Tanévkezdés itt is, ott is (galériával)

Öcaline - 2021. szeptember 1. 14:34

Pintér Tamás polgármester is köszöntötte a Móricz diákjait ma reggel, míg Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester a bölcsőde és óvoda vezetőivel egyeztetett az új tanévről.

Amint az minden érintett diák és szülő, valamint pedagógus számára köztudott, ma országszerte elkezdődött az új tanév – városunkban is sok száz nebuló töltötte/tölti az új időszak első napját a padokban.

Öregdiákként köszöntött a polgármester

A Móricz iskola öregdiákjaként érkezett, és saját bevallása szerint is meghatottan vett részt a Móricz iskola tanévnyitó ünnepségén Pintér Tamás polgármester. A város első embere köszöntőjében kifejtette, reméli, az idei tanév sokkal zökkenőmentesebb lesz a tavalyinál, ugyanakkor elsősorban a kisdiákokhoz szólt a köszöntője:
– Csupa-csupa szép emlék fűz az iskolához, de őszinte leszek, meglehetősen rossz kisdiák voltam. Elnézést kérek a pedagógusoktól, de hadd biztassam egy kis rosszalkodásra a gyerekeket – úgy gondolom, ezek a csínyek később szép emlékké nemesülnek, ez az elevenség  pedig éppen úgy hozzátartozik a gyerekkorhoz, a móriczos világhoz, mint a betűk vagy éppen a hangjegyek megismerése.

A polgármester azt is kiemelte, nem tudhatjuk, mit hoz a vírus világjárvány fenyegetése, de őszintén reméli, hogy amint a város összes iskolájában, úgy a Móriczban is problémáktól, különleges kihívásoktól mentes lesz az idei esztendő. 

Zökkenőmentes start mindenütt

Irodájában fogadta Varga Anna Évát, a Dunaújvárosi Bölcsődék Igazgatósága, valamint Gyenes Józsefnét, a Dunaújváros Óvoda intézményvezetőjét, továbbá a tagintézmények képviselőit Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester. Az új tanévre időzített egyeztetésen elhangzott: mindkét intézménytípus esetében  rendben befejeződtek a nyárra tervezett felújítási munkálatok, fertőtlenítések, nagytakarítások, a bölcsik és az ovik zökkenőmentes startra készülhettek mától.
A megbeszélésen elhangzott: a bölcsődei igazgatóság kötelékében működő öt tagintézményben összesen 264 kisgyerek tölti hétköznapjait rendezett körülmények között – Varga Anna Éva szerint vannak még férőhelyek –, míg az óvodai intézményrendszer összesen 54 csoportjába mintegy 1100 gyerek jár városunkban. Az egyeztetésen Barta Endre elmondta: reméli, a problémamentes kezdet után normális, inkább a szép élmények, mint a rendkívüli kihívások miatt emlékezetes év vár a közösségekre.

A Móricz iskola tanévnyitójának szép pillanatairól meséljenek a képek!

(Fotó: Végh Zoltán)

Tanévnyitó a Móricz iskolában

Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:

A rovat további hírei: Oktatás

Civilek az oktatásért: az óvodára fókuszál a MONDD! sorozatnyitója

Civilek az oktatásért: az óvodára fókuszál a MONDD! sorozatnyitója

2023. jan. 25.

Új sorozattal jelentkezik a Civilek az oktatásért – Dunaújváros és környéke csoport: a keresztségben Mindenki az oktatásért, a nevelésért, a diákokért Dunaújvárosban és környékén (MONDD!) címet kapott beszélgetés-sorozat első eseménye csütörtökön lesz.

DSTV: iskolanyitogató a Gárdonyiban

DSTV: iskolanyitogató a Gárdonyiban

2023. jan. 21.

Iskolanyitogató programsorozat kezdődött a Gárdonyi Géza Görögkatolikus Általános iskolában, derül ki a DSTV összegzéséből. A szülőket és a majdani elsősöket sok-sok foglalkozás, színes esemény csalogatja. Hangkép.
 

DSTV: nyílt nap a Vasváriban

DSTV: nyílt nap a Vasváriban

2023. jan. 18.

Színes kavalkáddal csalogatta leendő diákjait falai közé a Vasvári iskola, derül ki a DSTV összegzéséből. Tájékoztató, bemutató órák sora és persze bőséges sportági választék szerepelt a kínálatban. Hangkép.

DSTV: muzsikával csalogat a Móricz

DSTV: muzsikával csalogat a Móricz

2023. jan. 16.

Egész sorozatot szentel a jövő nebulóinak a Móricz iskola, derül ki a DSTV összeállításából. Az ének-zene tagozatos intézmény természetesen sok-sok muzsikával körített, dallal és tánccal színesített program során mutatja be az ovisoknak gazdag kínálatát. Hangkép.

Online népfőiskola – a képzettség komplex szerepéről

Online népfőiskola – a képzettség komplex szerepéről

2023. jan. 10.

Kiemelkedő tudású szakemberek közreműködésével szervezi sorozatát a Magyar Népfőiskola Társaság – az online népfőiskola évnyitó előadásán dr. Farkas Éva oktatáskutató lesz. Figyelem: már csak ma éjfélig lehet regisztrálni a csütörtöki előadásra! 

DSTV: régi értékek és új energiák a Vasvári iskolában

DSTV: régi értékek és új energiák a Vasvári iskolában

2023. jan. 10.

Remek közösség, sok-sok sportos program jellemzi a Vasvári Pál általános Iskola életét, derül ki a DSTV összegzéséből. Mint az évértékelőben meséli, bár még csak augusztus vége óta tölti be a pozícióját, máris sok szép élménnyel és értékes tapasztalattal gazdagodott Gálosfai Tímea intézményvezető. Hangkép.

DSTV: sikeres évet zárt a Szabó Magda iskola

DSTV: sikeres évet zárt a Szabó Magda iskola

2023. jan. 08.

Minden szempontból eredményes évet tudhat maga mögött a BIROK Szabó Magda Református Tagintézménye, derül ki a DSTV összegzéséből. A vírus világjárvány korlátozásai után teljesen szabadon, közösen, és kiváló hangulatban szervezhették programjaikat. Hangkép.