Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 24. Mátyás
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Nyakunkon a pergető szezon, ideje körbenézni a pergető botok között

Mozaik
horgászat
szabadidő
hirdetés

facebook megosztás

doszerk - 2021. okt. 19., 08:30

Amikor véget ér a szeptember és megyünk bele az őszbe, az embernek akaratlanul is viszketni kezd a keze a pergető bot után. Persze ilyenkor nem árt annak is utána nézni, hogy a pergető felszerelés tényleg készen áll-e a szezonra. (X)

A cikkben ehhez igyekszünk praktikus segítséget biztosítani. Vagyis csapunk egy rögtönzött pergető bot és felszerelés mustrát annak érdekében, hogy felkészülten lehessen a vízpartra indulni.

Egy szenvedélyes pergető horgász számára az ősz idilli periódusnak számíthat

Vannak azok az októberi, novemberi és decemberi reggelek, amikor az embernek kapásból ez a gondolat ugrik be: “ez bizony ideális pergető idő”. Úgyhogy nem ritka jelenség, hogy egy szenvedélyes pergető horgásznak mindig ott van legalább egy bot a kocsi csomagtartójában.
Ahogy egyre hűvösebbek a nappalok, ködösebbek a reggelek és hidegre váltanak az éjszakák, úgy hűlnek le folyamatos jelleggel a folyó- és állóvizek is. Márpedig ez nem jelenthet mást, minthogy a ragadozó halak kapókedve is egyre élénkebb lesz.
Vagyis eredményesek lehetünk csukára, süllőre, kősüllőre, vagy többek között balinra pergetve is. Persze ehhez mindenképp szükség lesz megfelelő pergető botra.

Mik lehetnek a pergető bot kiválasztásának leginkább szóba jöhető szempontjai?

Mindenekelőtt úgy kell pergető pálcát keresni, hogy a választás összhangban lehessen a módszerrel, a víz sajátosságaival, no és persze a szóba jöhető halakkal. Más és más pergető horgászbotot kíván mondjuk egy folyóvízi pergetés süllőre, mint mondjuk egy könnyed sügerezés valamelyik holtágon.
Ha ezeket a szempontokat sikerült tisztázni, jöhetnek az olyan praktikus paraméterek, mint például a pergető bot hossza, a dobósúlya, gyártója, no és persze az önsúlya. Természetesen nem feltétlenül kell egyetlen pergető bot mellett lehorgonyozni. Egy igazi szenvedélyes pergető horgász több pálcát is beszerez magának, hogy mindig a körülményekhez igazodva tudja “ütni” úgymond a vizet.

Ha megvan az optimális pergető horgászbot, mi mindenre lehet még szükség?

Tegyük fel, hogy felmegyünk a Fishinda pergető horgászbot választékát átfésülni, és sikerül is megtalálni a hozzánk leginkább passzoló darabot vagy darabokat. Ahhoz, hogy eredményesek legyünk majd a vízparton, mindenképp szükség lehet néhány eszközre pluszban.
Ott van például az orsó, vagy pedig a zsinórválasztás kérdése. Mondanunk sem kell, hogy mindkettőt a pergető bothoz igazodva javasolt kiválasztani. No és persze ezek után következhet a történet sava-borsa, vagyis a csaliválasztás.
Az igazság az, hogy pergetésnél műcsaliból sosem lehet elég. A lényeg, hogy színek, típus és méret szempontjából is legyen többféle opció a tarsolyban. Méghozzá úgy, hogy a választott pergető horgászbot segítségével minél precízebben tudjuk a csalit a legjobb helyekre juttatni.
 

A rovat további hírei: Mozaik

DSTV: téltemető tüzeskedés a Vasvári udvarán

2026. feb. 24.

Nem mindennapi látvánnyal űzték a telet a Vasváriban, derül ki a DSTV összegzéséből. Kiszebábot égettek az udvaron – a régi hagyomány éltetését komolyan vették, az előírt biztonsági követelmények mellett gyújtották meg a szalmabábot, a gyerekek nagy örömére. Hangkép.

Mediterrán konyha kulcsszereplői: az olívaolaj és a balzsamecet

2026. feb. 24.

Ha valaha is kóstolt már autentikus olasz ételt, bizonyára megérti, hogy két alapanyag nélkülözhetetlen a mediterrán konyhában: az olívaolaj és a balzsamecet. E két összetevő régóta meghatározó elemei az olasz kulináriának, és talán az egész mediterrán térség gasztronómiáját sem tudnánk elképzelni nélkülük. (X)
 

Csapadékos nyitány után beúszik a tavasz!

2026. feb. 23.

Fokozatosan emelkedő hőmérsékleti értékeket, a hét második felére kellemes kora tavaszi időt ígér a DO meteorológiai szakértője. Hol van már az idei hó?! Itt az első tavaszias hét!

Innováció a csomagolástechnikában: a modern tasakok fejlődése

2026. feb. 23.

Az utóbbi években a csomagolástechnológia területén tapasztalt forradalmi változások hatalmas előrelépést hoztak a mindennapokban. A modern tasakok gyártása során a simítózáras verziók különösen népszerűvé váltak praktikus használhatóságuk és megbízhatóságuk miatt. (X)

DSTV: farsangi varázslat a Margarétában

2026. feb. 23.

Az óvodákban is farsangi eseményeket tartottak, elevenítette föl a DSTV összeállítása.  A gyerekek lelkesen öltötték magukra kedvenc karaktereik gúnyáját – a Margaréta Tagóvodában ráadásul rendhagyóan ünnepeltek: bűvész látogatott a lurkókhoz. Hangkép.

Mit vegyél fel hideg időben, hogy stílusos maradj?

2026. feb. 22.

Amikor az ablakon át szomorúan nézed a borús égboltot és a lehulló esőcseppeket, elgondolkodsz, milyen ruhadarab lehetne az, ami nem csupán melegen tart, hanem divatos is. (X)

DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

2026. feb. 22.

Javában tart a báli szezon, eleveníti fel a mulatságok időszakát a DSTV összeállítása. Már harmadik éve rendezi kötetlen intézményi összetartását a BIROK Szabó Magda tagiskolája: a református iskola életében nagyon is fontossá vált a Jótékonysági bál programja. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Nőnapi gyűjtés – a közösség segítségében bízva

  2. Történelmi siker a diákolimpián

  3. DSTV: téltemető tüzeskedés a Vasvári udvarán

  4. Mediterrán konyha kulcsszereplői: az olívaolaj és a balzsamecet

  5. Jótékonysági bál az emberek egészségéért (galériával!)

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: téltemető tüzeskedés a Vasvári udvarán

DSTV: téltemető tüzeskedés a Vasvári udvarán

Embedded thumbnail for DSTV: farsangi varázslat a Margarétában

DSTV: farsangi varázslat a Margarétában

Embedded thumbnail for DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

Top hírek

  1. Mentőhelikopteres bevetés a Szórádon (frissítve)

  2. Új bázison folytatja a DunaKosár közössége

  3. Jótékonysági bál az emberek egészségéért (galériával!)

  4. DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

  5. Kezdődik a parkolók nagytakarítása!

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 7. szám - 2026.02.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő