Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 23. Viktória
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Itt az ősz, jövőre fürdőzhetünk újra a szabadban

Közélet
szabadstrand
ősz
önkormányzat

facebook megosztás

Terdik Péter - 2021. szep. 15., 18:56

Az ősz elérkeztével a látogatók számát tekintve sem volt értelme tovább nyitva tartani szabadstrandot, ezért szeptember 15-től hivatalosan is lezárták a fürdőzők elől. Minderről Mezei Zsolt általános hatáskörű alpolgármester számolt be. 

Bár az elmúlt napokban még néha-néha a hőmérséklet megközelítette a strandidő képzeletbeli határát, az ősz egyértelműen felváltotta a nyarat. Éppen ezért szeptember 15-től kezdve már hivatalosan sem fürdőzhetnek a látogatók. Mezei Zsolt általános hatáskörű alpolgármester úgy fogalmazott, annak ellenére, hogy a strand bezárt, a terület továbbra is kiváló sportolásra, pihenésre, vagy akár a kijelölt tűzrakó helyeknél családi sütögetésekre is. 
Az alpolgármester megköszönte a vízimentők tevékenységét, majd elmondta, külön öröm és szerencse, hogy a munkájukra idén nem volt szükség – a szabadstrandon nem történt olyan baleset, ahol be kellett avatkozniuk. 
Mezei Zsolt elmondta, a Szalki-sziget a közelmúltban nagy fejlődésen ment át, gondoljunk csak a nagyszabású programokra, vagy a felújított vizesblokkra. Utóbbira hatalmas szükség volt – tette hozzá a polgármester. A soron következő terveket illetően Mezei Zsolt elmondta, reményei szerint a jövőben a felújított Remix, valamint a homokkal borított strand és focipálya híréről beszámolhat majd. 
 

A rovat további hírei: Közélet

A szeretet fénye emlékeztet karácsony ünnepének igazi jelentésére (galériával)

2025. dec. 22.

Az elmúlt négy hétvégén közösen készülődhettünk Dunaújvárosban – az Adventi Forgatag programjai sokakat vonzottak a Városháza térre. A mécsek jelképei kiegészítik egymást, egyúttal nyomatékot adnak a szeretet ünnepe legfontosabb üzeneteinek. 

DKIK: új titkár az iparkamaránál

2025. dec. 22.

Az idevágó interjú már megjárta hasábjainkat, most itt a DSTV összeállítása arról, hogy Csikós Gábor koordinálja a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara munkáját. A szakember a titkári feladatok mellett terveiről is beszámolt. Hangkép.

"Levelek a Jézuskának" – újra nagy sikerrel

2025. dec. 21.

Minden ajándék-igényt teljesített, ráadásul fontos pillérrel egészítette ki a Családok Átmeneti Otthona lakói javára szervezett gyűjtőakciót a DO/DSTV műhelye. A jótét célú közösségi kezdeményezés immár hatodszorra aratott fényes sikert, köszönet érte minden közreműködőnek!

DSTV: a véradókat köszöntötték

2025. dec. 21.

A beszámoló már megjárta hasábjainkat, most itt a DSTV összeállítása egy szép hagyomány folytatásáról. Ünnepélyes keretek között mondott köszönetet a jubiláló, valamint a kiemelkedő véradóknak a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi szervezete. Hangkép.

Karácsonyfákkal készülnek a körzetben

Karácsonyfákkal készülnek a körzetben

2025. dec. 20.

A napokban bizonyára feltűnhetett a 4-es választókörzetben élőknek, hogy az utcákat karácsonyfák díszítik – az ovisok és a lakók is díszítettek. A Batsányi úton is szépítettek.

Fegyverropogás, csend, majd újra hangzavar

2025. dec. 20.

Különleges történetet idéztek meg a szervezők a Mondbach-kúriában tartott legutóbbi rendezvény alkalmával. 1914 nyarán tört ki az első világháború, karácsonykor azonban elhallgattak a fegyverek – a szembenálló felek együtt ünnepeltek, majd folytatódtak a háború borzalmai. 

Új kezdeményezés valósul meg Dunaújvárosban

2025. dec. 19.

A napokban egy kedves programról adott hírt Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester és Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő, idősügyi tanácsnok. A városvezetés 2026-tól köszönteni fogja az 50 éves házasokat. 

  • További hírek

Friss hírek

  1. A szeretet fénye emlékeztet karácsony ünnepének igazi jelentésére (galériával)

  2. Látható a fejlődés és befektetett munka

  3. Az Élesztő ajándéka

  4. Gyakori esküvői bakik

  5. A kevesebbet hibázó nyert

Videók

Embedded thumbnail for A szeretet fénye emlékeztet karácsony ünnepének igazi jelentésére (galériával)

A szeretet fénye emlékeztet karácsony ünnepének igazi jelentésére (galériával)

Embedded thumbnail for DKIK: új titkár az iparkamaránál

DKIK: új titkár az iparkamaránál

Embedded thumbnail for DSTV: a véradókat köszöntötték

DSTV: a véradókat köszöntötték

Top hírek

  1. Bréking: lakástűz a Hold utcában – a mentőket is bevetették (FRISSÍTVE)

  2. Hármas karambol, útlezárás a 6-oson

  3. Életet mentettek a dunaújvárosi rendőrök

  4. Korlát teszi biztonságosabbá a közlekedést

  5. Új kezdeményezés valósul meg Dunaújvárosban

Galéria

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő