Dunaújváros Hetilap

Mi az a Global Faktor Zrt.?

doszerk - 2021. augusztus 29. 17:27

Újabb hivatalos megerősítést kaptak a dunaújvárosi fogyasztók a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivataltól (MEKH), miközben a Neszmélyi Loránd által vezetett cég, a Global Faktor fenyegeti a dunaújvárosiakat.

A MEKH megerősítette az DVG Zrt. és az önkormányzat korábbi tájékoztatásait. E szerint a DVG Zrt. Dunaújvárosban a távhőszolgáltatási feladatokat átvette, a fogyasztóknak nincs szükségük új szerződés aláírására a DVG Zrt.-vel (ez más szolgáltatóváltás esetén is bevett gyakorlat). 
A MEKH is felhívja a fogyasztók figyelmét, hogy június 30. után a DVCSH Kft. kizárólag a mérőleolvasást követő elszámoló számlát volt jogosult kibocsátani. Minden ettől eltérő tartalmú, június 30-a utáni fogyasztást tartalmazó számla kibocsátására a DVCSH Kft. nem volt jogosult. Ezeket tehát nem kell befizetni, a jogosulatlanul kibocsátott számla után pedig – minden más fenyegetés ellenére – a DVCSH késedelmi kamatot sem szedhet. A DVCSH azonban ismét agresszívvé vált, és egy Global Faktor Zrt. nevű céggel fenyegeti a dunaújvárosiakat. 
Mi az a Global Faktor Zrt.?
A napokban a DVCSH Kft. több fogyasztója kapott fenyegető levelet a Global Faktor Zrt.-től. Többen azt hitték, hogy ez végrehajtást jelent, hiszen ezzel fenyegetőzött a cég. 
A fogyasztóknak érdemes tudniuk, hogy a Global Faktor nem más, mint Neszmélyi Lorándnak, a DVCSH ügyvezetőjének érdekeltsége, amiben persze feltűnik a Pomázi család is, hiszen vezető tisztségviselő a Global Faktorban Pomázi Anna is. 
Aki figyelmesen megnézi a DVCSH-tól kapott számlákat az azt is láthatja, hogy a távfűtés és a víz díját valójában eddig sem a DVCSH-nak fizette, hanem a Global Faktor Zrt.-nek. Ez az apróbetűs rész minden DVCSH által kiküldött számlán is szerepel.

Magyarul a távfűtés és a vízdíj nem ahhoz a céghez folyt be, amelyik szolgáltatott, hanem a kisebbségi tulajdonosok egy magáncégéhez. Természetesen ez is része annak a szövevényes céghálónak, amit a kisebbségi tulajdonos a DVCSH köré épített. 

Dunaújváros MJV Önkormányzata ezt fogja most felszámolni és a szolgáltatást az önkormányzat 100 százalékos tulajdonában álló DVG Zrt.-re bízni. 
A DVCSH ügyvezetőjeként, Neszmélyi Loránd által kiadott közlemény természetesen nem említi, hogy a DVCSH távhő és vízdíja az ö magáncégéhez folyik be. 
A DVCSH kisebbségi tulajdonosi köre más városokban is megvezette a fogyasztókat jogosulatlan számlakibocsátással, Szekszárdon is ugyanígy jártak el 2015-ben, miután a szekszárdi vezetés ajtót mutatott nekik.
Mindezekre figyelemmel Dunaújváros MJV Önkormányzata ismét megnyugtatja a tisztelt fogyasztókat, hogy a 2021. június 30-a utáni távhőfogyasztásról kiállított számlákat nem kell kiegyenlíteniük sem a DVCSH-nak, sem a Global Faktornak. Ezt – az ágazatot felügyelő – Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal is megerősítette. 
A MEKH arra is felhívja a fogyasztók figyelmét, hogy 2021. július 1-től nem állnak szerződéses jogviszonyban a távhőfogyasztásról a DVCSH Kft.-vel. A DVCSH követelése tehát ebből a szempontból sem jogos. A Global Faktorral pedig szintén semmilyen szerződéses viszonyban nem állnak a dunaújvárosi fogyasztók. A teljes tájékoztatás elérhető a MEKH honlapján is. 

A Global Faktor felügyeleti szerve a Magyar Nemzeti Bank, a fogyasztók ide fordulhatnak, ha panaszt szeretnének tenni a cég ellen.

(Forrás: DMJV Önkormányzata, a fotó illusztráció)

A rovat további hírei: Közélet

Csöndes és nyugalmas, meghitt gyásznapok

Csöndes és nyugalmas, meghitt gyásznapok

2025. nov. 05.

Idén is meghitten emlékezhettünk eltávozott szeretteinkre a temetőben, a Duna-parton, valamint a Krisztus Király főtemplom urnatemetőjében. Mindenszentek és a halottak napja valóban a fájdalomról, a méltó emlékezésről, a családi és baráti kötelékek fontosságáról szólt.

Jót futott a város – szép eredménye lett

Jót futott a város – szép eredménye lett

2025. nov. 05.

Emlékeznek még a "Jót, Fut a Város – Dunaújváros!" rendezvényre? A támogatók újfent jótékony cél érdekében fogtak össze. Az összefogásnak hála pedig terápiás-fejlesztő relaxációs szobával gazdagodott az Aprók Háza Tagóvoda.

A szabadságharc eltiprására emlékeznek

A szabadságharc eltiprására emlékeznek

2025. nov. 05.

Ünnepélyes keretek között emlékezhetünk az 1956-os forradalom és szabadságharc városi vérbefojtásáról a forradalmi emlékműnél. A megemlékezésre pénteken várják az ünneplőket!

A kegyelet koszorúival emlékeztek a világháborúk áldozataira

A kegyelet koszorúival emlékeztek a világháborúk áldozataira

2025. nov. 04.

Bensőséges és fájdalmas, egyúttal a történelem borzalmaira is emlékeztető ünnepséget szervezett a világháborúk áldozatai előtti tiszteletadás jegyében a Pentele Baráti Kör még múlt pénteken. Három helyszínen két település áldozatainak emléke előtt adóztak.

Újabb szakaszon újulhat meg az Aranyvölgyi út

Újabb szakaszon újulhat meg az Aranyvölgyi út

2025. nov. 03.

A Venyimi úti kereszteződéstől egészen a McDonald's gyorsétteremig megújulhat az Aranyvölgyi út a Versenyképes Járások Program keretében.

Adjon vért az év végi hajrá előtt, várják az önkénteseket!

Adjon vért az év végi hajrá előtt, várják az önkénteseket!

2025. nov. 02.

Különleges alkalmak, folyamatosan intenzív vérigény, több kitelepülés – az év végéhez közeledve is sűrű programról számolhatunk be a véradások frontján. Minden csepp segítség számít; nagyon várják a véradókat!

DSTV: a város fái – nyári fotókon

DSTV: a város fái – nyári fotókon

2025. nov. 02.

A beszámolóval már jelentkeztünk, most itt a DSTV összegzése: folytatódott a Dunaújváros fái négy évszakban című fotópályázat – a nyári ciklusban is különleges fotók születtek. Az elmúlt ciklus értékelése is befejeződött – a Városháza "C" szárnyában rendezett díjátadóval. Hangkép.