Tanévkezdés itt is, ott is (galériával)

Öcaline - 2021. szeptember 1. 14:34

Pintér Tamás polgármester is köszöntötte a Móricz diákjait ma reggel, míg Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester a bölcsőde és óvoda vezetőivel egyeztetett az új tanévről.

Amint az minden érintett diák és szülő, valamint pedagógus számára köztudott, ma országszerte elkezdődött az új tanév – városunkban is sok száz nebuló töltötte/tölti az új időszak első napját a padokban.

Öregdiákként köszöntött a polgármester

A Móricz iskola öregdiákjaként érkezett, és saját bevallása szerint is meghatottan vett részt a Móricz iskola tanévnyitó ünnepségén Pintér Tamás polgármester. A város első embere köszöntőjében kifejtette, reméli, az idei tanév sokkal zökkenőmentesebb lesz a tavalyinál, ugyanakkor elsősorban a kisdiákokhoz szólt a köszöntője:
– Csupa-csupa szép emlék fűz az iskolához, de őszinte leszek, meglehetősen rossz kisdiák voltam. Elnézést kérek a pedagógusoktól, de hadd biztassam egy kis rosszalkodásra a gyerekeket – úgy gondolom, ezek a csínyek később szép emlékké nemesülnek, ez az elevenség  pedig éppen úgy hozzátartozik a gyerekkorhoz, a móriczos világhoz, mint a betűk vagy éppen a hangjegyek megismerése.

A polgármester azt is kiemelte, nem tudhatjuk, mit hoz a vírus világjárvány fenyegetése, de őszintén reméli, hogy amint a város összes iskolájában, úgy a Móriczban is problémáktól, különleges kihívásoktól mentes lesz az idei esztendő. 

Zökkenőmentes start mindenütt

Irodájában fogadta Varga Anna Évát, a Dunaújvárosi Bölcsődék Igazgatósága, valamint Gyenes Józsefnét, a Dunaújváros Óvoda intézményvezetőjét, továbbá a tagintézmények képviselőit Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester. Az új tanévre időzített egyeztetésen elhangzott: mindkét intézménytípus esetében  rendben befejeződtek a nyárra tervezett felújítási munkálatok, fertőtlenítések, nagytakarítások, a bölcsik és az ovik zökkenőmentes startra készülhettek mától.
A megbeszélésen elhangzott: a bölcsődei igazgatóság kötelékében működő öt tagintézményben összesen 264 kisgyerek tölti hétköznapjait rendezett körülmények között – Varga Anna Éva szerint vannak még férőhelyek –, míg az óvodai intézményrendszer összesen 54 csoportjába mintegy 1100 gyerek jár városunkban. Az egyeztetésen Barta Endre elmondta: reméli, a problémamentes kezdet után normális, inkább a szép élmények, mint a rendkívüli kihívások miatt emlékezetes év vár a közösségekre.

A Móricz iskola tanévnyitójának szép pillanatairól meséljenek a képek!

(Fotó: Végh Zoltán)

Tanévnyitó a Móricz iskolában

Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:
Tanévnyitó a Móricz iskolában - fotó:

A rovat további hírei: Oktatás

DSTV: búcsú az iskolától

DSTV: búcsú az iskolától

2022. jún. 23.

A Bocskai István Református Oktatási Központ Szabó Magda Tagintézménye végzős tanulói is elbúcsúztak a napokban az alma matertől. Mint a DSTV összegzéséből kiderül, a szülők jelenlétében, egy színvonalas búcsúrendezvény keretében ballagtak. Hangkép.
 

DSTV: elballagtak a móriczosok (galériával)

DSTV: elballagtak a móriczosok (galériával)

2022. jún. 22.

Ahogy országszerte mindenütt, a Móricz iskolában is újra "teljes fegyverzetben" készülhettek a nyolcadik évfolyamosok ballagására – az ünnepi eseményről szól a DSTV összegzése. Hangkép és galéria itt!

DSTV: dalözön a Széchenyiben

DSTV: dalözön a Széchenyiben

2022. jún. 12.

Szép közösségi kezdeményezésről tudósít a Széchenyi gimnáziumból a DSTV összegzése. Az intézmény kisgimnazistái Medárd napi dalözön címmel lepték meg hozzátartozóikat – a koncert átütő sikert aratott. Hangkép.

DSTV: gála koronázta a Móricz tanévét is (galériával)

DSTV: gála koronázta a Móricz tanévét is (galériával)

2022. jún. 08.

Három estén át töltötték meg a Bartók nézőterét a Móricz-gála vendégei, derül ki a DSTV összegzéséből. Az intézmény nebulói az évtizedes hagyományt folytatva változatos műsorral örvendeztették meg a nézőket. Hangkép és galéria itt.

DSTV: 70 évet ünnepelt a Vasvári (galériával)

DSTV: 70 évet ünnepelt a Vasvári (galériával)

2022. jún. 03.

Nagyszabású gálával ünnepelte alapítása 70. évfordulóját a Vasvári iskola a Bartók színháztermében, derül ki a DSTV összegzéséből. A látványos bemutató fókuszában természetesen a sport állt, de több műfajban is bizonyították tehetségüket a nebulók. Hangkép és galéria itt!

DSTV: bemutatóval búcsúztak az évtől

DSTV: bemutatóval búcsúztak az évtől

2022. jún. 02.

Gyűjteményes kiállításról tudósít az Arany János iskolából a DSTV összeállítása. Az intézmény felső évfolyamos rajz tagozatos diákjainak tárlata az év során végzett szakmai munkát összegzi a művészeti nevelés terén. Hangkép.

Négy lábon járó türelem, nyugalom és együttműködés

Négy lábon járó türelem, nyugalom és együttműködés

2022. máj. 30.

Nati, a Springer spániel rendszeres vendége az Aprók Háza Tagóvodának, ahol már évek óta tartanak állatasszisztált foglalkozásokat a kisgyermekek számára. Az eb közelsége amellett, hogy jótékony hatással van a kicsik fejlődésére, megalapozza az állatokhoz, a környezethez való felelősségteljes viszonyát.