Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 19. József, Bánk
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

"Szólj be a papnak": aki szabad, annak mindent szabad?

Közélet
egyház
beszélgetés
Kaptár

facebook megosztás

Öcaline - 2021. okt. 29., 16:26

Dunaújvárosba is ellátogat a Debrecenben zászlót bontott kezdeményezés: három gyülekezet képviselője vendégeskedik a Kaptárban szombaton. Kérdezz, beszélgess, szólj be!

A Szólj be a papnak című közösségi kezdeményezés Debrecenben bontott zászlót, ahol fiatal keresztyének úgy döntöttek, hogy az egyházias környezetből kimozdulva is lehet az élet nagy kérdésein keresztül Jézusról, hitelvekről, egyházi tanításokról beszélni. A Szólj be a papnak helyszínei kocsmák és fesztiválok, ahol az emberek "közvetlenbe kapcsolva" tudnak megismerkedni a történelmi egyházak képviselőivel és álláspontjukkal. 

A Szólj be a papnak kezdeményezésről bővebben a sorozat blogfelületén tájékozódhatnak az érdeklődők!

Szólj be a papnak (katt) >>

A kezdeményezés most városunkba is elért: a Kaptár Music Pub ad otthont az estnek október 30-án, szombaton 18 órától – izgalmas kocsmai esték hangulatát ígérve. A görögkatolikus egyházat Kovács István parókus, az evangélikus gyülekezetet Stermeczki András lelkész, a református közösséget Czeglédi Péter Pál képviseli az eseményen – az est moderátora Dolmán Gábor lesz. 
A DO-hoz eljuttatott szíves invitáció szerint az est központi témája a szabadság kérdésköre lesz. Mi is egyáltalán a szabadság? Van-e szabadság? Ha van, akkor mit szabad és mit nem? Egyáltalán, mindent szabad? Vagy a szabadságnak van határa? Lehet-e, kell-e, szabad-e a szabadságot korlátozni? Ezekhez hasonló érdekes kérdésekre is feleletet kaphatnak az érdeklődők.
Az alkalom során minden felekezet vezetője 5-6 percben ismerteti álláspontját az adott témában, majd pedig bárki bármilyen, a témához kapcsolódó kérdést feltehet, "beszólhat" a papnak! 

Készítsd a kérdéseid, várd a választ – szólj be a papnak!

(A kép illusztráció)
 

A rovat további hírei: Közélet

A kiberbiztonságról a Római Civil Házban

2026. már. 19.

Kiss Dénes, a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési alosztályvezetője rendszeresen tart különböző témájú előadásokat a fiatalabb és idősebb generációknak. A legutóbbi program célközönsége elsősorban nyugdíjas korosztály volt – újfent fókuszba került a kiberbiztonság.

DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

2026. már. 19.

A héten is folytatódott a városi közterületek és parkolók menetrendszerű takarítása. A munkálatok a piac környékén zajlanak, Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester választókörzetében. Hangkép.

Rangos elismerés az elhivatott munkáért

2026. már. 18.

Kitüntetést vehetett át március 15. alkalmából Orosz Csaba, városunk önkormányzati képviselője. Az Emléktárgy történelmi, Árpád-házi zászlót ábrázol, az elismerést a Honvédelmi Minisztérium haderőfejlesztésért és védelempolitikáért felelős államtitkár adta át a képviselőnek.

Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

2026. már. 18.

A Dunaújvárosi Szakképzési Centrum (DSZC) Lajos király körúti bázisán időkapszula elhelyezésével ünnepelték az új ágazati központ megszületését. Mint a témával foglalkozó sajtótájékoztatón elhangzott, a megvalósuló fejlesztés kiemelt jelentőségű a városi és a környező településeken élő fiatalok számára.

Sok fotóst megihletett a téli szürkeség

2026. már. 18.

A napokban lezárult a „Dunaújváros fái a négy évszakban” című fotópályázat téli ciklusa. A rideg szürkeség is sok alkotót szólított meg – de a ciklus díjátadóján kiderült, sokan készülnek már a Föld napján tartandó „nagydöntőre”, valamint a közönségszavazásra is. 

„Tiszta udvar, rendes ház” a Technikumban

2026. már. 18.

A héten is folytatódott a városi közterületek és parkolók menetrendszerű takarítása. A munkálatok a piac környékén folytatódtak, Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester választókörzetében.

Virágok váltják majd a választási plakátokat

2026. már. 17.

Az egyik legnépszerűbb kampánytechnikai eszköz a különböző formájú és méretű plakátok használata. A választások környékén a helyhatósági vagy országgyűlési választásokon induló pártok és szervezetek – a jelöltekkel egyetemben – néha valósággal elárasztják a köztereket. 

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: mozgalmas iskolai napok

  2. A kiberbiztonságról a Római Civil Házban

  3. DSTV: újra zenélt a cukrászda

  4. Két vereség a megyei rivális ellen

  5. Megállíthatatlanul terjed a netes csalás

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: mozgalmas iskolai napok

DSTV: mozgalmas iskolai napok

Embedded thumbnail for DSTV: újra zenélt a cukrászda

DSTV: újra zenélt a cukrászda

Embedded thumbnail for DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

Top hírek

  1. Így ünnepelte március 15-ét a város (galéria)

  2. Választás 2026: már végleges a szavazólap

  3. Konyhatűzhöz riasztották a lánglovagokat

  4. Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

  5. „Tiszta udvar, rendes ház” a Technikumban

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 10. szám - 2026.03.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő