisan kezeljék. (X)

Hogyan teremts hangulatos légkört kint és bent?

2026. feb. 20.

A kültéri világítás új lehetőségeket nyit a kertek, teraszok, erkélyek megszokott hangulatának átalakítása terén. A modern LED fényfüzérek és izzósorok ma már nemcsak praktikus fényforrásként funkcionálnak, hanem stílusos elemek is, amikkel könnyen idézhetsz elő meleg hangulatot a szabadban vagy beltéri tereidben. (X)
 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Jótékonysági bál az emberek egészségéért (galériával!)

  2. Fontos győzelmeket arattak

  3. Mentőhelikopteres bevetés a Szórádon (frissítve)

  4. Friss diplomások köszöntése az egyetemen

  5. Csapadékos nyitány után beúszik a tavasz!

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: farsangi varázslat a Margarétában

DSTV: farsangi varázslat a Margarétában

Embedded thumbnail for DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

Embedded thumbnail for DSTV: reflektorfényben a tehetség

DSTV: reflektorfényben a tehetség

Top hírek

  1. Mentőhelikopteres bevetés a Szórádon (frissítve)

  2. Új bázison folytatja a DunaKosár közössége

  3. Szociálpolitikai kerekasztal Dunaújvárosban

  4. DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

  5. Jótékonysági bál az emberek egészségéért (galériával!)

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 7. szám - 2026.02.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő