Dunaújváros Hetilap

Felavatják a Jakó házaspár emlékére készített kopjafát

Terdik Péter - 2021. szeptember 23. 10:17

Hónapokkal ezelőtt Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester bejelentette, hogy felkérte Nyitrai Mihály fafaragó művészt, hogy készítsen egy, a Jakó házaspár emlékéhez méltó kopjafát. A mű elkészült, szeptember 27-én avatják fel a köztemetőben.

Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester is megemlékezik városunk egyik legelismertebb házaspárjáról! (Végh Zoltán felvétele)

A Jakó család két tagját nem kell bemutatni a dunaújvárosiaknak. Jakóné Fekete Teréz 2019. decemberében, Jakó Pál 2013. szeptemberében hunyt el Dunaújvárosban. Nevükhöz számos díj, (Terike néni egyebek mellett városunk díszpolgára és Pro Cultura Intercisae díjas, míg Pali bácsi Dunaújvárosért díjas) személyükhöz számtalan emlék és kedves történet kötődik.

Barta Endre alpolgármester felkérésére Nyitrai Mihály fafaragó egy kopjafát készített, amelyet a köztemetőben avatnak fel szeptember 27-én, délután. Az eseményre nagy tisztelettel várják a házaspár egykori tanítványait, barátokat, és minden városlakót.

A rendezvényen megemlékeznek:
Stermeczki András evangélikus lelkész
Pentelei Kéknefelejcs Hagyományőrző Népdalkör
Nyitrai Mihály fafaragó, népi iparművész
Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester

Az emlékükre készített kopjafa méltóképp tiszteleg a sok évtizedes munkásságuk előtt. A házaspár életútját, valamint a településünkért végzett tevékenységüket Dunaújváros hivatalos oldalán (itt és itt) is elolvashatják az érdeklődők.

A rovat további hírei: Közélet

Felsőoktatásban tanulsz? Felvételizel? Jelentkezz az önkormányzat támogatására!

Felsőoktatásban tanulsz? Felvételizel? Jelentkezz az önkormányzat támogatására!

2022. okt. 04.

Két típusú ösztöndíjra pályázhatnak a felsőoktatásban tanuló, vagy felvételi előtt álló diákok a Bursa Hungarica Ösztöndíjrendszer részeként, adta hírül a város hivatalos oldala. 

"Gyermekeink jövője a tét!" – szolidaritási kiállás az oktatásért szerdán

"Gyermekeink jövője a tét!" – szolidaritási kiállás az oktatásért szerdán

2022. okt. 04.

Az oktatás világnapján szerveznek szolidaritási kiállást az oktatásért városunkban: mindenkit, szülőket, nagyszülőket is várnak a Dr. Molnár László Emlékparkba szerdán délután. Legyetek, legyenek, legyünk sokan!

Elkezdték a köztéri fasorok növényvédelmi munkáit

Elkezdték a köztéri fasorok növényvédelmi munkáit

2022. okt. 04.

A város útjai mellett tegnap, az esti órákban kezdték az őszi növényvédelmi permetezést, adta hírül a város hivatalos oldala. Két-három nap alatt végeznek a szakemberek, persze csak ha nem esik.

DSTV: kerekasztal az emlékév előtt

DSTV: kerekasztal az emlékév előtt

2022. okt. 04.

Önkormányzati koordinációval valósul meg a Petőfi 200 emlékév városunkban, derül ki a DSTV összegzéséből. Az előkészületek jegyében ült össze az a kerekasztal a Városházán a napokban, amely a programok gondozását vállalja. Hangkép.
 

Új kísérletbe fog, helyettes szülőket toboroz az Útkeresés Segítő Szolgálat

Új kísérletbe fog, helyettes szülőket toboroz az Útkeresés Segítő Szolgálat

2022. okt. 03.

Bővíti a szolgáltatások körét a rászorulók számára az Útkeresés Segítő Szolgálat – az intézmény helyettes szülői szolgáltatás kialakítását szervezi, és egészen október végéig várja azok jelentkezését, akik a nemes feladatot ellátják.

Véget értek a munkálatok végre

Véget értek a munkálatok végre

2022. okt. 03.

A város több pontján is sor kerül az úgynevezett vadparkolók felszámolására. Ahol logikus és lehetséges, ott az egykor volt füves területeket legális parkolókká alakítják, zúzott kővel szórják fel és ennek köszönhetően területenként érezhető nagyságrendben növekszik a kialakított parkolóhelyek száma. 

DSTV: jubilált a Megyei Szakdolgozói Nap

DSTV: jubilált a Megyei Szakdolgozói Nap

2022. okt. 03.

Idén tizedszerre rendezte meg a Megyei Szakdolgozói Nap programját a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara megyei szervezete, derül ki a DSTV összegzéséből. A köszöntőkkel, műsorral és díjátadással körített tudományos tanácskozásnak ezúttal Dunaújváros, a Városháza rendezvényterme adott otthont. Hangkép.