Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 04. Kázmér
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Már igényelhető az őszi-téli szünidei étkeztetés

Közélet
gyermekétkeztetés
segítségnyújtás
önkormányzat

facebook megosztás

Öcaline - 2021. szep. 13., 10:23

Az érintett szülők október 11-ig kérhetik a déli főétkezés térítésmentes biztosítását az önkormányzattól az őszi és téli szünidő napjaira – tudnivalók és letölthető nyilatkozat a hajtás után!

Részletes összegzés látott napvilágot a város hivatalos oldalán arról, hogy az önkormányzat a szünidei gyermekétkeztetés részeként ingyenes déli meleg főétkezést biztosít a szülő, vagy törvényes képviselő kérelmére. A térítésmentes szünidei érkeztetés a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult, valamint a hátrányos helyzetű és a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő halmozottan hátrányos helyzetű általános- és középiskolás kiskorú gyermekek részére jár. Az étkezést az őszi szünet időtartamára eső 5 munkanapra (október 25-től november 1-ig), valamint a téli szünet időtartamára eső 7 munkanapra (december 22-től 2022. január 2-ig).

A szünidei gyermekétkeztetés megkezdése előtt a jegyzőnek vizsgálnia kell a jogosultsági feltételek meglétét a szülő vagy törvényes képviselő kérelme benyújtásakor, az ingyenes szünidei étkezés igénybevételének lehetőségéről Polgármesteri Hivatal szociális osztályának munkatársa a nyilvántartás alapján, tértivevényes levélben értesíti az ingyenes étkezésre jogosult gyermekek törvényes képviselőjét.

Az őszi-téli szünet idejére az ingyenes étkeztetést kiskorú gyermekek törvényes képviselői kérhetik, méghozzá az alábbi íven elérhető/letölthető nyilatkozat benyújtásával!

Őszi-téli szünidei étkeztetés – nyilatkozat .doc (katt) >>

Amennyiben a szülő vagy más törvényes képviselő a szünidei gyermekétkeztetést az őszi-téli szünet ideje alatt igénybe kívánja venni gyermeke részére, úgy a nyilatkozatot kitöltve kell behoznia vagy beküldenie a Szociális Osztályra (2400 Dunaújváros, Városháza tér 2. fsz. 3. irodába) október 11-ig. Figyelem, fontos: a nyilatkozatot azoknak is be kell ismételten nyújtaniuk, akik májusban már bevitték azt a hivatalba!

A nyilatkozatot annyi példányban kell kitölteni és benyújtani, ahány gyermek vonatkozásában igénylik az ingyenes étkeztetést. Az ügyfeleket hétfőn és szerdán 8-12, majd 13-16 óra között, valamint 8-12 óra között várják, az ügyintéző Szünderné Katrics Renáta, további információt a 25/544-244-es telefonszámon kérhetnek az érintettek.
Fontos tudnivaló még, hogy az étkeztetés helyszíne a Juharos Étterem lesz a Hunyadi János út 4/1. cím alatt.  Az ebédjegyeket az étkeztetés megkezdése előtt a kérelmezők a megadott időpontban a Szociális Osztályon vehetik át. A gyermek betegsége esetén az ebéd ételhordóban történő elvitelére is lehetőség van a szülő vagy más törvényes képviselő által. Akadályoztatás esetén a szülő vagy más törvényes képviselő által megbízott személy számára az étel elvitele írásbeli meghatalmazás alapján lehetséges.

Az ebédet a megjelölt helyszínen kizárólag a jogosult gyermekek helyben fogyaszthatják el az ebédjegy felmutatásával.

(Forrás: dunaujvaros.hu; a fotó illusztráció)

A rovat további hírei: Közélet

Korlát épül és más fejlesztés is lesz

2026. már. 04.

A város egészét tekintve apró, ám a körzetben élők számára fontos fejlesztésről adott hírt Motyovszki Mátyás, a 3-as választókerület önkormányzati képviselője. A Római krt. 42-nél két korlátot is építenek a lépcsők mellé, ezzel is biztonságosabbá téve a közlekedést. 

Aktuális kérdés, kidolgozott megoldások

2026. már. 03.

A szociális szféra jeles képviselőivel egyeztetett hétfő délelőtt Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester. A hajléktalanok kapcsán tavaly év végén is volt fórum, illetve a téma a közmeghallgatás során is előkerült – talán az időjárás, mint nehezítő tényező egy időre kikerült a képből.

DSTV: a szakmacsoportok egyeztettek

2026. már. 03.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése arról, hogy jelzőrendszeri beszámolón vettek részt a szociális szféra képviselői az MMK-ban a közelmúltban. A gyermekvédelemben dolgozók köre mellett az összes szakmacsoport képviseltette magát, amely a szociális háló fenntartását végzi. Hangkép.
 

Itt a tavasz, nagyon várják a véradókat

2026. már. 01.

Több rendhagyó akció és kitelepülés csalogatta a véradókat az elmúlt hónapban, és a tavasz közeledtével is komoly terveket szövöget a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete. A legfontosabb: folyamatos a vérigény, minden önkéntesre szükség lesz márciusban is!

DSTV: a tisztább közterületekért

2026. feb. 28.

Egész héten tartott a parkolók és a közterek takarítása a városban, derül ki a DSTV összegzéséből. Hatalmas munka az említett területek rendben tartása, hiszen az időjárás és a rongálók, szemetelők a rend és a tisztaság ellen dolgoznak. Hangkép.

Foglalkoztatási kerekasztalt szerveztek

2026. feb. 27.

Az előremutató kezdeményezés részeként Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester többek között bemutatta a SteelCityZen projekt célját és tervezett megvalósítását. A meghívott vállalkozókat és potenciális munkáltatókat pedig Pintér Tamás polgármester köszöntötte. 

Május végéig meghosszabbították Mezei Zsolt letartóztatását

2026. feb. 26.

A Fővárosi Törvényszék friss közleménye szerint egészen május 28-ig meghosszabbították Mezei Zsolt, Dunaújváros általános hatáskörű alpolgármestere, a DK országgyűlési képviselőjelöltje letartóztatását.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Éremeső a gyermekek gáláján

  2. Korlát épül és más fejlesztés is lesz

  3. Kiállítással és koncerttel csalogatnak

  4. Nem borult a papírforma a Pénzügyőr ellen

  5. DSTV: a "jószoli" hétköznapjai

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: a "jószoli" hétköznapjai

DSTV: a "jószoli" hétköznapjai

Embedded thumbnail for DSTV: a szakmacsoportok egyeztettek

DSTV: a szakmacsoportok egyeztettek

Embedded thumbnail for DSTV: bevált menüsorok

DSTV: bevált menüsorok

Top hírek

  1. Szexuálisan bántalmazta nevelt lányát – vádemelés a vége

  2. Újabb online csalások – milliós kárral is!

  3. Illusztris díszvendég a filmbemutatón

  4. Focival emlékeztek egykori társaikra

  5. A véghajrában bukott pontokat a DFC

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 8. szám - 2026.02.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő