Verhető ellenfél a kupában

spigott - 2021. július 20. 7:30

A megyei első osztályú Nagyatád lesz a Dunaújváros PASE labdarúgóinak ellenfele a Magyar Kupa első fordulójában.

Kép: DO-archív

A Magyar Labdarúgó Szövetség elkészítette a Magyar Kupa első fordulójának sorsolását, melyben a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata is érdekelt volt, s Varga Balázs együttesére nem is vár megoldhatatlan feladat a sorozatban, ugyanis a Nagyatád gárdáját sodorta útjába a vakszerencse. Labdarúgóink vetélytársa az NB III Nyugati csoportjában szerepelt az előző szezonban, ám ott mindössze az utolsó helyen végzett, így az idei bajnokságot már a Somogy megyei első osztályban kezdi meg. A továbbjutásról egy mérkőzés dönt, melyet a Nagyatád otthonában vívnak meg a felek augusztus 7-én, vagy 8-án.

A Magyar Kupa első fordulójának párosításai

Aqua-General Hajdúszoboszlói SE (NB III)–Balassagyarmati VSE (NB III)
Érsekvadkerti SE (megyei I.)–Karancslapujtő KSE (megyei I.)
Austria-J. Vásárosnamény (megyei I.)–Sényő-Carnifex FC (NB III)
Tüzépker-Derecskei LSE (megyei I.)–Gyöngyösi AK-Mátra-Beton (megyei I.)
BTE Felsőzsolca (megyei I.)–Salgótarjáni BTC (NB III)
Energia SC Gyöngyös (megyei I.)–Tállya KSE (NB III)
Debreceni EAC (NB III)–Tiszafüredi VSE (NB III)
Encs VSC (megyei I.)–Ibrány SE (megyei I.)
Monostorpályi SE (megyei I.)–Berkenye SE (megyei I.)
Rakamazi Spartacus SE (megyei II.)–Heréd LC (megyei I.)
Eger SE (NB III)–Putnok FC (NB III)
Nagydobosi LSE (megyei II.)–Tarpa SC (megyei I.)
Csenger FC (megyei I.)–Kolorcity Kazincbarcika SC (NB III)
FC Hatvan (megyei I.)–Sajóbábonyi VSE (megyei I.)
Vác FC (NB III)–Termálfürdő FC Tiszaújváros (NB III)
Cigánd SE (megyei I.)–Hidasnémeti VSC Polgári (NB III)
Jánoshalmi FC (megyei I.)–ESK Kiskundorozsma (megyei I.)
Szegedi VSE (megyei I.)–Füzesgyarmati SK (NB III)
Körösladányi MSK (megyei I.)–FC Dabas (NB III)
Jamina SE Békéscsaba (megyei I.)–Gyulai Termál FC (megyei I.)
Kiskőrösi LC (megyei I.)–Dabas-Gyón FC (NB III)
Fővárosi Vízművek SK (megyei I.)–Szabadszállási SE (megyei I.)
Tiszasziget SE (megyei I.)–BVSC-Zugló (NB III)
Ikarus BSE (megyei I.)–Hódmezővásárhelyi FC (NB III)
Ráckeve VAFC (megyei I.)–Kalocsai FC (megyei I.)
Albertirsai SE (megyei II.)–Karcagi SE (megyei I.)
Algyő SK (megyei I.)–UFC Gyömrő (megyei I.)
CSO-KI Sport (megyei I.)–Jászberényi FC (NB III)
Taksony SE (megyei I.)–Ceglédi VSE (NB III)
Szarvasi FC 1905 (megyei I.)–ESMTK (NB III)
Monor (NB III)–Rákosmente FC (NB III)
Törökszentmiklósi FC (NB III)–BKV Előre (NB III)
Koroncó KSSZE (mgyei I.)–Szentantalfa NVSE (megyei I.)
Zsámbéki SK (megyei I.)–Lipót Pékség SE (megyei I.)
Tutitextil Körmend VSE (megyei II.)–Credobus Mosonmagyaróvár (NB III)
Csornai SE (megyei I.)–Balatonfüredi FC (NB III)
Jánossomorjai SE (megyei I.)–VLS Veszprém (NB III)
Csolnoki SZSE (megyei II.)–SC Sopron (NB III)
Tanakajd TC (megyei II.)–Balatonalmádi SE (megyei I.)
Technoroll Teskánd KSE (megyei I.)–Sárvár FC (megyei I.)
Mosonszentmiklós SE (megyei II.)–Perbál SC (megyei II.)
Móri SE (megyei I.)–Femat Csesztreg (megyei I.)
Táplán SE (megyei I.)–Tatabányai SC (NB III)
Győrújbarát SE (megyei I.)–Pápai Perutz FC (NB III)
Abda SC-VVFK BAU (megyei I.)–Tihanyi FC (megyei I.)
FC Esztergom (megyei I.)–Zalaszentgróti VFC (megyei I.)
Haladás VSE-Zanati SE (megyei I.)–Sza-Bi Qualit Ménfőcsanak (megyei I.)
Úrkút SK (megyei I.)–Komárom VSE (NB III)
Pécsi VSK (megyei I.)–Iváncsa KSE (NB III)
Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő (NB III)–Kaposvári Rákóczi FC (NB III)
Majosi SE (megyei I.)–Pécsvárad SE R-Bus (megyei I.)
Sárosd NKSC (megyei I.)–Sport36 Komlói Bányász (megyei I.)
Semjénháza SE (megyei I.)–Balatoni Vasas SE (megyei I.)
Budai FC (megyei II.)–Tordas Fész (megyei I.)
Kadarkút VSK (megyei I.)–HR-Rent Kozármisleny (NB III)
Ercsi Kinizsi SE (megyei I.)–Villány TC (megyei I.)
THSE-Szabadkikötő (megyei I.)–Kelen SC (NB III)
Bátaszék SE (megyei I.)–Érdi VSE (NB III)
MUN SE (megyei I.)–Csepel FC (megyei I.)
Balatonkeresztúr SK (megyei I.)–Bonyhád VLC (megyei I.)
Nagyatádi FC (megyei I.)–Dunaújváros (NB III)
VSK Tököl (megyei I.)–Szepetnek SE (megyei I.)
Somogysárd SE (megyei I.)–FC Nagykanizsa (NB III)
Szekszárdi UFC (NB III)–Bicskei TC (NB III)

A rovat további hírei: Sport

Meglepő vereség Kínától

Meglepő vereség Kínától

2021. aug. 01.

Két negyeden keresztül gyengén játszott, s bár nagyot hajrázott, kétgólos vereséget szenvedett Kínától a négy dunaújvárosi játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott.

Kezdődik a bajnokság!

Kezdődik a bajnokság!

2021. aug. 01.

Győzelemmel indítaná a 2021/2022-es szezont a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata, mely a Szekszárd elleni hazai mérkőzéssel kezdi meg a bajnokságot ma este fél hattól.

Eredményes edzőtábor

Eredményes edzőtábor

2021. júl. 31.

Jelentős létszámmal vett részt tatai edzőtáborában a Danubius KSE tollaslabda szakosztálya.

Legyőzte a spanyolokat, még továbbjuthat a női kézilabda-válogatott

Legyőzte a spanyolokat, még továbbjuthat a női kézilabda-válogatott

2021. júl. 31.

A magyar női kézilabda-válogatott megőrizte esélyét a negyeddöntőbe jutásra a tokiói olimpián, miután három vereség után a csoportkör negyedik fordulójában 29-25-re legyőzte a világbajnoki ezüstérmes Spanyolországot, szombaton.

Kézilabda: kezdésnek remek

Kézilabda: kezdésnek remek

2021. júl. 31.

Idegenben és itthon is magabiztos győzelemnek örülhetett a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata.

Újabb bajnoki érem Debrecenben

Újabb bajnoki érem Debrecenben

2021. júl. 30.

Az 1500-on elért első hely után 400 gyorson is dobogóra állhatott Kovács-Seres Hunor a debreceni Országos Serdülő Bajnokságon.

Nyögvenyelős győzelem a házigazda ellen

Nyögvenyelős győzelem a házigazda ellen

2021. júl. 30.

Szűk három negyeden keresztül szenvedett, de végül magabiztos, 17-13-as sikert aratott japán ellen a négy dunaújvárosi játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott a tokiói olimpián.